برپایی جشنواره زیبایی توسط بچه های انجمن

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
در حال تدارک برای مسابقه زیبایی در تهران هستم

دوستان پیشنهاد بدهند و کی حاضر به همکاری هست؟
مشکل داور فقط هست, چطور میشه ردیف کرد؟

در اصفهان چند اسب شرکت داشتند؟
کسی خبر داره؟

vatan

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
در حال تدارک برای مسابقه زیبایی در تهران هستم

دوستان پیشنهاد بدهند و کی حاضر به همکاری هست؟
مشکل داور فقط هست, چطور میشه ردیف کرد؟

در اصفهان چند اسب شرکت داشتند؟
کسی خبر داره؟
در رابطه با داور که میشه از داور های داخلی استفاده کرد در دور اول جشنواره اسپهان هم از داور ایرانی استفاده شد فقط مشکل اون دوره این بود که داور فقط یکی بود و باید از 3 یا 5 نفر برای داوری استفاده کرد.
در رابطه با ترغیب خالص ایرانی هم باید فقط عرب ها تفکیک بشند به خون خالص ایرانی و دارای خون وارداتی و میشه امسال یه گروه هم اختصاص بدیم به اسب های عرب خالص مصری که البته تعدادشون هم کم نیست و اگه استقبال خوبی بشه گروه پر ترافیکی خواهد شد.
در مورد اینکه ما به سمت انتخاب اسب برگزیده بریم میتونیم این ایده را امسال جا بیندازیم که یه بخش ویژه بزاریم برای سواری با اسب عرب که به اسب هایی که متقاضی این بخش هستند این اجازه یا بهتر بگم این فرصت بهشون داده بشه که توانایی خودشون را زیر زین مشخص کنند و نه فقط در عکس!!!!

vatan

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
چطور میشه برای خالص ایرانیها امتیاز بیشتری در نظر گرفت؟
هیچ امتیازی بهتر از این برای خالص ایرانی نیست که ما مردم و اسبدارها را با توانایی این اسب ها آشنا کنیم مثلا خون و سواری این اسب ها بهتر از اسبهای خون خالص مصری هست یا مقاومت این اسب ها نسبت به امراض و غیره خیلی بیشتر هست و ...............
ولی مهمتر از این ها ما باید به سمتی بریم توی قضاوت و داوری های خودمون که این اسبان امتیاز بیشتری را بگیرند مثلا به جای تکیه بیشتر و به نظر من بی مورد روی قوص صورت باید بگیم که کدوم اسب ها زیر زین معراج(سر و دم گیری اسب) بیشتر و بهتری دارند که این نکته میتونه عامل تمایز و برتری خون خالص ایرانی باشه در کل باید به فکر تغییر سبک بر گزاری مسابقات در مورد اسب عرب باشیم و گرنه با شیوه رایج و متادول غربی روز به روز ما داریم سیلمی های ارزشمند خودمون را که زیر زین و سواری خیلی حرف برای گفتن در جهان را داشتند را از دست میدیم چه بسیار اسبان پر قدرت و پرخونی که چون قوس صورت نداشتند و یا بعضا حتی کله قوچی بودند ( به طور مثال در تیره هتلی ) در مسابقات زیبایی مقام نمی آوردند و همین علت باعث حذف این سیلمی های ارزشمند ما میشد و شده است و اگه به فکر نباشیم خواهد شد؟؟!!!
پس به گوش باش ای مدیر سایت که اگه میخواهی اسب عرب خالص ایرانی حرفی برای گفتن داشته باشه باید سبک برگزاری مسابقات حتما مورد تغییر و تحول قرار بگیره.

vatan

Member
واقعا دوستان خیلی فعالانه در بحث ها شرکت میکنند!!!!!!!!!!
حالا اگه یه موضوعی در رابطه با جن و پری و ... بود تا حالا تعداد صفحات اون موضوع 100 را رد کرده بود.
البته نظرات و ایده های جالب را خیلی بیشتر میپذیریم!!!!
نظر دوستان با سابقه و صاحب سبک هم برای ما خیلی مهمه محمدرضا توی دره شور امید توی ترکمن و سهراب توی عرب.

vatan گفت:
نظر دوستان با سابقه و صاحب سبک هم برای ما خیلی مهمه محمدرضا توی دره شور امید توی ترکمن و سهراب توی عرب.
ما مخلصیم وطن خان، نظر خاصی ندارم که بگم ، باید به وقتش نظر داد؛ من همیشه همه جا پایه بودم و هستم
امید و سهراب هم به نت دسترسی ندارند ، امروز با سهراب که صحبت میکردم اصفهان بود و امید هم شهر کرد

امید زمانی

Active member
برگزاري در چه مرحله ايه ؟ اسب كه مياد زياد هم مياد اگه جا خوب باشه !‌ با رابطه و واسطه هر اسبداري رو ميشه كشوند اونجا ! داور دره شور و كرد و تركمن رو ميشه رديف كرد ولي عرب رو ؟؟؟

♘امیرحسین♞

امید زمانی گفت:
برگزاري در چه مرحله ايه ؟ اسب كه مياد زياد هم مياد اگه جا خوب باشه !‌ با رابطه و واسطه هر اسبداري رو ميشه كشوند اونجا ! داور دره شور و كرد و تركمن رو ميشه رديف كرد ولي عرب رو ؟؟؟
برنامه ریزی

برای عرب از تلفیق داور ایرانی و خارجی استفاده مکنیم البته داور ایرانیش باید انگلیسی بلد باشه
و در دوقسمت مثل خالص و خون وارداتی جدا
و یک قسمت هم برای زیبایی سواره که حرکات و موزونی اسب زیر سوار نشون داده میشه

امید زمانی

Active member
این بحث که اسب رو زین کنیم زیر سواری امتیاز بدیم که اصلا منطقی نیست . مخصوصا واسه عرب . چون عرب همه جای دنیا از یه قانون زیبایی طبعیت میکنه ! حالا گیریم که واسه کرد سواری رو امتیاز بدیم بر چه اساسی ؟ چه معیاری؟ کدام اسب رو 100 در نظر میگیریم ؟؟؟؟

♘امیرحسین♞

امید زمانی گفت:
این بحث که اسب رو زین کنیم زیر سواری امتیاز بدیم که اصلا منطقی نیست . مخصوصا واسه عرب . چون عرب همه جای دنیا از یه قانون زیبایی طبعیت میکنه ! حالا گیریم که واسه کرد سواری رو امتیاز بدیم بر چه اساسی ؟ چه معیاری؟ کدام اسب رو 100 در نظر میگیریم ؟؟؟؟
اون مسابقات سرجاش
ولی تو بعضی کشورها هست زیباسواری, عکس میگذارم

بالا