اسب کرد و گشت

s.parizimanesh

Active member
اره دوستان اسب کرد هم میره گشت ولی فرقش با اسبهای دیگه اینه که فقط دهنه را بگیر و سر قدم قشنگ برو و برگرد واحتیاجی
به پا چسباندن نیست چون اگه این کار را بکنی شروع میکنه به جفت زدن و شاید هم اگه خودت را نگیری سه سوت میری اون دنیا
برعکس اسبهای دیگه که برای یک گشت باید پاتو بزنی تو بغل اسب
اقای قاسمی که براق را سوار شده میدونه من چی میگم کلآ اسب پرخون اینجوری.
درمورد سواری هم اقای لرانس دوست عزیز اگه ------- را سوار شدی یک دور مال خودت باشه بردار ببر البته من از طرف صاحبش گفتم.
خلاصه هر ادمی یک جور سواری را دوست داره سلیقه ها مختلف هست.

sohrab

Active member
اره دوستان اسب کرد هم میره گشت ولی فرقش با اسبهای دیگه اینه که فقط دهنه را بگیر و سر قدم قشنگ برو و برگرد واحتیاجی
به پا چسباندن نیست چون اگه این کار را بکنی شروع میکنه به جفت زدن و شاید هم اگه خودت را نگیری سه سوت میری اون دنیا
اقای قاسمی که براق را سوار شده میدونه من چی میگم کلآ اسب پرخون اینجوری.
درمورد سواری هم اقای لرانس دوست عزیز اگه --------را سوار شدی یک دور مال خودت باشه بردار ببر البته من از طرف صاحبش گفتم.

از کیسه خلیفه میبخشی؟ به نظر من نژاد یک زمینه ای ایجاد میکنه ولی مهم تر از اون نوع سواری کردن و سواری گرفتن اسب هست
به علاوه خیلی وقتها این تشخیص نژاد را خود افراد انجام میدن مخصوصا در مورد ترکیبات کرد و دره شور و عرب. شجره ای که در کار نیست.

salimi

Member
این اسبهایی که شما میگی قدم معمولی نمیرن.[/quote

درسته چون دوست دارن پرواز كنند آخه به همچين اسب هاي ميشه زنجير زد اون وقت ديگه ميشه كنترلش كرد
كساني كه فيلم انسياتور و سهراب يا كلا از نزديك سواري يك اسب كرد واقعي رو ديدند سوار كار روي اسب با لگد به پهلوي اسب ميزنه يا فقط تلاش ميكنه كمي آرام ترش كنه
امير حسين خان شما كه سوار براق شدي به نظرت اصلا ميشه به اون اسب فشار آورد يا زنجير بزني يا فقط بايد خودتو روي اسب نگه داري البته اون كه بد سواري شده و اثر هارو نمي پذيره قبول دارم چون بصورت محلي سوار شده ولي خداييش يك همچين اسبهايي نميتونند 20 كيلومتر مسافت رو برن

درسته چون دوست دارن پرواز كنند آخه به همچين اسب هاي ميشه زنجير زد اون وقت ديگه ميشه كنترلش كرد
كساني كه فيلم -------و ------يا كلا از نزديك سواري يك اسب كرد واقعي رو ديدند سوار كار روي اسب با لگد به پهلوي اسب ميزنه يا فقط تلاش ميكنه كمي آرام ترش كنه
امير حسين خان شما كه سوار --------شدي به نظرت اصلا ميشه به اون اسب فشار آورد يا زنجير بزني يا فقط بايد خودتو روي اسب نگه داري البته اون كه بد سواري شده و اثر هارو نمي پذيره قبول دارم چون بصورت محلي سوار شده ولي خداييش يك همچين اسبهايي نميتونند 20 كيلومتر مسافت رو برن

اشتباه میکنی.من فیلمهای تعزیه ---------و --------رو چند بار دیدم.هر جا که اسب کمی از تحرک می ایسته ،یه پای محکم بهش میزنن.
آواز دهل شنیدن از دور خوش است.
من 3 هفته پیش سوار براق شدم و برام جالب بود که اسب اصلا رو به جلو نبود و قفل میکرد.
براق یکی از قویترین اسبایی بود که دیدم و توانایی طی کردن کیلومتر ها راه رو داره بشرط اینکه از این سیستم اصفهانی خارج بشه و کار اصولی کنه.

اقای قاسمی که -----را سوار شده میدونه من چی میگم کلآ اسب پرخون اینجوری.
درمورد سواری هم اقای لرانس دوست عزیز اگه ------ را سوار شدی یک دور مال خودت باشه بردار ببر البته من از طرف صاحبش گفتم.

پرواز عزیز نزن این حرفو.اینا همه تبلیغاته برادر.ما که اونجا بودیم -----رو سوار شدیم وهمچنین کره براق رو.-------رو هم وقتی زین گذاشتن بما چیزی نگفتن و گرنه اون رو هم میشه سوار شد.بنظرم شما جو گیر شدین و از -------نازنین دارین یه هیولا میسازین.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
كساني كه فيلم انسياتور و سهراب يا كلا از نزديك سواري يك اسب كرد واقعي رو ديدند سوار كار روي اسب با لگد به پهلوي اسب ميزنه يا فقط تلاش ميكنه كمي آرام ترش كنه
امير حسين خان شما كه سوار براق شدي به نظرت اصلا ميشه به اون اسب فشار آورد يا زنجير بزني يا فقط بايد خودتو روي اسب نگه داري البته اون كه بد سواري شده و اثر هارو نمي پذيره قبول دارم چون بصورت محلي سوار شده ولي خداييش يك همچين اسبهايي نميتونند 20 كيلومتر مسافت رو برن
قسمت زیادی از این فشار و قدرت ناشی از جو هست که روزی 3 تا 5 کیلو داده میشه به اسب. دلیل دوم اینکه اسن اسبها سورای نمیرن. خوابیدن در کل سال نسبت به اسب کورسی که روزی 3-4 ساعت قدم و یوزتمه و 4 نعل باهاش کار میهشه. پرخونی یادش میره.
نه نمیتوانند واقعا. این جفت زدنها اول از همه سم رو داغون میکنه و اسب رو چلاغ
درمورد سواری هم اقای لرانس دوست عزیز اگه انسیاتور را سوار شدی یک دور مال خودت باشه بردار ببر البته من از طرف صاحبش گفتم.
همش حرفه. سواری اونم مثل خیلیای دیگه
خیر برادر. سواری هم مثل پرورش اسب قوانین داره. همیشه نباید به اندازه ده , شهر , کشور دید. دید بزرگتر لازمه یک دنیا رو ببین که باید جلوشون درست سواری کنی و لذت ببری از درست و زیبا سواری. نه زنجیر و لگد به شکم و ...

salimi

Member
اشتباه میکنی.من فیلمهای تعزیه ------و ------رو چند بار دیدم.هر جا که اسب کمی از تحرک می ایسته ،یه پای محکم بهش میزنن.
آواز دهل شنیدن از دور خوش است.
من 3 هفته پیش سوار براق شدم و برام جالب بود که اسب اصلا رو به جلو نبود و قفل میکرد.
------یکی از قویترین اسبایی بود که دیدم و توانایی طی کردن کیلومتر ها راه رو داره بشرط اینکه از این سیستم اصفهانی خارج بشه و کار اصولی کنه.
لرنس جان شما اول فرمودين زنجير و لگد بهد الان ميفرمايين پاي محكم بالاخره به اسب بايد يك اثري داد هر چند من پاي محكم رو نديدم
من كه براق را سوار نشدم و از نزديك نديدم ولي علتش همون تربيت غير اصولي و نگرفتن اثر هاي سواري اصولي چون بصورت محلي سوارش ميشن براي من هم همچين برنامه اي پيش اومده ولي اگر يك مقدار عادت كني ميفهمي كه اسب خودش ايراد نداره
قسمت زیادی از این فشار و قدرت ناشی از جو هست که روزی 3 تا 5 کیلو داده میشه به اسب. دلیل دوم اینکه اسن اسبها سورای نمیرن. خوابیدن در کل سال نسبت به اسب کورسی که روزی 3-4 ساعت قدم و یوزتمه و 4 نعل باهاش کار میهشه. پرخونی یادش میره.
نه نمیتوانند واقعا. این جفت زدنها اول از همه سم رو داغون میکنه و اسب رو چلاغ
همش حرفه. سواری اونم مثل خیلیای دیگه
خیر برادر. سواری هم مثل پرورش اسب قوانین داره. همیشه نباید به اندازه ده , شهر , کشور دید. دید بزرگتر لازمه یک دنیا رو ببین که باید جلوشون درست سواری کنی و لذت ببری از درست و زیبا سواری. نه زنجیر و لگد به شکم و ...
با حرفاتون كاملا موافقم و اينكه اگر با اسبي مرتب كار بشه خيلي آرام تر ميشه ولي اسب كرد اينطوري نيست كه پر خوني يادش بره بازم نسبت به بقيه نژاد ها از اين لحاظ بالاتره
جسارتا عرض كنم ما كه قرار نيست توانا يي هامون را رو كنيم يكم اخلاق ورزشكاري داشته باشيم :winksmiley02:
بعد من نميدونم جواب سوالتو بدم يا ندم وقتي جوابشو ميدوني ولي براي اطلاع بقيه دوستان ميگم بله شده
راست گفتن که کلکل کردن آدمو به جایی نمیرسونه.:wacsmiley:
معین جان فکر کنم شما قرار بود یه خبری به من بدی !!؟؟؟
اگر در مورد اون دوستيه كه مي خواهد با اسب بره اردبيل پيام خصوصي دادم خدمتتون
البته اينجا هم بد نيست بگم يكبار هم در يك موضوع ديگه گفته بودم يكي از دوستا ن براي معرفي اسب كرد يكساله كه شروع كرده و از كرج به اردبيل ميره پارسال 2 هفته رفته امسالم ميخواد بره
ضمنا قابل توجه دوستاني كه مگن اسب كرد كارايي نداره در مسافت و استقامت حاضر به بستن هر گونه شرطي هست از جمله 30 كيلومتر فقط چهار نل و 1000 كيلومتر استقامت ويا 100 كيلو متر كورس

هیچ کس نگفت این اسبها کارایی مسافتهای بالا رو ندارن.اسبان کرد بهترینن .
بحث ما اینه که هیچ اسبی در حالت جفت زدن و بازی کردن نمیتونه یه مسافت طولانی اونم در کوهستان رو طی کنه.

[
لرنس جان شما اول فرمودين زنجير و لگد بهد الان ميفرمايين پاي محكم بالاخره به اسب بايد يك اثري داد هر چند من پاي محكم رو نديدم

پس ندیدی.فیلمش هست نشونت میدم یه روزی از روزهای خدا

اگر در مورد اون دوستيه كه مي خواهد با اسب بره اردبيل پيام خصوصي دادم خدمتتون
البته اينجا هم بد نيست بگم يكبار هم در يك موضوع ديگه گفته بودم يكي از دوستا ن براي معرفي اسب كرد يكساله كه شروع كرده و از كرج به اردبيل ميره پارسال 2 هفته رفته امسالم ميخواد بره

پیام خصوصی شما نرسید احتمالا.
چه خوب پس حتما معرفیش کنید خودش و اسبشو.
برنامه ما طی کردن مسا فت بم تا کرمان هست.(حدود 190 کیلومتر)
از طرف من دعوتش کنید.

آقایون کلکل بیخودی باعث ناراحتی میشود و.یک جمله از استادم (سینا خان ظهیر)=هر اسبی را میتوان برای هر کاری تربیت کرد البته راه روش اصولی.من خودم چند سال پیش یک کرد داشتم که اوایل با هوبزه و2 دستجلو ونویز بند قابل کنترل نبود .من هم 2 داستکش میپوشیدم.کم کم با یک آبخوری ساده توی دست شد وبه اختیار سوار میرقصید و کپ میزد .که فکر کنم این جالبتره.البته هر کس یک سلیقه ای داره.
فکر کنم آقای پرواز پیشنهاد خوبی دادند به lorans .البته از کیسه خلیفه بوده یا خیر نمیدانم.جناب پرواز دوست گرامی آفای وطن خواه که رفیقمان بودند چنین معامله ای نکردند. پرواز جان برای ما چی داری؟؟

همچینم حیف نیست.گاهی موضوعات کم اهمیت باعث نتایج جالبی میشن.آدما هم بیشتر شناخته میشن.

نظر شخصیم اینه کسانی که باید شناخته بشوند شناخته شدند.آزموده را آزمودن خطاست

s.parizimanesh

Active member
لرانس عزیز خیلی کار بزرگی کردی براق را سوارشدی من هم سوار شدم خیلی های دیگه هم سوار شدن ولی 5دقیقه باهاش سرقدم رفتی.
اگه تو میدان سوار شدی و ولش کردی تونستی خودت را نگه داری خیلی کارت درسته.
درمورد اون یکی هم بیا هروقت گفتی باهم بریم اصفهان سر هر چی گفتی باهات شرط میبندم سوار شو یک کیلومتر با هاش برو
اگه میگی سواریش مثل بقیه اسبهاست.امتحانش مجانی کی بریم؟اخه من از این اسب یک چیزهایی دیدم شما ندیدید.
امیر حسین جان اگه میگی مال جو زیادی پس خیلی اسبها را میشه جو داد بعد از یک ماه بیاری بیرون واقعآ اینجور سواری میدن
پس امتحان کنید روی یک اسب کم خون ببینید جواب میده.
درمورد سواری هم سیستم سواری اصفهانی ها همینه دیگه نمیشه تغییرش داد اونها یک توقع دیگه از اسب دارند.

درمورد اون یکی هم بیا هروقت گفتی باهم بریم اصفهان سر هر چی گفتی باهات شرط میبندم سوار شو یک کیلومتر با هاش برو
اگه میگی سواریش مثل بقیه اسبهاست.امتحانش مجانی کی بریم؟اخه من از این اسب یک چیزهایی دیدم شما ندیدید.
Quote]

بریم آقا .فقط قرارشو بذار.
بعد از مسابقه سیرجان خوبه؟

اینها اسبان بی نظیری بودن و همینطور استثنایی(برای بار صدم).
ولی با این حرف و حدیث ها بیشتر تعریف سوز میشن و از هیبت واقعیشون کم میشه.حیف نیست آخه؟!

sohrab

Active member
آفرین بر .......* و ........* که سوار شدندشون موجب افتخاره!
*اسمشو نبر

s.parizimanesh

Active member
Quote]

بریم آقا .فقط قرارشو بذار.
بعد از مسابقه سیرجان خوبه؟
هر وقت رفتنی شدی من درخدمتم داداش بریم قرارشو از الان گذاشتم.