Amuzgi

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
Champion of Russia – Amuzgi, black, 2000 (Polot-Aria)

قهرمانی زیبایی آخال تکه 2010

پیوست ها

• Champion of Russia – Amuzgi, black, 2000 (Polot-Aria) breeder Musaev I, owner Naib Idris stud.jpg
    Champion of Russia – Amuzgi, black, 2000 (Polot-Aria) breeder Musaev I, owner Naib Idris stud.jpg
    112.8 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • Champion of Russia – Amuzgi, black, 2000 (Polot-Aria) with breeders.jpg
    Champion of Russia – Amuzgi, black, 2000 (Polot-Aria) with breeders.jpg
    142.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4
  • Amuzgi.jpg
    Amuzgi.jpg
    147.7 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • Amuzgi1.jpg
    Amuzgi1.jpg
    127 کیلوبایت · بازدیدها: 14
بله قهرمانی حق این اسپ بوده.
فکر می کنید در بخش زیبایی،اسپ های ترکمن تولید کشور ما در جوامع جهانی چقدر موفق هستند؟
دیگه در اسپ های یموت ترکمنی که باید جایگاهی داشته باشیم!

♘امیرحسین♞

هبچ جایی نداریم. تا زمانی که روسیه هست و تولید میکنه

روسیه با 140 سال کار مدوام اینهارو ساخته. ما نه برنامه داریم. نه هزینه میکنیم. در ضمن روسیه طی این سالها به دنیا قبولانده که اسب ترکمن یعنی این اسبها.
چیزی که ما داریم به اسم یموت رو همه اسب بومی ایران میدانند. قاطی شدن آخال و یموتهام باعث ار بین رفتن تیپ ثابت شده

یعنی شما اصیل بودن هیچ یک از سیلمی ها و مادیان های یموت را تائید نمی کنید؟
حتی اگر ما یک سیلمی و یک مادیان اصیل یموت داشته باشیم کافی است، نا سلامتی ما ایرانی هستیم! تکثیر سلولی و لقاح مصنوعی در رحم های آماده از هنرهای ما و همچنین علومی رایج در سطح جهان می باشند.
به هر حال باید از یک جا شروع کنیم در غیر این صورت 140 سال دیگر هم فرزندان ما همین وضع را خواهند داشت.
این موضوع بستگی به این دارد که کسان دیگر علاقه ای به این امر داشته باشند،کسان دیگری که در رأس .....
بلی اگر بخواهیم می شود شیر،ببر،اسپ و ... ایرانی را احیا کنیم.

♘امیرحسین♞

یعنی شما اصیل بودن هیچ یک از سیلمی ها و مادیان های یموت را تائید نمی کنید؟
حتی اگر ما یک سیلمی و یک مادیان اصیل یموت داشته باشیم کافی است، نا سلامتی ما ایرانی هستیم!

کجای نوشته من دیدید که نوشتم تائید میکنم یا نمیکنم؟ دوباره بخوانید لطفا. غیر از تست ژنتیک هیچ چیزی نمیتونه تائید کنه.
و به من نگید ایرانی هستید یا نه

1- امیر حسین عزیز <<قاطی شدن آخال و یموتهام باعث ار بین رفتن تیپ ثابت شده >> مگر نظر و نوشته شما نیست؛و این منظور را می رساند که:بر اثر ترکیب این دو تیره ما یموت خالص نداریم.شما از جملاتی مثل:<<قاطی شدن آخال تکه و یموت ها باعث از بین رفتن تیپ ثابت در اکثر اسپ های ما شده>>استفاده نکرده اید.
2-<<و به من نگید ایرانی هستید یا نه>>توجه داشته باشید که من از کلمه ما استفاده کرده ام یعنی من،شما،او همه ایرانی هستیم و سر چشمه هنر.
در ضمن من قصدم اشاره به مطالب بعد از این چند جمله بود تا انگیزه ای باشد برای پیشرفت صنعت اسپ به سبب تمامی کسانی که دستی در این کار دارند. .از شما نیز متشکرم.

بالا