گردن اسب

ناشناس

Active member
گردن اسب

سوءال ???

برای نرم کردن (یا انعطاف پذیر کردن)گردن اسبی که تازه سواری شده (آماده به کار شده) چه تمرینی یا چه کاری باید با اسب انجام دهیم؟؟؟ ???

لطفا اطلاعات دقیق همراه با توضیح واضح بنویسید /

مرسی :)

ناشناس

Active member
پاسخ : گردن اسب

oliveira گفت:

oliveiraجان بحث ما در مورد اسب های جوان وتازه کار است که بدن حساسی دارن و هنوز اثر ساق و دست جلورو نمیشناسن

و اگر از ابزار سنگین براشون استفاده کنیم ممکن است به مهره های گردن آسیب وارد شود .

اسبهای جوان که تازه شروع به کار میکنند پس از سواری شدن باید دارای گردن نرم با انعطاف پذیری بالا بشوند

خوب چه تمریناتی برای این اسبها باید در نظر گرفت /با توجه به اینکه اسبهای جوان حساس هستند ونباید فشار زیادی به مهره ها وارد شود/

ناشناس گفت:
oliveiraجان بحث ما در مورد اسب های جوان وتازه کار است که بدن حساسی دارن و هنوز اثر ساق و دست جلورو نمیشناسن

و اگر از ابزار سنگین براشون استفاده کنیم ممکن است به مهره های گردن آسیب وارد شود .

اسبهای جوان که تازه شروع به کار میکنند پس از سواری شدن باید دارای گردن نرم با انعطاف پذیری بالا بشوند

خوب چه تمریناتی برای این اسبها باید در نظر گرفت /با توجه به اینکه اسبهای جوان حساس هستند ونباید فشار زیادی به مهره ها وارد شود/
ناشناس عزیز
در اون تاپیک دادار در باره تربیت اسب های جوان که مرحله دوم آنSuppleness(نرمی) است بحث کرده وتمرینهایی را برای نرم وآزاد کردن انقباضات عضلات قفاو وگردن ارائه کرده.
من به هیچ عنوان اثری از فشار ابزارنمی بینم.!
مگراینکه منظور شما قبل اززین گذاری اسب باشد؟!
این اسب قبل از زین شدن لنژشده وتا حدودی بدون وزن سوار به تعادل رسیده که ما آغاز به زین کردن او میکنیم.

ناشناس

Active member

oliveira گفت:
ناشناس عزیز
در اون تاپیک دادار در باره تربیت اسب های جوان که مرحله دوم آنSuppleness(نرمی) است بحث کرده وتمرینهایی را برای نرم وآزاد کردن انقباضات عضلات قفاو وگردن ارائه کرده.
من به هیچ عنوان اثری از فشار ابزارنمی بینم.!
مگراینکه منظور شما قبل اززین گذاری اسب باشد؟!

خوب قبل از زین گذاری باید چه برنامه ای انجام داد برای نرم شدن گردن اسب

ناشناس گفت:
خوب قبل از زین گذاری باید چه برنامه ای انجام داد برای نرم شدن گردن اسب
سلام دادار عزیز
باز هم از پاسخگویی شما متشکرم.
همانطورکه اشاره شد درصورت منقبض بودن عضلات در قفا عملا تمام مشخصات برای رسیدن به تماس وبهره برداری از تماس از دست رفته است.
حال دوسئوال دارم
این حرکت را(نرمی در قفا)همانطور که فرمودیدمی توان در حالت پیاده وایست آموزش داد,
یکی دگر ازتمرین ها به صورت ذیل معرفی می گردد.
درحالت پیاده در حالی که دو شست خودرا دردو حلقه آبخوری کرده ایم وچانه اسب را دراختیار داریم بافشار بر روی یک حلقه آبخوری وبا کمک فشار کف دست سمت مخالف میتوان سررا به حرکت مستقل از گردن آموزش داد(البته از فک نچرخد.) وسپس در حالت سواره به کار گرفت؟.
آیا این حرکت حتما" بایددر حالت عمودی سر انجام گردد؟
آیاانجام این حرکت در هربارتمرین باید به دو سمت باشد؟

همون دستگردون کردن ولنز کردن داخل قوس باعث نرمی گردن می گردد البته لنژ صحیح.

ناشناس دیگه داری اذیت میکنی ها ;D
اگه تمرین داری لطفا" ارائه کن.!

ناشناس

Active member

oliveira گفت:
سلام دادار عزیز
باز هم از پاسخگویی شما متشکرم.
همانطورکه اشاره شد درصورت منقبض بودن عضلات در قفا عملا تمام مشخصات برای رسیدن به تماس وبهره برداری از تماس از دست رفته است.
حال دوسئوال دارم
این حرکت را(نرمی در قفا)همانطور که فرمودیدمی توان در حالت پیاده وایست آموزش داد,
یکی دگر ازتمرین ها به صورت ذیل معرفی می گردد.
درحالت پیاده در حالی که دو شست خودرا دردو حلقه آبخوری کرده ایم وچانه اسب را دراختیار داریم بافشار بر روی یک حلقه آبخوری وبا کمک فشار کف دست سمت مخالف میتوان سررا به حرکت مستقل از گردن آموزش داد(البته از فک نچرخد.) وسپس در حالت سواره به کار گرفت؟.
آیا این حرکت حتما" بایددر حالت عمودی سر انجام گردد؟
آیاانجام این حرکت در هربارتمرین باید به دو سمت باشد؟

همون دستگردون کردن ولنز کردن داخل قوس باعث نرمی گردن می گردد البته لنژ صحیح.

ناشناس دیگه داری اذیت میکنی ها ;D
اگه تمرین داری لطفا" ارائه کن.!

دادار جان که استاد ما هستن و من در تر بیت اسب با هاش همه روزه مشورت میکنم /

این سوءال رو از دادار پرسیدم و جواب داد و جوابش هم نتیجه خوبی داد

سوءال / یک اسب داریم که طرف راست گردنش نرم و انعطاف پذیر میباشد ودر سواری و لنج خیلی راحت اثر را قبول میکند اما در سمت چب گردن کاملا خشک و بی تحرک است و اسب هم در چرخشها گردن خود را قوس نمیدهد برای اینکه سمت چپ گردن اسب هم به نرمی سمت راست شود چه تمرینی و به چه مدت باید بر روی اسب انجام دهیم .( خوب جواب شما چیست؟؟؟)

ناشناس گفت:
دادار جان که استاد ما هستن و من در تر بیت اسب با هاش همه روزه مشورت میکنم /

این سوءال رو از دادار پرسیدم و جواب داد و جوابش هم نتیجه خوبی داد

سوءال / یک اسب داریم که طرف راست گردنش نرم و انعطاف پذیر میباشد ودر سواری و لنج خیلی راحت اثر را قبول میکند اما در سمت چب گردن کاملا خشک و بی تحرک است و اسب هم در چرخشها گردن خود را قوس نمیدهد برای اینکه سمت چپ گردن اسب هم به نرمی سسمت راست شود چه تمرینی و به چه مدت باید بر روی اسب انجام دهیم .( خوب جواب شما چیست؟؟؟)
ناشناس عزیز این همون انقباض یک طرفه است حال به هر دلیل (آسیب یا تربیت), بدین معنا که اگر(لطفا" دقت کنید)برروی دست راست ضعیف است یعنی عضلات سمت چپ بدن قدرت وآمادگی کشسانی ندارد وهمانطور که میدانید کشش عضلات (نه تجمع؟!)با عث تقویت وپرورش عضلات می گردد ولی گاها" عضله آمادگی کشسانی ندارد؟!
دایره از قطر بزرگ وبه مرورجمع کردن,حرکت های انحنا دار با تعویض دست ,بیشتر به دست ضعیف با اثرات مختلف از مستقیم تا غیر مستقیم, شانه به داخل و... همگی درکشش عضلات مختلف سمت مخالف کمک می کنند ولی تاکیدشخصی حرکت درلنژ به سمت ضعیف تا آزاد سا زی عضلات وحرکت در قوس درست دایره.
اصلا" استفاده از ابزار روتوصیه نمی کنم چون ممکنه باعث انقباض بیشتر در صورت عدم دقت به حرکت اسب وکار از روی تایم گردد.

ناشناس

Active member

oliveira گفت:
ناشناس عزیز این همون انقباض یک طرفه است حال به هر دلیل (آسیب یا تربیت), بدین معنا که اگر(لطفا" دقت کنید)برروی دست راست ضعیف است یعنی عضلات سمت چپ بدن قدرت وآمادگی کشسانی ندارد وهمانطور که میدانید کشش عضلات (نه تجمع؟!)با عث تقویت وپرورش عضلات می گردد ولی گاها" عضله آمادگی کشسانی ندارد؟!
دایره از قطر بزرگ وبه مرورجمع کردن,حرکت های انحنا دار با تعویض دست ,بیشتر به دست ضعیف با اثرات مختلف از مستقیم تا غیر مستقیم, شانه به داخل و... همگی درکشش عضلات مختلف سمت مخالف کمک می کنند ولی تاکیدشخصی حرکت درلنژ به سمت ضعیف تا آزاد سا زی عضلات وحرکت در قوس درست دایره.
اصلا" استفاده از ابزار روتوصیه نمی کنم چون ممکنه باعث انقباض بیشتر در صورت عدم دقت به حرکت اسب وکار از روی تایم گردد.

مرسی

ناشناس

Active member

خوب برای نرم کردن گردن اسب غیر از زمان سواری در لنج هم میشه یه کارهایی کرد که بهتر نتیجه میده البته لنج و سواری به هم ارتباط دارن و باید طوری کار کرد که تاثیر خودشو نشون بده /

حالا به نظر شما oliveria چگونه باید لنج زد و از چه ابزاری و به چه نحوی در لنج استفاده کرد / البته در سواری هم ابزار میشه زد ولی برای اسبهای جوان ابزار در سواری توسیه نمیشود

ناشناس گفت:
خوب برای نرم کردن گردن اسب غیر از زمان سواری در لنج هم میشه یه کارهایی کرد که بهتر نتیجه میده البته لنج و سواری به هم ارتباط دارن و باید طوری کار کرد که تاثیر خودشو نشون بده /

حالا به نظر شما oliveria چگونه باید لنج زد و از چه ابزاری و به چه نحوی در لنج استفاده کرد / البته در سواری هم ابزار میشه زد ولی برای اسبهای جوان ابزار در سواری توسیه نمیشود
ناشناس عزیز
همانطور که دیدی مقاله ای از Thomas Ritter درباره لنژترجمه کردم (البته به دلایلی پیرو تاپیک استفاده از بغل بند شما) که بر روی کره به شخصه اعتقادی به بغل بند وکوتاه کردن بندداخل برای داخل قوس آمدن ویا استفاده از حلقه داخل کلگی لنژ وتنگ ورشوندارم.
دقت وحساسیت وتسلط لنژ کننده را موثر تر از ابزار میان بر می دانم که صد البته زمانبر تر وسالم تر است.
ولی گاها" به اجبار (اصلاح حرکت؟!وتا زمان اصلاح),شما مجبور به استفاده از ابزار به شرط تسلط می باشید(که چه خوبه در مقابل وسوسه اش مقاوم باشید؟!)
البته نظرات مختلفی مثل استفاده ازلنژ دوطرفه وابزار آن و... هم وجود دارد؟!

ناشناس

Active member

oliveriaجان با اسبی(اسب تازه کار وجوان) در خط مستقیم حرکت میکنیم به صورت قدم یا یورتمه در حین حرکت اسب مدام خود را به سمت چپ میکشد در زمان چهار نعل هم بیشتر ترجیح میدهد روی دست چپ حرکت کند علت این کار اسب چیست ؟ برای رفع این مشکل چه تمرینی باید با اسب انجا داد ؟

ناشناس گفت:
oliveriaجان با اسبی(اسب تازه کار وجوان) در خط مستقیم حرکت میکنیم به صورت قدم یا یورتمه در حین حرکت اسب مدام خود را به سمت چپ میکشد در زمان چهار نعل هم بیشتر ترجیح میدهد روی دست چپ حرکت کند علت این کار اسب چیست ؟ برای رفع این مشکل چه تمرینی باید با اسب انجا داد ؟
ناشناس عزیز
در حرکت به کدام دست خود را به سمت چپ می کشد(آیا از حصار فرار می کند؟) یا در حرکت بدون حصار هم باز خود را به چپ میکشد؟
بامعاینه سمها(tester ) ویا عضلات(ازقفا تا مفصل خرگوشی) هر دوسمت سعی در تشخیص ناحیه گرفته در اسب داشته باشید.(که چرا از انداختن وزن به سمت راست اجتناب می کند؟)بدون تشخیص ,عمل اصلاحی آسیب رسان است.؟
این گرفتگی حتی میتونه در ناحیه کمر باشد که به مرور وتشدید,اسب از پیچ زدن به سمت مخالف اجتناب کند؟
در حرکت بر روی هر دو دست ,موقعیت سرو گردن درکجا قرار می گیرد؟در کدام دست گردن بالاتر ودر کدام دست موقعیت گردن به طورطبیعی(نه حمل توسط سوار؟!)پایینتر قرار دارد؟
هیچ گونه لنگش ویا تفاوت طول گام به چشم نمی خورد؟
در لنژ بدون سوار عکس العملش چگونه است؟

این سئوالاتی است که به ذهن من خطورمی کندتا پاسخ آن احتمال آسیب یا گرفتگی ویا کجی طبیعی بدن را وسطح آن را مشخص کرده وسپس به فکر اصلاح باشیم.
ولی اگر این یک سئوال عمومی است,معمولا"سواری کردن درگوشه هاوقوسها مفید واصلاح کننده است.,واز این موثرتر برای آزادسازی عضلات منقبض حرکت به جلو وپایین می باشد که از آن برای آزاد سازی عضلاتTop line استفاده می شود؟

ناشناس

Active member

oliveira گفت:
ناشناس عزیز
در حرکت به کدام دست خود را به سمت چپ می کشد(آیا از حصار فرار می کند؟) یا در حرکت بدون حصار هم باز خود را به چپ میکشد؟
بامعاینه سمها(tester ) ویا عضلات(ازقفا تا مفصل خرگوشی) هر دوسمت سعی در تشخیص ناحیه گرفته در اسب داشته باشید.(که چرا از انداختن وزن به سمت راست اجتناب می کند؟)بدون تشخیص ,عمل اصلاحی آسیب رسان است.؟
این گرفتگی حتی میتونه در ناحیه کمر باشد که به مرور وتشدید,اسب از پیچ زدن به سمت مخالف اجتناب کند؟
در حرکت بر روی هر دو دست ,موقعیت سرو گردن درکجا قرار می گیرد؟در کدام دست گردن بالاتر ودر کدام دست موقعیت گردن به طورطبیعی(نه حمل توسط سوار؟!)پایینتر قرار دارد؟
هیچ گونه لنگش ویا تفاوت طول گام به چشم نمی خورد؟
در لنژ بدون سوار عکس العملش چگونه است؟

این سئوالاتی است که به ذهن من خطورمی کندتا پاسخ آن احتمال آسیب یا گرفتگی ویا کجی طبیعی بدن را وسطح آن را مشخص کرده وسپس به فکر اصلاح باشیم.
ولی اگر این یک سئوال عمومی است,معمولا"سواری کردن درگوشه هاوقوسها مفید واصلاح کننده است.,واز این موثرتر برای آزادسازی عضلات منقبض حرکت به جلو وپایین می باشد که از آن برای آزاد سازی عضلاتTop line استفاده می شود؟

کار به حصار نداره از هر طرف که حرکت کنی خودشو به سمت چپ متمایل میکنه

چک کردم گرفتگی و در د ندارد وضعیت سمها هم خوب است/لنگشی هم ندارد

در لنج هم رو ی دست چپ محکم وقوی اما سمت راست خودشو داخل میکشه و بدون توجه به صدای ترینر می ایستد (اینگار که بهش فشار امده یا سمت راست خسته شده)

زمانی که سمت راست اسب طرف خط حصار است گردن را کمی بالا و متمایل به راست میگیرد (مخصوصا زمانی که روی دست چپ دایره میزنیم اسب گردن خود را بالا گرفته و متمایل کرده به سمت راست یا بیرون دایره ) اما زمانی که سمت چپ اسب طرف خط حصار میباشد گردن را پایین گرفته و در گوشه ها با اثر ساق و دست جلو چرخش خود را به نحو مطلوب میزندو زمانی هم که روی دست راست دایره میزنیم اسب سرا به پایین گرفته به کمر خود قوس میدهد و بدون هیچ درگیری وبا گام مرتب به دایره خود ادامه میدهد.

ناشناس گفت:
در لنج هم رو ی دست چپ محکم وقوی اما سمت راست خودشو داخل میکشه و بدون توجه به صدای ترینر می ایستد (اینگار که بهش فشار امده یا سمت راست خسته شده)

یه دندون گرگی رو تو دهانش هم چک کنید؟

این عکس العمل از فرایندنرمال انقباض و..خارج است وامتناع محسوب می گردد
اگر این اتفاق افتاده باشه یعنی آستانه درد بیشتر از تحمل بوده واین اسب حتما" نامرتبی طول گام هم داشته که دقت نکردیدولی حدس من اسپاسم عضلات کمر است(عضلات راست کمر)واگر در لنژ دایره را کوچکتروروی گام چهار نعل باشیداحتمال فرار کردن بخش خلفی وزمین خوردن اسب حین حرکت هم هست.
اگر اسپاسم عضله باشد.
حمایتهای دارویی
فیزیو تراپی قبل وبعد از سواری
وتمرین های سبک (حرکت به جلو وپایین ودایره هایی با قوس زیاد با اثر یک ومستقیم وباز).
اجازه بده یادآوری کنم
از انجام تمرینهایی کششی ,شش روز هفته اجتناب کن (چون خود آسیب رسان است؟!)
ماکزیمم دو تا سه روز(اجازه برگشت وبازیابی رو به عضله وتاندون بده)
و فیزیوتراپی رو فراموش نکن؟!