کورس با مانع

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
کسی اطلاعاتی درباره کورس با مانع دارد؟

پیوست ها

• race.jpg
    race.jpg
    145.5 کیلوبایت · بازدیدها: 8
کورس با مانع روز به روز در حال گسترش هست. يکي از جذاب ترين مسابقات هست که خيلي هم دشوار است. فکر کنم به اين شکله که تعداد زيادي سوار مسابقه را شروع مي کنند. با فواصل معيني موانعي از جنس طبيعي مثل شمشاد به ارتفاع بلند (حدود 150 - 140 سانتيمتر فکر کنم) که زيرش هم گاهي آب وجود داره، قرار مي گيره که در عين سرعت بايد از روي آنها هم بپرند. تعداد اين موانع هم زياد هست و معمولا" بعد از هر پرش چند تا سوارکار زمين مي خورند و حذف مي شند!!! در آخر تعداد خيلي کمتري سوارکار به خط پايان مي رسند. سرعت اسب ها کمتر از کورس فلت هست و مسافت هم بيشتره.
ببينيد چه اسب هايي اصلاح کردند که مثلا 3000 متر را با پرش از اين موانع طي مي کنند و ما هنوز کورس را به 1000 متر تخت مي شناسيم!!!
اين مسابقات به استافل چيس معروفه و در کشورهاي پيشرفته محبوبه.

sohrab

Active member
توی ایران هم یک بار کورس با مانع برگزار شده ولی مثل سایر برنامه های آقایان...کاش نمی شد!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
خیلی سخته
و هر اسبیم جواب نمیده

بنظر میاد فاصله مانع تا زمین در دو طرف مانع هم متفاوته

پیوست ها

• race6.jpg
    race6.jpg
    92.2 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • race5.jpg
    race5.jpg
    61.4 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • race4.jpg
    race4.jpg
    47.7 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • race3.jpg
    race3.jpg
    46 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • race2.jpg
    race2.jpg
    69.3 کیلوبایت · بازدیدها: 11
  • race1.jpg
    race1.jpg
    56.2 کیلوبایت · بازدیدها: 11
شاید ترکمن بهترین اسب واسه این مسابقات باشه ! حیف که اسبدوانی صاحب نداره...

به نظر من که در این یک مورد امید جان همان بهتر که اسبدوانی صاحب نداشته باشد ، این مسابقه از یک رسم مسخره و من در آوردی شکار روباه با اسب و سگ های شکاری در انگلیس گرفته شده که طی آن سواران در تعقیب شکار گاه از پرچین هایی می پریدن.
و حال آن را به صورت یک مسابقه رسمی درآورده اند ، که مثلا حرفی در تاریخ اسبدوانی داشته باشند ؛ همان طور که دوستان ذکر کردند آسیب های بسیار شدیدی در طول برگذاری این مسابقه ها به وقوع می پیوندد.
حیف اسبان با ارزش ترکمن نیست ؟ ما اگر بتوانیم مسابقات 3 روزه را در ایران جا بیندازیم ، کار بزرگی انجام داده ایم.

بالا