پیش بینی جنس کره

احسان

Active member
حالا من اشتباه ميگم همه اين حرف ها هم به کنار اينجا رو واسه دوستان توضيح بده دکتر جون
::)

همان طور هم که ميدانيد مدت زنده ماندن يا ماندگاری اسپرم در رحم ماديان از 4 تا 8 ساعت است که در اين ساعت در رحم است و بعد به لوله فالوپ ميرسد در کل 24 تا 30 ساعت زمان ماندگاری يا زنده مندن اسپرم ميباشد فرق ميکند و ميبينيد که در بعضی از بيماريها دستگاه تناسلی ماندن اسپرم در رحم ايجاد التهاب ميکند مانند PMIE که 4 ساعت بعد از کشش رحم را ميشويند
حالا شما ميگيد که مثلاً کره ماده ميخواهيد اول فحلی بکشيم تا روزی که اسپرم ها به تخمک ميرساند فقط اسپرم های ماده زنده ماندند خوب حالا 7 روز ما مدت فحلی داريم روز 2 کشش کنيم مدت زنده ماندن و قدرت باروری داشتن اسپرم 24 ست بگيريم که حداکثر هست ولی معمولش 8 ساعت هست تا روزه تخمک گزاری که 24 تا 48ساعت قبل از اتمام فحلی هست چطور زنده ميمونند اين اسپرم ها :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

تازه اين روزها و ساعت ها هم در شرايط مختلفی مانند سن و سييکل فرق ميکنه

احسان

Active member
Dr_Ghaffari گفت:
در نظر گرفتن تنها و تنها یک فاکتور لاغری و چاقی خیلی احمقانه به نظر می رسد . ببخشید !
خودت اول شروع کردی دکتر جان
بعد هم باز من دليل علمی دارم شما چی؟؟

Dr_Ghaffari

Active member
Persian Horse گفت:
حالا من اشتباه ميگم همه اين حرف ها هم به کنار اينجا رو واسه دوستان توضيح بده دکتر جون

همان طور هم که ميدانيد مدت زنده ماندن يا ماندگاری اسپرم در رحم ماديان از 4 تا 8 ساعت است که در اين ساعت در رحم است و بعد به لوله فالوپ ميرسد در کل 24 تا 30 ساعت زمان ماندگاری يا زنده مندن اسپرم ميباشد فرق ميکند و ميبينيد که در بعضی از بيماريها دستگاه تناسلی ماندن اسپرم در رحم ايجاد التهاب ميکند مانند PMIE که 4 ساعت بعد از کشش رحم را ميشويند
حالا شما ميگيد که مثلاً کره ماده ميخواهيد اول فحلی بکشيم تا روزی که اسپرم ها به تخمک ميرساند فقط اسپرم های ماده زنده ماندند خوب حالا 7 روز ما مدت فحلی داريم روز 2 کشش کنيم مدت زنده ماندن و قدرت باروری داشتن اسپرم 24 ست بگيريم که حداکثر هست ولی معمولش 8 ساعت هست تا روزه تخمک گزاری که 24 تا 48ساعت قبل از اتمام فحلی هست چطور زنده ميمونند اين اسپرم ها :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

تازه اين روزها و ساعت ها هم در شرايط مختلفی مانند سن و سييکل فرق ميکنه
باز من منکر مطالب شما نیستم . طول عمرهایی که شما ذکر کرده اید طول عمر مفید هستند که در این زمانها ما شانس آبستنی با درصد بالا داریم . اما اسپرمها نهایتا تا 72 ساعت و به صورت ایده آل تا 48 ساعت توان زنده ماندن در بهترین و ایده آل ترین شرایط را در رحم دارند . اما از تعداد آنها و نیز توان و بازده آنها کاسته می شود و به همین دلیل نیز شانس آبستنی افت شدیدی دارد . در مادیانهای بیمار و رحمهای عفونی و ملتهب و ... شرایط متفاوتی وجود دارد و اصلا شاید آبستنی با مشکل روبرو شود چه رسد دیگر به تعیین جنسیت کره ! راستی آیا در مقاله ای که به آ« اشاره کرده اید این شرایط را در نظر گرفته است ؟!
دکتر طاهری عزیز صحبتهای شما بدون شک مبنای علمی دارند . اما پذیرفتن بی قید و شرط یک مقاله و اصرار بر درستی آن و احتمالا منطبق دانستن آن با شرایط ایران جور در نمی آید !
من اگر این مقاله را بپذیرم تنها و تنها در همان شرایط محیطی تحقیق انجام شده آن را می پذیرم و لا غیر .
یاد یک شعر افتادم :
" حریفم ، دوستم ، جانم !
هنوز از پا نیفتادی ؟!
حریفم دوستت دارم ؛ هنوز از پا نیفتادی
...... ( خلاصه اش می کنم )
و من خالی کنم در شام گیسویت
پگاه روشن انگشتهای می چکانم را !
حریفم ، دوستم ، جانم ! هنوزم دوستت دارم !
هنوزت گر توانی هست
بیا بنگر خدا هم هفت خط بوده است !
خدا هم هفت خط بوده است !
ولیکن در قمار باده پیمایان ..
حریف مرد میخواران ..

خدای هفت خط کیش است
خدای هفت خط مات است !
نوشانوش نوشانوش !

احسان

Active member
پاسخ : پیش بینی جنس کره

injaa ye chizaye bod ke hazf shod be ehteram bazi dostan

به نظر من شما در نعلبندی  استاد تر هستی  و من بايد در اون ضمينه از شما سؤال بپرسم

injaa ye chizaye bod ke hazf shod be ehteram bazi dostan

احسان

Active member
زيادی تند رفتم ولی همينه ديگه ما از رو خنجر ميبنديم

دکتر جون بهتر بود شما شاعر ميشدی البته من هم که ميگم که شعر را شما بهتر ميگويد

احسان

Active member
دکتر جون من کاری با مقاله ندارم ميخواستم فقط درستی و نادرستی گفته شما را ثابت کنم که اين حرفی که شماا زديد اصلاً نميتواند درست باشد و شما خود هم ميبينيد و ميدانيد و باز هم ميدانيد
;) ::)

Dr_Ghaffari

Active member
چند خواهش دارم . لطفا متن کامل مقاله را ارسال کنید . همچنین برای رد گفته های من دلیل بیاورید . کافی است اثبات کنید سرعت و طول عمر اسپرمها حاوی کروموزوم x با کروموزوم y برابراست . دوستان هم با اشاره ای که کرده ام می توانند اگر علاقه داشتند در این رابطه خودشان تحقیق بیشتری بفرمایند .

Dr_Ghaffari

Active member
اسپرماتوزوئید از یک سر و یک دم تشکیل یافته است که به طور کلی حجم اسپرم های X اندکی بزرگتر از اسپرم های Y است و این تغییر حجم بر روی سرعت حرکت اسپرم ها تأثیر می گذارد که متعاقبأ بر روی جنسیت فرزند تأثیر دارد .
http://www.genderselect.ir/taeen jensiat.htm

Dr_Ghaffari

Active member
خواهش می کنم مرا متهم نفرمایید که انسان با اسب متفاوت است ! بزرگتر بودن اسپرمهای حاوی کروموزوم ایکس در تمامی حیوانات عمومیت دارد . در همین لینک اطلاعات بیشتری می توانید بیابید .

احسان

Active member
دکتر ما کاری با سرعت نداريم شما اين جوابه منو بده
Dr_Ghaffari گفت:
اما آنچه در تعیین جنسیت کره ها نقش ایفا می کند زمان کشش مادیان فحل می باشد که چه مدت زمانی از آغاز فحلی گذشته است . شرایط پایدار اثبات شده ای نیز وجود دارد . می دانیم که سرعت اسپرمهای حاوی کروموزوم y که در صورت لقاح با تخمک جنس کره نر خواهد شد بیشتر از اسپرمهای حاوی کروموزوم x می باشد . در حالی که طول عمر این کروموزومها کمتر است . پس از کشش اسپرمها در طول لوله تخم بر به طرف تخمک حرکت می کنند . بسیاری از اسپرمها به دلایل مختلف فدا می شوند تا تعداد محدودی از اسپرمها به تخمک دسترسی پیدا کنند و تنها یک تخمک شانس لقاح خواهد داشت . بنابراین اگر کشش در ساعات اولیه تخمک گذاری یا همان فحلی باشد تخمک فاصله بیشتری با اسپرمها دارد و اسپرمهای دارای کروموزوم y به سرعت می روند اما پیش از رسیدن به تخمک خواهند مرد و وقتی تخمک می رسد تازه اسپرمهای حاوی کروموزوم x از راه می رسند و توان بیشتری نسبت به رقیبان خود برای نفوذ به جداره تخمک و لقاح دارند بنابراین شانس داشتن کره ماده افزایش می یابد .

Persian Horse گفت:

Dr_Ghaffari

Active member
پیشنهاد می کنم مقاله را هر چه زودتر بگذارید ببینیم چیست و چه می گوید شاید من هم مریدش شدم . منتظرم . سایر دوستان نظری ندارند .

احسان

Active member
اينا سايت ها همش در مورد انسان هست که انسان فرق داره همه چيزش با ماديان
مقاله هم تا به نتيجه نرسه اين بحث مان نميزارم

دوستان خودتان بگيد

DADAR

Member
DADAR گفت:
Abstract

The Trivers–Willard hypothesis (TWH) predicts that a mother will treat a son or daughter differently depending on her ability to invest and the impact of her investment on offspring reproductive success. Although many studies have investigated the hypothesis, few have definitively supported or refused it because of confounding factors or an inappropriate level of analysis.

دوستان عزیز شما که از فعالترینها هستید دیگه چرا ???, احترام به نظر یکدیگر اولین شرطی هست که باید توی بحث کردن رعایت کنیم حتی اگر هیچ اعتقادی به نظر طرف مقابل نداشته باشیم :eek: , اگر به متن بالا دقت کرده باشید میبینید که در میان محققین هم همچنان اختلاف نظر وجود داره , , ایه که نازل نشده ! ! هر کسی نظره خودش رو میگه ,,ناراحت شدن هم نداره :'( :'( :-حیفه این جو دوستانه نیست که با این گوش و کنای ها از هم دلگیر بشیم :-\ :-\

اصلا من با نظره هر 2 تاتون مخالفم ::) ::)

مرضیه

Member
دوستان عزیز شما که از فعالترینها هستید دیگه چرا ???, احترام به نظر یکدیگر اولین شرطی هست که باید توی بحث کردن رعایت کنیم حتی اگر هیچ اعتقادی به نظر طرف مقابل نداشته باشیم :eek: , اگر به متن بالا دقت کرده باشید میبینید که در میان محققین هم همچنان اختلاف نظر وجود داره , , ایه که نازل نشده ! ! هر کسی نظره خودش رو میگه ,,ناراحت شدن هم نداره :'( :'( :-حیفه این جو دوستان نیست که با این گوش و کنای ها از هم دلگیر بشیم :-\ :-\

من هم صحبت هاتون رو تایید میکنم.
لحن بد کلام به هیچ عنوان پسندیده نیست.خواهشا رعایت حرمت همدیگر و کسانی رو بکنید که مطلب رو میخونند.
فکر نمیکنم خواهش زیادی باشه!! :-\ :-\

pirzadi

Member
سلام من هم با نظر مرضیه خانوم موافقم.احترام گذاشتن به همدیگه در وهله اول از همه چیز مهمتره.مخصوصاً شما آقای طاهری.

احسان

Active member
پاسخ : پیش بینی جنس کره

دادار جون سلام آقا من کاری با اون مقاله ندارم  تازه اونم که تو داری اصل نيست اصلش اينجاا پيشه منه  اصلاً  مقالرو بيخيال شيم  
من حرف اينه که دکتر غفاری  اشتباه داره ميگه   که  
Dr_Ghaffari گفت:
اما آنچه در تعیین جنسیت کره ها نقش ایفا می کند زمان کشش مادیان فحل می باشد که چه مدت زمانی از آغاز فحلی گذشته است . شرایط پایدار اثبات شده ای نیز وجود دارد . می دانیم که سرعت اسپرمهای حاوی کروموزوم  y  که در صورت لقاح با تخمک جنس کره نر خواهد شد بیشتر از اسپرمهای حاوی کروموزوم  x  می باشد . در حالی که طول عمر این کروموزومها کمتر است . پس از کشش اسپرمها در طول لوله تخم بر به طرف تخمک حرکت می کنند . بسیاری از اسپرمها به دلایل مختلف فدا می شوند تا تعداد محدودی از اسپرمها به تخمک دسترسی پیدا کنند و تنها یک تخمک شانس لقاح خواهد داشت .  بنابراین اگر کشش در ساعات اولیه تخمک گذاری یا همان فحلی باشد تخمک فاصله بیشتری با اسپرمها دارد و اسپرمهای دارای کروموزوم  y  به سرعت می روند اما پیش از رسیدن به تخمک خواهند مرد و وقتی تخمک می رسد تازه اسپرمهای حاوی کروموزوم  x  از راه می رسند و توان بیشتری نسبت به رقیبان خود برای نفوذ به جداره تخمک و لقاح دارند بنابراین شانس داشتن کره ماده افزایش می یابد . باید توجه داشت که یک شانس است و هیچ اتفاق خارق العاده ای به وقوع نخواهد پیوست . اما اگر کشش در ساعات انتهایی فحلی باشد چون تخمک بیشتر مسیر را طی نموده است و به نزدیکی رحم رسیده است اسپرمهای حاوی کروموزوم  y  که سرعت بیشتری دارند خود را به تخمک رسانده و احتمال بوجود آمدن کره نر را افزایش می دهند . بنابراین مالکین اسب باید در تشخیص زود هنگام فحلی و کشش در ابتدای فحلی تجربه به دست بیاورند تا شانس داشتن کره های ماده را افزایش دهند . این در حالی است که در ایران چندین کشش برای اطمینان انجام می شود و معمولا در روزهای پایانی فحلی است چرا که هم فحلی دیر تشخیص داده می شود و هم انتقال مادیان به نزدیک نریان خود زمان دیگری را هدر می دهد ! کشش در روزهای میانی شانس برابری برای داشتن کره نر و ماده ایجاد می کند .

اما درباره این مطلب که یک مادیان فقط کره نر می زاید یا فقط کره ماده می زاید . معمولا نقش نریان در این زمینه ناچیز است .

شما به اين گفتها توجه کنيد و دليل های من را هم  اون پايين بخوانيد

پيشنهاد ميکنم دروس مامايی  و توليد مثل  و بيماريهای توليد مثل را  دکتر  دوباره در دانشگاه  شيراز  پاس کنند   که به قوله خودشان يکی از بهترين دانشگاها هست و ما دانشگاه آزادی ها هيچی بلد نيستيم

دوباره هم ميگم اون مقاله و تحقيقات رو هم اصلاً فراموش کنيد  اين مسائله بالا و تزی که دکتر داده  توجه کنيد

امید زمانی

Active member
با سلام و کسب اجازه از دوستان به خصوص امیر حسین !
فکر کنم یه کم فضای انجمن داره از اون چیزی که هدف اصلی یه چنین فعالیتی بوده دور میشه ! ببینید همه اعضای انجمن از کوچکترین تا بزرگترین اونا اسبو دوست دارند دلشون می خواد از اسب بیشتر بدونند ! یه ضرب المثل قدیمی میگه دست بالای دست بسیاره !مگه میشه کسی ادعا کنه که مثلا من بهترین مامای اسبم یا . . . اتفاقا خیلی از آدمای بزرگ بعدا فرضیه های خودشونو رد میکنند !چقدر خوبه که مثلا یه موضوع ایجاد میشه و بعد بحث میشه در موردش !
ولی با رعایت احترام !!!!احسان جان اگه استادت چیزی بهت گفته اون استادت بوده و تو شاگردش ! اینجا همه با هم دوستند ! کاش یه کم به جای ادعا سعی میکردیم از هم دیگه یاد بگیریم !

بالا