پیش بینی تولید از روی تیره

Soheil Sanati

Active member
درود بر خان ابراهيمي انشاا.. امسال از ايشون در يزد استفاده خواهيم كرد.چون به شجره ها مسلطه ميتونه اينده اسب رو پيش بيني كنه

احسان

Active member
برخی دوستان دوست دارند از يک نفر دفاع کنند حالا يا سودی ميبرند يا يه ارتباطی دارند با اون فرد

بياييد يکم منطقی فکر کنیم آخه

اولاً کی از رو شجره و تيره اسب ميتوانه بگه که کره آيندش چی ميشه مثل آينه بين ها ميشه اونوقت

گوينده خوب بايد تو ميدان چی بگه که همه حال کنند؟

خوبه ما خودمان خان رو دعوت ميکنيم ها و دوستشم داريم
اما طرف های خوزستان مثل اينکه ميگند از اينکه خان شجره و تيره ها رو ميگه اسبدارای اونجا دوست ندارند

حالا از اينها گذشته آخر نفرموديد يه گزارشگر ميدان چه چيز های رو بايد بيشتر توصيف کنه

اگه به اين هست که سر ملت رو گرم کنيم بيا منم ميشينم قصه هر تيره رو برات ميگم و يه چهار تا ابن فلان شيخ الرس و نميدونم از اينا قطار ميکنم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
منم موافقم
از روی تیره هیچ چیزی رو نمیشه پیش بینی کرد
مخصوصا اینکه نقش پدر نادیده گرفته میشه و تیره پدر منتقل نمیشه و همیشه تیره مادر مهمه.
یعنی حداقل 50% پیش بینی غلط از آب در میاد

sohrab

Active member
علاوه بر "نقش پدر" که امیرحسین گفت، الان اختلاط تیره ها بقدری زیاد شده که خیلی وقت ها قسمت عمده شجره یک اسب از تیره X را اسبهایی با تیره y تشکیل میدن!. ولی بعضی ها هنوز به این عقیده پابندند و اصرار میکنند که مثلا سگلاوی کاربردش زیباییه یا مثلا عبیان بر خلاف معنقی برای مسافتهای کوتاه مناسبه. کلا نظر قشنگیه و کاش قضیه به همین سادگی بود. صحبت از آقای رضا ابراهیمی شد یادم به ایشون افتاد که همیشه در مسابقات زیبایی اظهار شگفتی میکردند از اینکه با وجود اینکه تیره های "صگلاوی" و "حدبان" تیره های شو هستند، چرا به عنوان مثال یک "حمدانی" یا "کهیلان" مقام گرفت!:smilingsmiley:

آخرین ویرایش:

sohrab

Active member
برخی دوستان دوست دارند از يک نفر دفاع کنند حالا يا سودی ميبرند يا يه ارتباطی دارند با اون فرد

بياييد يکم منطقی فکر کنیم آخه

اولاً کی از رو شجره و تيره اسب ميتوانه بگه که کره آيندش چی ميشه مثل آينه بين ها ميشه اونوقت

گوينده خوب بايد تو ميدان چی بگه که همه حال کنند؟

البته احسان جان بررسی شجره در مسئله تولید مهمه!
همون بحث کشش هدف دار هست که قبلا صحبت شد.
ولی در جاهایی میشه خوب استفاده کرد که سیلمی ها و خطوط خونی آزمایش پس داده باشند و برتری هاشون ثابت شده باشه

احسان

Active member
اصلاً روی اين تيره نميشه حساب کرد به هيچ وجه به نظر من يک چيز نمايشی هست نه يک چيز کاربردی
آخه يک اسبی که از همه تيره ها خون داره ما بييم چون مثلاً مادرش عبيان هست بگيم که کره اين اسب حرکتش خوب ميشه

حالا اگه اين تقسيم بندی جديد مثلاً عرب روسی يا عرب لهستانی يا عرب دامستيک يا پور برد که بيشتر مال امريکا هست اين هارو در نظر بگيم باز ميشه يه نظری داد اونم بازم درصدش خيلی کم هست مثلاً بگيم خط خونی های عرب های اسپانيايی حرکت خوبی دارند يا چشمای خوب و درشتی توليد ميکنند اينو ميشه حساب کرد به ميزان 20 درصد روش

sohrab

Active member
اصلاً روی اين تيره نميشه حساب کرد به هيچ وجه به نظر من يک چيز نمايشی هست نه يک چيز کاربردی
آخه يک اسبی که از همه تيره ها خون داره ما بييم چون مثلاً مادرش عبيان هست بگيم که کره اين اسب حرکتش خوب ميشه

حالا اگه اين تقسيم بندی جديد مثلاً عرب روسی يا عرب لهستانی يا عرب دامستيک يا پور برد که بيشتر مال امريکا هست اين هارو در نظر بگيم باز ميشه يه نظری داد اونم بازم درصدش خيلی کم هست مثلاً بگيم خط خونی های عرب های اسپانيايی حرکت خوبی دارند يا چشمای خوب و درشتی توليد ميکنند اينو ميشه حساب کرد به ميزان 20 درصد روش

تیره اسبهای امروز بله. ولی یک زمانی میشده با نگاه کردن به اسب، علاوه بر تشخیص تیره، حدس بزنی که تولید کدام خانواده هم هست.

من هم تیره را نگفتم شجره را گفتم. تو مادیان کورسی ات را از یک سیلمی وارداتیی شو میکشی یا سیلمی که خون غرور و انسیاتور و زرافه(!) داره؟

احسان

Active member
تیره اسبهای امروز بله. ولی یک زمانی میشده با نگاه کردن به اسب، علاوه بر تشخیص تیره، حدس بزنی که تولید کدام خانواده هم هست.

من هم تیره را نگفتم شجره را گفتم. تو مادیان کورسی ات را از یک سیلمی وارداتیی شو میکشی یا سیلمی که خون غرور و انسیاتور و زرافه(!) داره؟

من ماديونم را با يک اسب کپل تخت ميکشيدم که از لحاظ ورزشی هم خوب باشه مثلاً بک اسب عرب روسی

بالا