وضعیت سوارکاری در شیراز

علی واحدی

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
درد اینه که پیرترین که باید با اخلاقترینم و دلسوزترین باشه, کثیفترینه!!!
فکر میکنم منظورمو میدونید کیه
امیر حسین جان اینکه کیه و چه کسانی هستند زیاد مهم نیست. مهم اینهکه هستند و افراد و مدیران و مربیان دلسوز و صالح و حتی شاگردان باید با روش درست خط کج این افراد را یا راست کنند یا قطع نمایند.
خواهریکه میخواهد صرفا سواری کند و علم سوارکاری را بیاموزد با انتخاب مربی میتواند با اولین اشتباه مربی از نظر اخلاقی و یا هر نظر دیگری با او قطع ارتباط کاری کرده و با دید بازتر مربی صالحتری را انتخاب کند. نمیتوان متاسفانه کتمان کرد که اگر جسارت به خانمها نباشد بعضی از خواهران محترم خود به مربیشان اجازه برخوردهای ناصحصیح را میدهند و بقول شما آن مربی از خدا بیخبر هم بصورت یک طعمه به او مینگرد. پس خود شاگرد هم بی تقصیر نمیتواند باشد. او (یک خواهر سوارکار) میبایست با وقار و با شخصیت یک فرد طالب آموزش صحیح (نه مسائل جانبی!!!!!!!!!!!) پا درون باشگاه گذارد. در این صورت هیچکس حتی مربی هم نمیتواند برخورد ناصحیحی انجام دهد و حتی میتواند با یک سیلی آبدار به آن مربی بیوجدان و حتی جلو افراد از طرف خواهریکه به او بیحرمتی شده پاسخ داده شود. در این صورت حساب کار دست همان پیشکسوتهای 70 یا 80 ساله هم می آید که رفتار با یک خانم سوارکار با شخصیت چگونه باید باشد.

علی واحدی

Active member
دکتر غفاری گفت:
ممنونم از تصحیح شما برادر عزیز تعداد رای ها را که یادتان هست 14 به 3 درست است پس دو رای از 3 رای به آقای ریاحی اگر متعلق به خواهران رخشان باشد چه شود !؟ پس آنهایی که از دکتر دعوت کرده بودند هم به پیش بین رای دادند ! بله ؟
بله دکتر جان دقیقا همینطوره. متاسفانه تمام آنهایی که از دکتر دعوت کرده بودند به پیش بین رای دادند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مازیار

New member
با سلام چندی پیش درباره هرچه بگندد......وارد این سایت شدم و فقط پرسیدم : یعنی چی اما چند نفر از دوستان سریع گفتند که وارد حاشیه نشو
من هم دیگر سراغ این سایت نیامدم اما چند ساعت پیش از یکی شنیدم درباره اسبی که بتازگی از المان توسط اقای ذنوبی اوردم در این سایت چیزهایی نوشته شده است برای اطلاع از آن وارد این سایت شدم که مشاهده کردم برخی از دوستان {که حتی اسم خود را مخفی کرده اند} هرچه توانسته اند اراجیف و دروغ سر هم کرده اند که در تاپیک وضعیت سواری در شیراز آورده اند که ناچار به گفتن برخی موارد زیر شدم :
1-اولا بنده از اسبی که اقای کامران ذنوبی برایم آورده بسیار راضی هستم و تا کنون مادیانی به این اندازه زیبا در ایران مشاهده نکردم و ازدوست ومربی خوب خود { کامران ذنوبی } بسیار ممنون هستم و برای من ثابت شد که هر دو افایان ذنوبی بسیار اسب شناس می باشند
2-به من گفته شد که به حاشیه نروم اما در این سایت تا توانسته بودند از افای ذنوبی و حتی پسر 10 ساله او نیز بد گویی کرده اند البته من شما را مقصر نمیدانم زیرا شما اصلا به علم سواری وارد نیستید اگر حتی الفبای سواری را می دانستید میفهمیدید که پوریا بسیار زیبا و فنی و با حس بالا سواری میکند بطوریکه یکی از بهترین مربی های تهران {هومایون وجدانی} برای سواری بدون نقص وی به او یک کلاه 500000 تومانی جهت تشویق کادو داد { کاری که ما شیرازی ها باید می کردیم ولی متاسفانه یجای آن .......} توجه کنید من شما را بجهت ندانستن علم سواری وشعور تشخیص سواری زیبا محکوم نمیکنم {دکترای دامپزشکی لزوما نباید سوارکاری بداند} اما شما را به عدم شعور انسانی و ساختن حاشیه و دروغ نسبت به آقای ذنوبی محکوم می کنم
3-طی تخقیقات کاملی که انجام داده ام و پرسجو از اقایان محمدزضا صادفیان و عباس محمدی به این نتیجه رسیدم که زدن اسب آفای صادقیان کار یکی از سوارکاران محلی بوذه و زدن کره اصلا وجود نداشته و مطلب فوق فقط دروغی بیش نبوده و کره مورد نظر به مالکیت دکتر عربنیا هماکنون تحویل آقای ذنوبی می باشد
4- باید به همه آنانیکه یادشان رفته بگویم شاگردان زیر که توسط آقای ذنوبی تعلیم یافته اند در کلیه مسابقاتی که انجام شده حتی بالا تر از دیگر مربیان قرار گرفته اند:
1-یاور صیادی 2-علی چهدری 3-علی مقصودی .........که هرگز ادعای مربیگری نیز نکرده اند
5-البته شما که پشینه سواری ندارید نباید به آقای ذنوبی با 30سال پیشینه سواری {دارنده مقام کشوری توسط خودشان و برادرشان و پسرشان } حسادت کنید به خاطر بیاورید که ایشان اولین مربی مدرک دار استان می باشند و باید اکنون در سمت کمیته پرش استان از تجربیات ارزنده ایشان نهایت استفاده را به عمل آورد
6-با توجه به آشنایی من از آقای ذنوبی که به 30 سال پیش میرسد {از زمانی که در آب باریک سواری میکردیم } دریافتم که فقط او می تواند با مادیان وارداتی من کار کند

hasti

New member
مازیار گفت:
1-اولا بنده از اسبی که اقای کامران ذنوبی برایم آورده بسیار راضی هستم و تا کنون مادیانی به این اندازه زیبا در ایران مشاهده نکردم و ازدوست ومربی خوب خود { کامران ذنوبی } بسیار ممنون هستم و برای من ثابت شد که هر دو افایان ذنوبی بسیار اسب شناس می باشند
2-به من گفته شد که به حاشیه نروم اما در این سایت تا توانسته بودند از افای ذنوبی و حتی پسر 10 ساله او نیز بد گویی کرده اند البته من شما را مقصر نمیدانم زیرا شما اصلا به علم سواری وارد نیستید اگر حتی الفبای سواری را می دانستید میفهمیدید که پوریا بسیار زیبا و فنی و با حس بالا سواری میکند بطوریکه یکی از بهترین مربی های تهران {هومایون وجدانی} برای سواری بدون نقص وی به او یک کلاه 500000 تومانی جهت تشویق کادو داد { کاری که ما شیرازی ها باید می کردیم ولی متاسفانه یجای آن .......} توجه کنید من شما را بجهت ندانستن علم سواری وشعور تشخیص سواری زیبا محکوم نمیکنم {دکترای دامپزشکی لزوما نباید سوارکاری بداند} اما شما را به عدم شعور انسانی و ساختن حاشیه و دروغ نسبت به آقای ذنوبی محکوم می کنم
3-طی تخقیقات کاملی که انجام داده ام و پرسجو از اقایان محمدزضا صادفیان و عباس محمدی به این نتیجه رسیدم که زدن اسب آفای صادقیان کار یکی از سوارکاران محلی بوذه و زدن کره اصلا وجود نداشته و مطلب فوق فقط دروغی بیش نبوده و کره مورد نظر به مالکیت دکتر عربنیا هماکنون تحویل آقای ذنوبی می باشد
4- باید به همه آنانیکه یادشان رفته بگویم شاگردان زیر که توسط آقای ذنوبی تعلیم یافته اند در کلیه مسابقاتی که انجام شده حتی بالا تر از دیگر مربیان قرار گرفته اند:
1-یاور صیادی 2-علی چهدری 3-علی مقصودی .........که هرگز ادعای مربیگری نیز نکرده اند
5-البته شما که پشینه سواری ندارید نباید به آقای ذنوبی با 30سال پیشینه سواری {دارنده مقام کشوری توسط خودشان و برادرشان و پسرشان } حسادت کنید به خاطر بیاورید که ایشان اولین مربی مدرک دار استان می باشند و باید اکنون در سمت کمیته پرش استان از تجربیات ارزنده ایشان نهایت استفاده را به عمل آورد
6-با توجه به آشنایی من از آقای ذنوبی که به 30 سال پیش میرسد {از زمانی که در آب باریک سواری میکردیم } دریافتم که فقط او می تواند با مادیان وارداتی من کار کند

متاسفم برای شیرازی که به شهر علم و ادب معروفه ولی سوارکاراش با این لحن با هم صحبت می کنن ،حداقل بس کنید و بیشتر از این آبروی شیراز و سوار کاریشو نبرید
به جای این حرفا از انتقادای مطرح شده استفاده کنید و سعی کنید دور از جو و گروه های حاکم بر سواری شیراز صادقانه به فکر پیشرفت شهر و رشتتون باشید
در ضمن کسی در مورد مادیون شما صحبتی نکرده بود و شما مختارید اونو به هر کسی که میخاین بسپارید

ناشناس

Active member
hasti گفت:
متاسفم برای شیرازی که به شهر علم و ادب معروفه ولی سوارکاراش با این لحن با هم صحبت می کنن ،حداقل بس کنید و بیشتر از این آبروی شیراز و سوار کاریشو نبرید
به جای این حرفا از انتقادای مطرح شده استفاده کنید و سعی کنید دور از جو و گروه های حاکم بر سواری شیراز صادقانه به فکر پیشرفت شهر و رشتتون باشید
در ضمن کسی در مورد مادیون شما صحبتی نکرده بود و شما مختارید اونو به هر کسی که میخاین بسپارید

بهتره دیگه تاسف نخورید چون که با برگذاری جلسه های متعدد مشکلات از بین رفت ومسابقات شروع شد وتمام سوارکاران با صلح و صفا در مسابقات شرکت میکنند /وهمگی به فکر پیشرفت وارتقاع سواری در شیراز هستند/

سنا

Active member
ناشناس گفت:
بهتره دیگه تاسف نخورید چون که با برگذاری جلسه های متعدد مشکلات از بین رفت ومسابقات شروع شد وتمام سوارکاران با صلح و صفا در مسابقات شرکت میکنند /وهمگی به فکر پیشرفت وارتقاع سواری در شیراز هستند/
ببینیم و تعریف کنیم!

KINGHORSE

New member
مازیار گفت:
با سلام چندی پیش درباره هرچه بگندد......وارد این سایت شدم و فقط پرسیدم : یعنی چی اما چند نفر از دوستان سریع گفتند که وارد حاشیه نشو
من هم دیگر سراغ این سایت نیامدم اما چند ساعت پیش از یکی شنیدم درباره اسبی که بتازگی از المان توسط اقای ذنوبی اوردم در این سایت چیزهایی نوشته شده است برای اطلاع از آن وارد این سایت شدم که مشاهده کردم برخی از دوستان {که حتی اسم خود را مخفی کرده اند} هرچه توانسته اند اراجیف و دروغ سر هم کرده اند که در تاپیک وضعیت سواری در شیراز آورده اند که ناچار به گفتن برخی موارد زیر شدم :
بهتره سکوت اختیار بشه و جوابی داده نشه چون بدجوری گندش در میاد.

وکیل

New member
چند سوال وچند گلایه از مسئولین هئیت سوارکاری استان فارس

سلام .هدف از سوال وگلایها برای پیشرفت این ورزش باستانی واسلامی می باشد.
1-آقای پیشبین در هنگام کاندیداتوری خود ادعا داشتید باشگاه من در اختیار جامعه سوارکاری شهرستانها به صورت رایگان می باشد ولی در مسابقه بهارستان برای هر باکس اسب 10000تومان گرفتید !!!!!
2-قضاوت در مسابقات چگونه بود ؟آیا حقی از کسی ضایع نشده ؟بهتر است از کسانی که در این مسابقات شرکت نموده اند نظرخواهی شود.
3-هر بار که مسابقه برگزار می شود فرد یا افراد جدیدی به هئیت استان اضافه می گردد وجالب توجه در سپیدان از خانمی که پشت میز نشسته بود پرسیدیم که شما چه سمتی دارید که در پاسخ فرمودند من فضول هئیت هستم.آیا این جواب به یک مسئول هئیت شهرستان می باشد.
4-شما مسئولین هئیت شهرستانها چگونه حمایت میکنید آیاواقعا راضی هستند؟؟سفرهای ماهیانه شهرستانی شما که شعار روز اول شما بود چی شد؟
آیا تا بحال شهرستانی را حمایت مالی برای برگزاری مسابقات نموده اید همانند مسابقات پرش با اسب در شیراز .
آیا در مسابقات کورس ارسنجان اسب دوخون با اسبهای بومی تداخلی صورت نگرفته بود و ازکسی حقی ضایع نشد وشما آقای حیدری به عنوان مسئول کمیته کورس آیا تخصصی در این زمینه دارید.
مسئولین کمیتها و هئیت استان بجای حمایت از شهرستانها که برگزار کنندگان مسابقات بوده اند با ایراد گرفتن وحضور همه افراد یک روز قبل از مسابقه در شهرستان که فقط باعث شده میزبان هزینه های زیادی در پی داشته که باعث نگرانی مسئولین هئیت شهرستان شده.
5-در مسابقات استقامت سپیدان قضاوت چگونه بود آیا ممکن است در سپیدان مادر و دختری دو نفر آخر مسابقه 40کیلو متر شوند و در مسابقات ارسنجان همان مادر و دختر با همان اسبها نفر اول و دوم این مسابقه 40 کیلو متر گردند.آیا در این قضاوت حق شهرستان ما یا دیگری پایمال نگردیده؟ ضمن اینکه این تیم استقامت با تقلب و چشم پوشی دام پزشک اسبی که بچه شیر میداده با پستانهای بزرگ اجازه ورود به مسابقه داده که در حین مسابقه با اعتراض فرد شرکت کننده ای از دور مسابقه خارج گردید.
از آنجایی که سوارکاری جزء ایین مقدس اسلام می باشدیک مسئله غیر اسلامی که جا دارد مسئولین فدراسیون و تربیت بدنی و حراست باید پیگیر آن باشند. که ارزش این ورزش سنتی-اسلامی که ائمه به آن تاکید داشتند را برخی از تیم شرکت کنند و مسئولین با نوشیدن مشروبات الکلی چه در مسابقات ارسنجان و غیره ومسائلی که در سینه حبس می نماییم و فقط تاسف می خوریم و فقط از مسئولین تقاضا مندیم این ورزش به صورت اسلامی کنترل تا همچنان مثل زمان شاهنشاهی با عیش و نوش همراه نباشد .
امیدواریم مسئولین هئیت استان هر چه سریعتر بتوانند پاسخ گوی مسائل باشند.با تشکر

Dr_Ghaffari

Active member
پاسخ : چند سوال وچند گلایه از مسئولین هئیت سوارکاری استان فارس

با سلام خدمت تمام دوستان همسایتی! و صد سلام خدمت مدیریت محترم سایت ...
امیدوارم مطالبی که من در پاسخ ارایه خواهم کرد موجب ناراحتی دوست نازنینی که در اولین ارسال خود چنین توفانی ! ظاهر شده است نگردم که خدا را شاهد می گیرم من نه مرغ توفانم !
ای کاش نامی از هیچ فردی و یا شهرستانی برده نمی شد ! و بصورت کلی در خصوص بعضی معضلات داوری و برگزاری مسابقات سوارکاری که متاسفانه دامن گیر شده است و هی دستش بالا تر می رود ! صحبت می شد ؟!
کرایه باکس گرفتن یکی از راه های جبران بخشی از زیان مالی است که برگزار کننده متحمل شده است و ای کاش روزی برسد که برگزاری مسابقه به آن اندازه از درآمدزایی برسد که دیگر نیاز به گرفتن پول باکس و جریمه و چه و چه نباشد ! اما اگر جناب آقای پیش بین وعده ای داده بوده اند و وفا نکرده اند که البته در جلسه انتخاب رییس هیات من چنین وعده ای را نشنیدم و اگر هم عنوان شده در باور من نمانده است ! در هر حال با عرض پوزش از آقای پیش بین : هزار وعده خوبان یکی وفا نکند !
اما در خصوص حضور افراد جدید در برگزاری مسابقات امری بدیهی است . زیرا هر شهرستان از نیروهای محلی خود برای برگزاری مسابقه کمک می گیرد که ممکن است تسلط کافی نداشته باشند و گاهی مشکلاتی نیز بوجود بیاید اما چنین حرف و حدیثهایی بیشتر به لطیفه می ماند ! وقتی فردی می گوید من فضول هیات هستم هر که باشد حتی اگر من مرتضی غفاری باشم سبکسری کرده ام و اولین توهین را به خود کرده ام که خود را فضول هیات معرفی نموده ام ! بله !
اما در خصوص حمایت مالی از شهرستانها : من 3 سال است که رییس هیات شهرستان ارسنجان هستم و علاوه بر برگزاری مسابقات در بسیاری مسابقات نیز شرکت نموده ام که تا کنون ریالی کمک مالی از هیات استان دریافت ننموده ام و مسابقات اخیر نیز که برگزار شد دقیقا 56055000 ریا هزینه داشته است که اگردوستان بخواهند ریال به ریالش را ذکر خواهم کرد که از هزینه شخصی و کمک مالی 3 نفر از دوستانم آقایان رسول دیمه کار - بهنام ابراهیمی و دکتر ستار شجاعی بوده است و کلا بخش دولتی هیچ گونه حمایت مالی ننموده است . انتظاری هم نداشته ام و ندارم اما امیدوارم متهم نشوم که در این مسابقه بخور بخور کرده ام و اینکه 24600000 ریال جایزه مسابقات را به صورت چک یک ماهه پرداخت کرده ام تا یک ماه با پولش در حسابم کار کنم !
در خصوص دو خون نبودن اسبهایی که در مسابقه مقام آورده اند ! انتخاب و تفکیک اسبها توسط من انجام نشده است و توسط آقای شهاب حیدری مسوول کمیته کورس انجام شده است و ایشان می توانند شخصا پاسخ گو باشند ... البته این مشکل باید برنامه ریزی شود و با صدور دفترچه های محلی برای همیشه به این صحبتها پایان داده شود . اما چنین کورسهای بومی و محلی و بی قاعده ای بهتر است برچیده شود و این منطقی ترین نتیجه ای بود که در برگزاری این کورس گرفته ام !
بابا دست مریزاد ! شاید در مسابقات سپیدان به این مادر و دختر ظلم شده بوده است که اول و دوم از آخر شده اند و حالا در مسابقه ارسنجان حق ایشان بدیشان باز گردانده شده است ! نا سلامتی خود من سوم شدم و آنها اول و دوم !
اما در خصوص شرکت مادیان آبستن در مسابقه ! بدیهی است که از چشم دامپزشک مسابقه دور مانده بوده است و ممکن است علت آن بی دقتی دامپزشک و یا دوشیدن مادیان قبل از معاینه بوده است . و شرکت کننده ای که متوجه شد و به دامپزشک مسابقه اطلاع داد من بودم که برای مادیان احساس خطر کردم که البته مادیان پس از 20 کیلو متر اول به سرم تراپی نیاز پیدا کرد ...
نماینده هیات آقای کامران قاضی به همراه آقای رفعت بخش پیش از برگزاری مسابقه استقامت آمده بودند و مسیر را بازدید نموده بودند و نواقص تا حد ممکن برطرف شده بود و به جرات قسم می خورم تا به حال حتی در مسابقات کشوری نیز چنین امکاناتی با چنین پذیرایی و مسیر مطلوبی برگزار نشده است ...
اما در خصوص مصرف مشروبات الکلی توسط چند نفر از شرکت کنندگان و بعضا یکی دو نفر از دامپزشکان( که شما گفته اید مسولان با نوشیدن مشروبات الکلی !) توسط شخص اینجانب پیگیری شده است و امیدوارم یک بار برای همیشه خاتمه یابد .....

DADAR

Member
به به آب زنید راه را باز کنید راه را ,,آقا مرتضی عزیز ,!!!

باز هم بیصبر‌انه منتظر نوشته های سبزتون هستیم ;)

وکیل

New member
با سلام خدمت دکتر که واقعا سنگ تمام گذاشت در مسابقه
ولی خطاب بنده مسولین هیات استان است
امیدوارم که اداره تربیت بدنی و هیات استان جریانهارا بیگیریکنند
منتظر جواب مسولسین مینشینیم

احسان

Active member
اين رو هم يادم رفت کجای قوانيين مسابقات استقامت نوشته شده که ماديانی که شير ميدهد و سينه های پر از شير دارد نميتواند در مسابقه شرکت کند

حالا شايد از نظر انسانی درست نباشه اينکار به ماديون فشار ميياد ولی اگه ماديون آماده باشه که البته خيلی کم پيش ميياد هيچ گونه مشکلی نداره

و اينکه دکتر غفاری ماديون رو خارج کردن که خوب تو مسابقه شرايط بحرانی برای ماديون ديدند و بعد هم دکتر مسئول به خاطر شرايط بحرانی ماديون آن راخارج کردن شايد اگر اسب شما هم مشکلی براش پيش ميامد منم باشم به دليل مشکل خارجش ميکنم ولی دليلی نداره که به علت شير دادن ماديان ، ماديان خارج بشه

دلیل نداره که کسی که تازه وارد میشه،چه دیر چه زود از این جریانات با خبر بشه.
اگه هرکس سرش به کار خودش باشه،این مسائل پیش نمیاد. 10ها نفر سوارکار عالی از همین جامعه ی به تصور دوستان شیطانی در کل کشور به همه جا رسیدن.

این همه چیز خوب داریم تو سواری،اونا منتقل نشن،بعد این منفی بافی ها به مبتدی ها برسه؟ نه خواهرم اشتباه میکنید.
فرهنگ مثبت سازی نیست متاسفانه...
بعدم ما جنگ نداریم با هم که یکی بخواد میدون خالی کنه..
reihaneh گفت:
برای تربیت سوار خوب اول از همه نیاز به جذب افراد خوب در سواری داریم (البته اگر نخایم به همین تعداد محدود سوار قناعت کنیم)
در مورد تقویت محیط اسبی هم فکر میکنم متمرکز کردن توان افراد بر ورزش و جلوگیری از انحراف و زوال محیط باشگاه ها و مسابقات نکته کم اهمیتی نیست
شاید اگر چنین بحثایی اینجا بیان نشه باعث بشه عموم متوجه این جو منفی نشن ولی با ورودشون به سواری چی؟ مطمئن باشید فهمیدن خیلی مسائل زمان زیادی هم لازم نداره
فکر میکنم با بیان نکردن مشکلات و نادیده گرفتنشون اون ها رو تشدید میکنیم و اصل این موضوع هم برای بیان مشکلات به وجود اومد تا شاید راهی برای حلشون باز بشه
مسئله اصلی این وسط تفاوت فرهنگی بین ما و اوناست، اونا که مشروب رو بد نمیدونن که استفاده ازش بین سواراشون جو منفی ایجاد کنه و دافعه برای سوارکاری
ایراد این جریان دقیقا همینه که چون فرهنگ ما مشروب رو مطلوب نمیدونه مخصوصا در جو ورزشی پس اگر استفاده از اون در جو های سواری باب بشه نتیجه ای جز منفی تر شدن دید مردم نداره،یکی از اصلی ترین مشکلای فعلی سواری عام نبودنشه که این مسئله اونو تشدید میکنه
دوست عزیزم نه یک شروع طوفانی کمکی به حل یه مشکل میکنه نه کنار کشیدن نهایی
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

reihaneh

Member
parvardeh bar asb گفت:
این همه چیز خوب داریم تو سواری،اونا منتقل نشن،بعد این منفی بافی ها به مبتدی ها برسه؟ نه خواهرم اشتباه میکنید.
فرهنگ مثبت سازی نیست متاسفانه...
بله اینو کاملا درست میگین ، باید مثبت ها رو هم بیان کرد و مورد توجه قرار داد و حتی بیش از منفی ها ولی خب نه به حدی که به نادیده گرفتن مشکلات برسه ،به نظرم دقیقا تفاوت بین بد بینی ،خوش بینی و واقع بینی هست که اونچه اغلب تایید میشه واقع بینی متمایل به خوش بینی هست

parvardeh bar asb گفت:
بعدم ما جنگ نداریم با هم که یکی بخواد میدون خالی کنه..

این هم کاملا درسته،عذر میخام اگه نوشتم این طور القا میکنه :-[ ،البته منم تعبیر میدان خالی کردن رو استفاده نکردم و منظورم فقط ول کردن بحث به این شکل بود (با توجه به نوع کلام سوار تنها )
۝ ۩ سوار تنها ۩ ۝ گفت:
شما درست میگید، حق با شما آقایون است. من دیگه حرفی واسه گفتن ندارم. امیدوارم که همیشه قهرمان بمانید.
که به نظرم درست نیومد ،همین :-\
باز هم عذر میخام :)

خواهش میکنم ‏.اختیار دارید...
reihaneh گفت:
بله اینو کاملا درست میگین ، باید مثبت ها رو هم بیان کرد و مورد توجه قرار داد و حتی بیش از منفی ها ولی خب نه به حدی که به نادیده گرفتن مشکلات برسه ،به نظرم دقیقا تفاوت بین بد بینی ،خوش بینی و واقع بینی هست که اونچه اغلب تایید میشه واقع بینی متمایل به خوش بینی هست

این هم کاملا درسته،عذر میخام اگه نوشتم این طور القا میکنه :-[ ،البته منم تعبیر میدان خالی کردن رو استفاده نکردم و منظورم فقط ول کردن بحث به این شکل بود (با توجه به نوع کلام سوار تنها )که به نظرم درست نیومد ،همین :-\
باز هم عذر میخام :)

Dr_Ghaffari

Active member
احسان گفت:
اين رو هم يادم رفت کجای قوانيين مسابقات استقامت نوشته شده که ماديانی که شير ميدهد و سينه های پر از شير دارد نميتواند در مسابقه شرکت کند

حالا شايد از نظر انسانی درست نباشه اينکار به ماديون فشار ميياد ولی اگه ماديون آماده باشه که البته خيلی کم پيش ميياد هيچ گونه مشکلی نداره

و اينکه دکتر غفاری ماديون رو خارج کردن که خوب تو مسابقه شرايط بحرانی برای ماديون ديدند و بعد هم دکتر مسئول به خاطر شرايط بحرانی ماديون آن راخارج کردن شايد اگر اسب شما هم مشکلی براش پيش ميامد منم باشم به دليل مشکل خارجش ميکنم ولی دليلی نداره که به علت شير دادن ماديان ، ماديان خارج بشه
بله از نظر قوانین مادیان شیروار اجازه شرکت در مسابقه را ندارد زیرا به دلیل آزاد شدن کلسیم در شیر و سایر یونها معمولا احتمال شوک وجود دارد بنابراین منع قانونی دارد . مادیانی که آبستنی بالای 3 ماه داشته باشد نیز اجازه شرکت در مسابقه را ندارد .

احسان

Active member
دليل علميش درست دکتر جان ولی قانونی من نديدم که جايی نوشته شده باشه ماديان شيروار حق شرکت در مسابقه را ندارد

Dr_Ghaffari

Active member
احسان گفت:
دليل علميش درست دکتر جان ولی قانونی من نديدم که جايی نوشته شده باشه ماديان شيروار حق شرکت در مسابقه را ندارد
با سلام و درود
فقط می دانم این قانون وجود دارد و لازم الاجرا است و حتی اگر فردی مادیان شیروار یا آبستن بالای سه ماه را در مسابقه شرکت دهد و حتی مادیان به سلامت مسابقه را به پایان برساند و حتی پس از اتمام مسابقه در صورتی که مشخصا ثابت شود مادیان شیروار بوده است یا آبستن بوده است علاوه بر حذف گواهی مربوطه شامل جریمه و منع از شرکت در مسابقه بعدی و ... نیز می شود . این مساله در آخرین ترجمه که از قوانین استقامت در سال 2002 شده است ذکر گردیده است البته الان متن آن را در اختیار ندارم به محض آنکه متن آن به دستم برسد متن کامل آن را ارسال خواهم کرد از یاری دوستان هم استقبال می کنم ...
راستی دادار جان خیلی ارادت دارم ..! ( چی شد ؟ چه ربطی داشت ؟ ) قوانین جدید را اگر تهیه کردی به زبان اصلی هم باشد برایم ارسال کنید خیلی ممنون می شوم ... خیلی زیاد باز هم کم است ! آخرین ویرایش 2009 است ...

احسان

Active member
Article 815 - ELIGIBILITY
815.2.5 Mares obviously in advanced pregnancies, meaning over 120 days, or with foal
at foot cannot be entered in any CEI or higher event.​

اگر منظورتان اين قسمت باشه ميشه يجوری به اونم ربطش داد دکتر جان
در هر صورت من هم ميگم که بايد خارجش کرد ولی به همان دليل مشکلی که در طول مسابقه براش پيش امده

بالا