نقش تبلیغات در انتخاب سیلمی

sohrab

Active member
قسمتی از گفتگوی من با یکی از دوستان اسبدار هم سایتی :

.
.
.
-مادیون رو کشیدی؟

-بله

-از چی؟

-"..."

-"..." ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek: ، چراااااااا؟؟؟؟ ، چه اشتباهی کردی! تو دیگه چرا؟!

-چرا "چرا"؟

-اصلا خوب نیست.

-تا حالا دیدیش؟

-آره، عکسشو دیدم. تازه کره خوب هم نمیده

-کره ای ازش دیدی؟

-نه، میگن کره هاش خوب نیستن.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تعداد افرادی که برای انتخاب سیلمی چنین روشی در پیش میگیرند کم نیست

فکر میکنید تبلیغات چقدر در این زمینه نقش داره؟ ( اعم از تبلیغات سمعی و بصری! )

این عامل چقدر در ناشناخته ماندن اسبهای ارزشمند و در بورس قرار گرفتن بعضی اسبهای مشکل دار جهت کره گیری نقش داشته؟

OJANG

Member
صد در صد با این بحث موافقم. خیلی وقتها فقط به خاطر تبلیغات و نام مالک یه سیلمی معروف میشه و یکی دیگه اصلا به چشم نمیاد.
شما ببینید در همین انجمن از نژاد های مختلف چندتا سیلمی معرفی شدهو هر روز هم داره اضافه میشه، اگر تبلیغ نبود خیلی ها خیلی از این اسبا رو نمیشناختند.
ولی کسی که در کار تولیده باید از تجربه و علم استفاده کنه و به این مسائل زیاد اهمیت نده.

mahsima

Member
به نظر من اونایی که تبلیغ نمیکنن کارشون اشتباس باید همه تبلیغ کنن تا اسباشون شناخته بشن وگرنه خیلی ها هستن که هیچ اسبی رو برا کشش نمیشناسن نمی دونن چه اسبی برا کشش خوبه یکیش خود من.
اینطوری حداقل آدم چند تا اسب و میبینه اونوقت انتخاب میکنه...
البته باید قبل از تصیم به کشش در مورد اسبا تحقیق کنه... اما اگر اسبی نشناسه حتی همونو چه طور میخواد بفهمه خوبه یا نه؟

OJANG

Member
inaz گفت:
به نظر من اونایی که تبلیغ نمیکنن کارشون اشتباس باید همه تبلیغ کنن تا اسباشون شناخته بشن وگرنه خیلی ها هستن که هیچ اسبی رو برا کشش نمیشناسن نمی دونن چه اسبی برا کشش خوبه یکیش خود من.
اینطوری حداقل آدم چند تا اسب و میبینه اونوقت انتخاب میکنه...
البته باید قبل از تصیم به کشش در مورد اسبا تحقیق کنه... اما اگر اسبی نشناسه حتی همونو چه طور میخواد بفهمه خوبه یا نه؟
تبلیغات ایراد نیست ولی اسب بدون تبلیغ هم عیب دار نیست.

mahsima

Member
من نگفتم اسب بدون تبلیغ عیب داره...گفتم باید تبلیغ بشه تا کسایی مثل من بدونن چنین اسبی در یه جایی برای کشش وجود داره...

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
بنظر من همش تبلیغاته و دیده شدن
که تو اسب یک عکس خوب از زاویه خوب این کار را بدرستی انجام میدهد

بنظر شما افرادی که سالها تولید کننده هستند چند درصد از کل تولید کنندگان را تشکلیل میدهند؟
خیلی کم, کمتر از 10%
و بقیه افرادی هستند که یکی یا دوتا تولید میکنند و باید بهترین ها را تولید کنند تا بتوانند ادامه بدهند.

استارت این حرکت را من زدم و هرچند شاید در قدم اول کوچک باشد ولی در آینده ارتباطات بسیاری بین تولید کننده ها ایجاد خواهد شد.
چون شاید کمتر از 20% تولیدکنندگان به اینترنت دسترسی دارند و باید این حرکت چاپی و کاغذی باشد.

ابوذر

Member
ميشه يه سيلمي كورسي عرب درجه 1 به ما معرفي كنيد كه كرههاش تو كورس مقام داشته باشن؟من يه ماديون عرب دارم واسه كشش ميخوام.مرسي

بالا