معرفی باشگاه سوارکاری مشهد

sabidad

Member
--------------------------------------------------------------------------------

مجموعه سواركاري مشهد با حدود17هكتار زمين در 15كيلومتري مشهد سه راهي فردوسي قراردارد
ظرفيت نگهداري 112راس اسب در 6 اصطبل را دارد
مانژهاي موجود شامل مانژ گرد - مانژ بيضي - مانژ تمرين 40*60 مانژ مسابقه 60*80 مانژ مسابقه 80*120 - پيست كورس
ميدان واليبال - ميدان تنيس

sabidad

Member
تا جايي كه من اطلاع دارم بيشتر اسب ها پرش كار ميكنند.
انواع مختلف وجود داره ولي بيشتر تركمن دوخون و تربرد هستند.
با توجه به استفاده باشگاه از نرم افزار مديريت پرورش اسب ميتونم از مدير مجموعه آمار دقيق رو بپرسم
در اولين فرصت آمار دقيق را روي سايت ميزارم

M

mrezap

Guest
sabid azad گفت:
مجموعه سواركاري مشهد با حدود17هكتار زمين در 15كيلومتري مشهد سه راهي فردوسي قراردارد
ظرفيت نگهداري 112راس اسب در 6 اصطبل را دارد
مانژهاي موجود شامل مانژ گرد - مانژ بيضي - مانژ تمرين 40*60 مانژ مسابقه 60*80 مانژ مسابقه 80*120 - پيست كورس
ميدان واليبال - ميدان تنيس
این باشگاه دولتیه ؟
الان چند تا اسب تو باشگاه هست
باشگاه های معروف دیگری هم تو مشهد هست(میشه ذکر کنید )

sabidad

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
آیا در مشهد اسب عرب برای زیبایی نگهداری میشود؟
اسب ترکمن خالص چطور؟
من در مورد اسب عرب خالص (كه براي زيبايي نگهداري بشه) اطلاع درستي ندارم. ولي از دوستانم سوال ميكنم
ولي اسب تركمن خالص زياد ديدم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
sabid azad گفت:
من در مورد اسب عرب خالص (كه براي زيبايي نگهداري بشه) اطلاع درستي ندارم. ولي از دوستانم سوال ميكنم
ولي اسب تركمن خالص زياد ديدم
ترکمنها بصورت گله نگهداری میشه؟
معرفیشون کنید با عکس

sabidad

Member
آقا محمد رضا سلام
باشگاه سواركاري مشهد در اصل دولتي است (باشگاه افسران سابق) كه بعد از انقلاب حدود 20 هكتر از اون رو جدا كردند
ميگفتند اون 20 هكتار بصورت جنگل درختكاري شده بود و سواركار ها قبل از انجام پرش و تمرين در اين قسمت باشگاه گشت ميزدند
اين قسمت داراي دو چاه عميق و خيلي چيزهاي جالب ديگه بود
مسئوليت حفظ و نگهداري مجموعه در اختيار شركت تجهيز است(در راستاي خصوصي سازي تخريب اماكن ملي)
الان بيش از 95 راس اسب ايراني و خارجي در باشگاه نگهداري ميشه كه 4 راس دولتي و بقيه شخصي است
در حال حاضر به همت جمعي از دلسوزان واقعي مجموعه حسابي سر وسامان گرفته و محلي جذاب و ديدني شده

sabidad

Member
پاسخ : معرفی باشگاه سوارکاری مشهد

1)مجموعه سواركاري مشهد : (دولتي)كيلومتر 15 جاده مشهد-قوچان (در اجاره هيات روستايي عشايري)
2)باشگاه ارشاد(خصوصي به مديريت آقاي نيكويي) دو راهي جاده شانديز طرقبه
3) باشگاه كاظميان (خصوصي به مديريت آقاي كاظميان) ويلا شهر
4) باشگاه الياس (خصوصي-به مديريت آقاي رضازاده)جاده مشهد شانديز
5) باشگاه رخش(دولتي- در اجاره آقاي عطا آيت اللهي) ابتداي جاده مشهد طرق مركز تحقيقات كشاورزي و دامپروري
6) باشگاه كاشاني (خصوصي -به مديريت آقاي كاشاني) جاده مشهد كلات
7) باشگاه آژن (خصوصي -به مديريت آقاي....) جاده سنتو
8) باشگاه اميني (خصوصي) سه راهي فردوسي

sabidad

Member
نه در مشهد محلي براي نگهداري اسبها بصورت گله وجود ندارد
تمامي اسب ها در اصطبل نگهداري ميشوند

بالا