مشخصات یک اسب مناسب برای مسابقات استقامت

s.parizimanesh

Active member
مشخصات یک اسب مناسب برای مسابقات استقامت

درود
در این قسمت مشخصات یک اسب مناسب مسابقات استقامت رو به بحث و گفتگو بذارید
ممنون

پاسخ : مشخصات یک اسب مناسب برای مسابقات استقامت

من فکر کنم اول باید خوش اخلاق باشد و دست و پاهای خوبی داشته باشد. اسبهای پرخون ایرانی بخصوص کردها بهترین نمونه اسبهای استقامتند

پاسخ : مشخصات یک اسب مناسب برای مسابقات استقامت

یکی از خصوصیات مهم میل به رفتن داشته باشه.دارای توده عضلانی کم . سینه و پاچه گشاد.کمر کوتاه و کاسه سم بزرگ

Dr_Ghaffari

Active member
بهترین گزینه ها :
نریان اخته شده
اندام حرکتی و قاب سمها بسیار قوی و بدون کوچکترین عیوب حرکتی
سینه عمیق و حجیم
وزن کم اسب و در عین حال بنیه و توان بسیار بالا
فرمان پذیر و صبور ( می توان به اسب آموزش داد )
قلب بسیار قوی با ضربان کم ( که با تمرین روز به روز و ماه به ماه بهتر خواهد شد
کمترین میزان تعریق بدنی را داشته باشد ( با تمرین تعریق کمتر می شود اما ویژگیهای انفرادی نیز وجود دارد )
پر خونی اسب خوب است اما هر چیزی حساب و کتاب دارد بسیاری از اسبهی کرد به دلیل همین پرخونی و حرص زدن و مشکل ضربان قلب اوت می شوند .
برای بهترین سمها نعل بندی ضرورت دارد و بویژه این نعل بندی باید دو هفته قبل از مسابقه انجام شده باشد نه شب قبل از مسابقه !
اسب استقامت باید رهوار باشد و یورتمه و چهار نعل نرمی داشته باشد و کمترین خستگی را برای خود و سوار داشته باشد .
یک اسب استقامت کامل که در مسابقات 160 کیلومتر شرکت می کند باید بتواند با سرعت 16 کیلومتر در ساعت مسیر را طی کند و کوچکترین مشکلی نداشته باشد .
....

طبق نظر آقای کلاوس کیمیش در کلاس استقامت یزد:
1.بهترین گزینه یک نریان اخته !
در مراحل بعدی :
2.سلامتی اسب(تناسب اندام وسلامت درون)
3.استعداد اسب

behzad

Member
سلام دوستان
به نظر من اسب استقامت باید دارای این خصوصیات باشه: 1- ژنتیک(پدر و مادر اسب)2- فتوتیپ(استخوان بندی اسب)3- ضربان پائین قلب و خوش خوراک بودن.

این ضربان پایین قلب رو تو کدوم نژادا باید پیدا کرد؟؟؟
این که باید آروم باشه .اسبایی که هستن که همه پرخونن (خونگرمن) و پر جنب و جوش...

فربود

Active member
این ضربان پایین قلب رو تو کدوم نژادا باید پیدا کرد؟؟؟
QUOTE]
والا من تا اونجایی که تو مسابقات دیدم نژاد بخصوصی در این باره مطرح نیست . عرب ،کرد ،دره شور و حتی اسب های محلی هم دیدم که ضربان پایین داشتند.
بیشتر بستگی به تمرین اسب داره خواهر خوبم :smilingsmiley:

يه نگاهي به تاپيك چوبين خان قهرمان و ركورد دار ايران بزنيد جداً اسب بينظيريه تو اين زمينه
كاري به مسايل جانبي ندارم كه.....
اما بي اغراق يه پديده است تو اين زمينه

بالا