مسابقه عکاسی بهمن 88

sohrab

Active member
اگر قرار باشه 100 درصد تاثیر مربوط به زیبایی اسب سوژه باشه مثل اینه که شما دارید یک مسابقه زیبایی را داوری میکنید نه مسابقه عکاسی
به نظر من مهمتر از زیبایی اسب و رعایت اصول عکاسی, معنی عکس و حرفیست که عکاس با ثبت تصویر بیان میکنه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
زیبائی شناسی یک حس مشترک بین همه انسانهاست. ولی دید تخصصی به سوژه هم مهمه.
و تا وقتی سوژه رو نشانسی و ندونی که از کدام زوایاش میشه به بهترین شکل ممکن نشونش داد, نمیشه ازشم خوب عکس گرفت و نکات مثبت یا منفیش رو نشون داد.
و اگر از یک عکاس حرفه ای که اسب رو نمیشناسه بخواهیم عکس از اسب بگیره, اون حسی رو که ممکنه در عکاسی از جنگ یا فقط یا شادی یا .... گرفته و باهاش تونسته جایزه فتوکینا یا پولیتزر یا ... رو دریافت بکنه. نمیتونه

پس نمیشه جدا دونست این دو مطلب رو/.
و در عکاسی از اسب هم این موضوع کاملا نموداره, بین عکسهایی که من از شهرهای مختلف از نژادهای مختلف گرفتم حس و خوی اسب رو و احساسی رو که باید ازش گرفت و نشون داد رو بخوبی دریافت کردم. و مطئنم حس یک اسب کرد مغرور که داره از جنگ با پیروزی برمیگرده رو یک عکاس حرفه ای هیچوقت نمیتونه نشون بده.

sohrab

Active member
اینها که گفتی درست ولی ربطش با حرف من چی بود؟
یعنی اگر کسی از یه اسب بومی یا دوخون که مشخصه خاصی نداشته باشه و حس زیبایی شناسی آدم را تحریک نکنه عکس بگیره ولی عکسش بیانگر معنا و پیامی باشه، شانسی نداره؟

امید زمانی

Active member
مسابقه که نبود ؟ بود ؟مسابقه عکاسی داور متخصص می خواهد . داوری که عکاسی رو بشناسه ! ولی خوب میشه این تاپیک رو ادامه داد و بچه هایی که عکس میگیرند و علاقه دارند عکسهاشون رو اینجا بگذارند و ببینیم و لذت ببریم .

فربود

Active member
منم با عکسی که انتخاب شد موافقم .
امیر حسین مسابقه بعدی کی برگزار میشه ؟ :smilingsmiley:
دوستان این تاپیک به این منظور نیست که حالا حتما مسابقه عکاسی و حرفه ایی برگزار کنیم ولی برای جذب دوستان در انجمن و نحوه عکاسی بد نیست .
عکس های همه دوستان واقعا خوب و قشنگ بود

sina-es

Member
بنده پیشنهاد میکنم نام این تاپیک عوض شود یا حداقل از حالت مسابقه خارج شود زیرا هیچ یک از شرایط مسابقه را دارا نمیباشد.
عکس جناب اصلاحی بسیار زیباست و زیبایی حرکت اسب را نشان میدهد و از زاویهی مناسبی گرفته شده است اما سایر شرایط را دارا نیست.
فرمایش جناب فربود هم صحیح است " برای جذب دوستان در انجمن و نحوه عکاسی بد نیست "

فربود

Active member
بنده پیشنهاد میکنم نام این تاپیک عوض شود یا حداقل از حالت مسابقه خارج شود زیرا هیچ یک از شرایط مسابقه را دارا نمیباشد.
عکس جناب اصلاحی بسیار زیباست و زیبایی حرکت اسب را نشان میدهد و از زاویهی مناسبی گرفته شده است اما سایر شرایط را دارا نیست.
[/COLOR]"

میشه در خصوص سایر شرایط که گفتید توضیح هم بدید .
من که از همه عکس ها خوشم اومد ولی انصافا همین عکس رو بیشتر پسندیدم .

sina-es

Member
حتما جناب فربود
هنگامی که اسم مسابقه عکاسی باشد.شرایط خاصی را طلب میکند.برای مثال:
اولین فاکتور سایز و ابعاد عکس .دوم هر عکسی که دارای ایراد تکنیکی باشد پذیرفته نیست.در مسابقه پسند عکس مهم نیست باید دید داور چه دیدی دارد.و غیره که در حوصله این تاپیک نمی گنجد.

فربود

Active member
حتما جناب فربود
هنگامی که اسم مسابقه عکاسی باشد.شرایط خاصی را طلب میکند.برای مثال:
اولین فاکتور سایز و ابعاد عکس .دوم هر عکسی که دارای ایراد تکنیکی باشد پذیرفته نیست.در مسابقه پسند عکس مهم نیست باید دید داور چه دیدی دارد.و غیره که در حوصله این تاپیک نمی گنجد.

امیر حسین : با این همه انتقاداتی که شد بهتره که دیگه تو انجمن از این جور مسابقات برگزار نشه :hmmsmiley02:
من با خودم فکر کردم که جایزه این سری رو بدم تا بچه ها اشتیاق بیشتری نشون بدن ، والا نمیدونستم که اینطور میشه ، اگه میدونستم عمرا این کار رو نمیکردم
یه ضرب المثل جالب هست که میگه : خودم کردم که ...... بر خودم باد

sina-es

Member
بله وقتی شرایط انجام کاری وجود ندارد همان به که انجام نگیرد.
"با این همه انتقاداتی که شد "انتقادات است که مسیر را تصحیح می کند جانم

aahmadian

Member
مسابقه عکاسی موضوع خوبیه بهتره جایزه هم نداشته باشه ولی دقیقا مشخص کنید که چی میخواین؟ (اسب بهتر باشه یا کلیت عکس؟) بعد از مسابقه هم با دلایل فنی عکس بهتر انتخاب بشه.

بالا