مسابقات کورس در کیش

برنامش قطعي شده؟ سايت معاونت اسبدواني که هنوز خبري نزده.
آقاي خراساني هم تو آخرين پيامش گفته هنوز مشخص نيست!!

سلام.
آره دیروز هفته دومش بود. مثل اینکه قسمت نبود برم. هر کاری کردم توی فرودگاه جا گیرم نیومد و نتونستم برم!
در ضمن از دید آقایان فقط اسب تاروبرد است که ارزش کورس داره و نژادهای ایرانی باید برند کشکشون را بسابند!!!

Dr_Ghaffari

Active member
همين بحث را در فدراسيون داشتم1علت آن هرچه باشد نابودي اسبهاي ايران را به دنبال دارد! عزيز من سودجويي آقايان است اگر كورس اين اسبها نباشد كه از فردا نريانهايي مثل ني ست و دولاب و ... مي شوند ....نه سيلمي. نگفتم كه به اسب توهين نكرده باشم وگرنه لعنت به همه آنهايي كه به جاي خدمت دارند خيانت در امانت مي كنند . با اين دو خون سازي دو دره بازي ها كه خودشان هم در كلاف خود سردرگم شده اند كه چه كرده اند! سهراب خان!سوراخ دعا را گم كرده اند والسلام !

سلام
بله. دلیلش همش یک چیزه:
پــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــول

که البته چیز بدی هم نیست و تا نباشه اسب و اسبداری از بین میره اما انحصار و رانت و خیانت راهش نیست!
در ایران واردات یابو بسیار راحت تر از تولید اسب ارزشمند است و دلالی هم که دیگر هیچ. حالا فرض کن من مسوول کورس باشم و وضع مالیم هم خوب باشه، اگر اسب ایرانی را دوست نداشته باشم میشه همین که هست. یا داعیه مادري (يا پدري!!) اسب عرب را داشته باشم و تو کورس عرب هم دست داشته باشم یا توی جشنواره ها. چی میشه میام عرب وارد می کنم و می گم عرب ایرانی زشته، مزخرفه، کلش بزرگه، دستش کجه و و و و و و اصلا" اسب نیست. اون عروسک ها اسب هستند!!!! کورس ها را مسافتش را می يارم پایین، جشنواره هاشون را هم مخلوط می کنم. اسم همشون را هم می گم اصيل ايران که قاطي بشه و اصرار می کنم که اینا ایرانی هستند و خلاصه پول کشش می گیرم، پول فروش تولیداتشون را می گیرم، تو فروش داروی کورسشون استفاده می برم و هزار چیزه دیگه. هرکی هم می خواد جداشون کنه چوب لاچرخش می کنم!!! توی پرش می رم می بینم خوب ملت اسب را سانتيمتری می خرند خوب منم می رم شتر وارد می کنم به ارزون ترین قيمت و کلی پول قدش را می گیرم. کی هنر می خواد از اسب!؟!؟؟!
اصلا" مگه ایرانم نژاد اسب داره؟!

بالا