ماساژ درمانی

احسان

Active member
دوستان سلام من يک چند هفته پيش تجربه و کلاس های خوبی رو در مورد ماساژ درمانی تجربه کردم که خيلی مفيد و آموزنده بود دوست داشتم شما هم شريک کنم ولی خوب ابتدا شما نظريات و تجربيات و آموخته های خود را بگيد تا من قدم به قدم برای شما ماساژ درمانی روز را بگم

يک سری درمان های ديگه هم ياد گرفتم ولی خوب قيميتش گران در ميياد حالا در ادامه در بخش ديگه توضيح ميدم ولی خلاصه بگم که که ديگه با اين درمانها جديد ديگه يک اسب که کلاً تاندن هاش خراب شده و تاندنيت مزمن داره ها ميشه درمان کرد که مثل روز اولش بشه ولی گران هست

خوب اينجا در مورد ماساژ درمانی صحبت ميکنيم شما شروع کنيد

دکتر جان
از حضورت خوشحالم.
ماساژتراپی تکنیک بسیارحرفه ای در سطوح بالای سواری برای اسب وسوار محسوب میشه که هردو را در رهایی ازگرفتگی واسیب ها ودردهای عضلانی کمک کرده وکارایی رادراسب وسواربهبودمی بخشد.
خدماتی بسیار گران وارزشمندکه در پایین ترین کشورهای حرفه ای که صنعت اسب رونق دارد(ترکیه!)جایگاه خود رابه اثبات رسانده است وجالب اینکه اصول آن قدمتی کهن در کشورهای آسیای شرقی دارد.
در اصول کلاسیک ,هدف ازماساژتراپی دعوت ازجریان خون (افزایش دمای ناحیه)برای حمل اکسیژن وموادمغذی برای ناحیه آسیب دیده ومنقبض(تجمع اسید لاکتیک) ودفع سموم از ناحیه منقبض وترمیم بافت مورد نظرمی باشد.
تکنیکهای مختلفی برای ماساژتراپی به فراخور حجم عضله وعمق نفوذ ناحیه آسیب موجود میباشدماساژ سطحی,ماساژ نیمه عمیق,ماساژ عمیق,ماساژ با مگنت,ماساژ بالیزر و...که دقیقا"نمی دانم تمرکز شما برکدامیک است.
ولی در علوم کهن علاوه بر جریان خون,یک نوع تمرکز بر هسته های انرژی داخل بدن وهدایت آن در راستای سینرژی ویا طب سوزنی نیز برای تاثیردر نقاط حساس درد همرا ه بافیزیو تراپی کاربردداشته است.

حال شما Case Studyراآغاز کرده ومن سراپاچشم خواهم بود.

احسان

Active member
خوب بهتره اول يه چند تا مورد مشخص بشه
در اين ماساژ درمانی بخشيش فيزيوتراپی هست که چند تا روش داره شامل
آب درمانی
گرما درمانی
ليزر درمانی
برق درمانی
اولتراسوند
که هر کدام روش و دستگاه خاصی داره که من خودم دوتاش را دارم

قسمت ماساژ درمانيش که شامل
تکنيک ها
نقاط حساس
و بسته به پوست اون ناحيه هست

قسمت ديگه دارو ها و موادی هست که استفاده ميشه که خودش بحثش جداست

شناسايی و آشنايی با اين قسمت های زير در ماساژ درمانی و فيزيوتراپی بسيار لازم و مهم هست که جداگانه بحث ميکنيم

شناسايی نواحی آناتوميکی بدن اسب
شناخت ديناميک ماهيچه ها و عملکردشان
شناخت مفاصل
و شناخت اعصاب محيطی و مرکزی

موارد استفاده ماساژ درمانی
برخی بيماريها بخصوص بيماريهای اندام حرکتی کلاً بيماريها
آماده سازی برای مسابقات
مشکلات خاص در ورزشهای وابسته به آن ورزش خاص مثل پرش و يا درساژ و يا استقامت

کلاً اگه بخوای به اسبت حال بدی بفرستيش سونا و اسپا

اين موارد را در قسمت های بعدی جداگانه توضيح ميدم اما به شرط اينکه شما هم همکاری کنيد

چيز های هم که ميگم رفرنسش ايران نيست خارج از ايران هست پس دوستان حرفه اي در اين امر زياد جدی نگيريد ;)

من قول می دم که هرچه قدر بتونم از شما سئوال کنم. :p
ولی شروع بحث تمرکز بر فیزیوتراپی به کمک هنر انگشتان وپیش نیازش شناخت کارکرد مفاصل وعضلات وتاندون هاست.

یااینکه از آخریعنی فیزیوتراپی با تجهیزات را آغاز مینمایید؟

احسان

Active member
پاسخ : ماساژ درمانی

دوست عزيز اليويرا جان
هر مشکل و هر خواسته اي ( از طرف مالک ) يک روش خاص رو ميخواهد

مثلاً در اين بحثی که شما ميگيد (در اصول کلاسیک ,هدف ازماساژتراپی دعوت ازجریان خون (افزایش دمای ناحیه)برای حمل اکسیژن وموادمغذی برای ناحیه آسیب دیده ومنقبض(تجمع اسید لاکتیک) ودفع سموم از ناحیه منقبض وترمیم بافت مورد نظرمی باشد.) درست هست ولی اين يکی از دلايل ميباشد که بايد حتماً بهترين روش را برای آن انتخاب کرد و يا حتی بهترين دارو

اين دارو که ميگم دارو نيستا :eek: :D البته دارو هست اما در اصل نيست

يک سری مواد هست که به صورت پماد استفاده ميشه جهت هر درمان و اپروچ خاص متفاوت هست و يک جورای هم اين دکتر که به من اين مطالب رو ياد داد گفت ترکيبش سکرت هست ولی من دارم ازش الان 3 بسته
اينطوری بگم که روز قبل مسابقه پرش به يک اسبی اين سرويس را داد فردا اون اسبه واقعاً ميشد از حرکاتش و رفتارش سر زندگی و شادی رو ببينی
دستاش و پاهاش رو که بر ميداشت کاملاً با لذت بود از طرف اسب ميشد حس کنی

تجربه خوبی بود

احسان

Active member
خوب اون رو که من ديگه نميتوانم ياد بدم ولی در حد معمول و حوصله اين صفحه کليد باشه
من با پاس کردن 12 واحد آناتومی هنوز وارد نيستم البته نه به صورت پرفشنال
به خصوص اعصاب که خيلی مهم هست به نظر من ;D

دکترجان
رفتیدتوکارکشف رمزجاودانگی.!! ;D
تو اون ترکیب سکرت مشتقات منیزیم هم یافت میشود.؟

چون ترکیبات منیزیم تسکین دهنده اعصاب مرکزی است؟
آیامن اشتباه می کنم؟

ازبحث دورنشیم.

احسان

Active member
پاسخ : ماساژ درمانی

نه گياهی هست من خودم فکر کنم يک سری مواد گشاد کننده عروق پوستی باشه و يک سری مواد ديگه که محرک هست چه برای ماهيچه ها و چه برای اعصاب
البته برای مفاصل يه پماد ديگه داره که اونم يک چيزای شبيهه اين بايد باشه

ادامه بحث هم باشه برا بعد اما يادتون باشه اين اطلاعات اولين بار توسط چه کسی رو سايت و رو اينترنت برای فارسی زبانان امد
البته اين درمان به عمل هست نه به سخن

احسان

Active member
در چه مواردی از ماساژ درمانی استفاده ميشود

1- پيش از مسابقات : برای گرم کردن عضلات و نرم کردن آنها از حالت گرفتگی عضلانی در قبل از رقابت ها برای پيش گيری از آسيب های احتمالی استفاده ميگردد

2-بعد از مسابقات :برای سرد کردن و ترميم و بهبود بافتها به حالت اوليه برای جلوگيری از پارشدگی های ميکروسکوپی و سفت و گرفتگی عضلات از ماساژ درمانی استفاده ميشود

3- پايدار و شادابی اسب : در تمرينات روزانه اسب برای حفظ حالات سلامتی و قوی نگهداشتن عضلات اسب و پيشگيری از آسيب های بافت های نرم و عضلات از ماساژ درمانی استفاده می شود

4- توانبخشی : برای بهبود و بازيافت توانايی سريعتر التيام بافت ها و خونرسانی بيشتر به آن بافت و جلوگيری از لنگش از ماساژ درمانی استفاده می شود

در چه بيماری ها و چه شرايطی ماساژ درمانی را نميتوان انجام داد

التهاب حاد پوست

التهاب حاد مفاصل و بافتهای نرم مثل تاندون ها و غيره...

استخوان های شکسته شده

در قسمت های که اختلال گردش خون وجود دارد

در قسمت هايی از بدن که هموراجی (خونريزی) و تومور وجود دارد