مادیان رهبر

ckukar

New member
در مورد اسبهای وحشی این مادیان رهبر است که گله را در سفرهای غذایابی و جابه جایی های روزانه هدایت میکند.سوالی که پیش می آید این است که اگر در دسته اسبهای اهلی خودمان هدایت مادیان رهبر را به دست بگیریم و در یک دشت وسیع برویم می توانیم انتظار داشته باشیم بقیه گله به دنبال ما بیایند و یک گردش روزانه در دشت داشته باشیم؟؟؟

در مورد اسبهای وحشی این مادیان رهبر است که گله را در سفرهای غذایابی و جابه جایی های روزانه هدایت میکند.سوالی که پیش می آید این است که اگر در دسته اسبهای اهلی خودمان هدایت مادیان رهبر را به دست بگیریم و در یک دشت وسیع برویم می توانیم انتظار داشته باشیم بقیه گله به دنبال ما بیایند و یک گردش روزانه در دشت داشته باشیم؟؟؟

در حالت طبیعی و در طبعیت رهبری اسبهارو یک مادیون پیر یا یک نریون قوی هیکل که زورش به بقیه میچربه بر عهده دارن که اکثرا مادیون پیر رهبر است،و همه از این مادیون رهبر حساب میبرن و کسی‌ رو دستوراتش حرفی‌ نمیزنه! و یکی‌ از کارهاش تنبیه کردن اسبهایی هست که از قانون گله پیروی نمیکنن، اسبهایی که قانون گله رو زیر پا بذارن مادیون رهبر اونارو برا مدتی از گله اخراج می‌کنه و اسب یا اسبهای خطا کار باید مدتی رو دور از گله باشن
در مورد سؤالت می‌شه گفت نه، کاری که در طبعیت بصورت طبیعی انجام می‌شه ما نمیتونیم به صورت‌ مصنوعی به اونا القا کنیم

ckukar

New member
بیشتر توضیح می دم.پنج شش مادیان را همیشه به صورت دسته ای توی یک پادوک نگهداری کنم و دقت کنم ببینم اسبها کدام مادیان را رهبر انتخاب کرده اند به همان مادیان آبخوری و دستجلو بزنم و کنار مادیان پیاده راه بروم و دستجلو را به دست داشته باشم و مادیانهای دیگر مثل اسبهای وحشی مادیان رهبر را دنبال کنند با این تفاوت که من کنار مادیان رهبر راه می روم و با دستجلو اجازه نمیدم مادیان هر جایی و با هر سرعتی برود.آیا این کار ممکن است؟؟؟؟

فربود

Active member
شما هم به جمع بچه های انجمن خوش اومدی :smilingsmiley:
بالاخره راضی شدی که بیای انجمن :dodgy:

sohrab

Active member
بیشتر توضیح می دم.پنج شش مادیان را همیشه به صورت دسته ای توی یک پادوک نگهداری کنم و دقت کنم ببینم اسبها کدام مادیان را رهبر انتخاب کرده اند به همان مادیان آبخوری و دستجلو بزنم و کنار مادیان پیاده راه بروم و دستجلو را به دست داشته باشم و مادیانهای دیگر مثل اسبهای وحشی مادیان رهبر را دنبال کنند با این تفاوت که من کنار مادیان رهبر راه می روم و با دستجلو اجازه نمیدم مادیان هر جایی و با هر سرعتی برود.آیا این کار ممکن است؟؟؟؟

کوکر عزیز و لذیذ! (عربا بهت میگن گطایه؟) خوش آمدی .
در مورد سوالت جواب + هست. شما برای این کار اصلا لازم نیست رهبر را شناسایی کنید هر کدام از مادیان ها را یدک کنید بقیه همراهیتان میکنند. و اگر خواستید اسب جدیدی به گله اضافه کنید قبل از رها کردنش باید مطمئن بشید که به اصطلاح جلد شده باشه. چون در غیر اینصورت ممکنه شما را رها کنه و برگرده به خانه قبلیش!

بالا