قی

سنا

Active member
فکر میکنم گرد و غبار وآلودگی هایی که به چشم اسب وارد میشه

Vagner

Member
سنا گفت:
فکر میکنم گرد و غبار وآلودگی هایی که به چشم اسب وارد میشه
من احتمال میدم چیزه دیگه ای باشه چون همیشه که گرد و غبار نیست ولی بازم قی میشه! من یه مورد دیدم

سنا

Active member
Vagner گفت:
من احتمال میدم چیزه دیگه ای باشه چون همیشه که گرد و غبار نیست ولی بازم قی میشه! من یه مورد دیدم
تا اونجایی که من دیدم بیشتر اسب ها قی چشم دارن اما دلیلشو دقیق نمیدونم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
غیر از گرد و غبار علت دیگری دارد و نمودی از بیماری یا ناخوشی درونی است

نمیدانم علامت چه بیماری؟

OJANG

Member
یه بار اون خدا بیامرز گرفت یادم نیست دکتر گفت چیه و دارو هارو هم یادم نیست ولی باید روزی دوبار با گاز استریل و سرم میشستیم بعد دو تا پماد می مالیدیم مسری هم بود

احسان

Active member
قی منظورتان چی هست

اگه اون چيزی هست که خشک ميشه کنار چشم خوب شما آدم ها هم صبح که پاميشيد از خواب همينطور هستيد

ديگه اسب بيچاره که تويه يک اصطبل در بسته با گرد و غبار ميخوای چشمش قی نکنه

ولی نه اگه چرک خشک شده باشه خوب اين فرق ميکنه که اکثراً بصورت ترشح هست و بعداً خشک ميشه که البته اين بيماری نيست بلکه يک نشانه يا علايم هست

کلاً من با بيماری های چشم خيلی حال ميکنم چون هيچکی به چشم توجه نميکه که مهمترين چيزه واسه يه اسب بعد از اندام حرکتی

احسان

Active member
ميدنم چی ميگی بعد خشک ميشه و سفت کرم رنگ هم هست

البته اميدوارم منظورت عفونت چرکی چشم نباشه که از چشم عفونت ميياد من هنوز درست نگرفتم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
www.Horsevet.blogfa.com گفت:
ميدنم چی ميگی بعد خشک ميشه و سفت کرم رنگ هم هست

البته اميدوارم منظورت عفونت چرکی چشم نباشه که از چشم عفونت ميياد من هنوز درست نگرفتم
نه خشک نمیسه و مداوم خیسه و ترشح میشه

احسان

Active member
خوب اين ديگه عفونت هست قی نيست

گيج ميکنيد چرا ;D

عفونت چشم هم دلايل زيادی داره که بايد کل ساختمان چشم معاينه بشه

که در اثر ضربه ، خراش ، و غيره.... ايجاد ميشه که حالا خودش جايه بحث داره کجا اسيب ببينه ولی بيشترين عامل عفونت چشم باکتری سودوموناس هست

البته اين 1 هزارم چيزی هم نيست که ميشه در مورد بيماری چشم توضيح داد در حد کفايت گفتم

دکتر طاهری عزیز! درست می گن!
درمانش رو هم می تونید از ایشون سئوال فرماید به صورت شخصی! چرا که اگر خدائی نکرده در کل باشه یکی که در اینترنت سرچ زده و اسبش یه دیسچارج کوچکیک داره رو رو هم همین بلا سرش می اره!
;)
دکتر زره تن کردی؟
تهران چی شد؟

Shabdeez

Member
قی یک چیز عادی است که اگه اشک اضافی از چشم اسب بیرون بیاد و روش گردو غبار بشینه به اینصورت در میاد

اما باید حتما توجه داشت که اگه مقدارش زیاد بود از حد نرمال خارج بوده و همینطور تا چند سانت زیر چشم اسب ریخته شده بود به احتمال زیاد مجرای اشکی چشم اسب بسته شده و باید توسط دامپزشک جراحی خیلی مختصری روش انجام بشه تا دوباره به حالت اولیه اش برگرده

البته زیادم جای نگرانی نیست چون ضرری نداره و یه جراحی سرپایی در حد 5-10 دقیقه سر تهشو هم میاره که اون مجرا رو توسط یک سیم (البته فقط به دست دامپزشک) باز میکنن.

پاسخ : قی

Shabdeez گفت:
قی یک چیز عادی است که اگه اشک اضافی از چشم اسب بیرون بیاد و روش گردو غبار بشینه به اینصورت در میاد

اما باید حتما توجه داشت که اگه مقدارش زیاد بود از حد نرمال خارج بوده و همینطور تا چند سانت زیر چشم اسب ریخته شده بود به احتمال زیاد مجرای اشکی چشم اسب بسته شده و باید توسط دامپزشک جراحی خیلی مختصری روش انجام بشه تا دوباره به حالت اولیه اش برگرده

البته زیادم جای نگرانی نیست چون ضرری نداره و یه جراحی سرپایی در حد 5-10 دقیقه سر تهشو هم میاره که اون مجرا رو توسط یک سیم (البته فقط به دست دامپزشک) باز میکنن.

دوست خوبم! لطفاً در باز گویی مطالب و نوشتن مطلب یکم با مطالعه و تحقیق و شکیبایی بیشتر عمل کنید!
قصد بنده توهین به جنابعالی نیست!
اما بسته بودن مجرای اشکی علائمی داره! در درجه اول!
در درجه دوم احتیاج به یک جراح دامپزشک نیست! توجه داشته باشید که خوده بنده حتی در صحبت با عزیزان دیگر بر این امر پافشاری دارم که کار تخصصی را باید به متخصص امر واگذار کرد!
این کار توسط یک دامپزشک به راحتی انجام می شه! و اصلاً جراحی نیست مگر اینکه مجرای بینی نباشد و نیاز به ایجاد یه سوراخ کوچیک باشه! که اونم کاره سختی نیست!
در درجه سوم ! سیم و فنر رو برای باز کردن جاهای دیگه مصرف می کنن نه در دامپزشکی ! از سوند مجاری اشکی که معمولاً می شه از سوند مجرای ادرار گربه نیز استفاده کرد!
در دامپزشکی سر و ته رو هم نمی یارن! درمان انجام می شه!
در عمل های نجات دهنده و کمک درمانی Side effect عمل یا ضرر وجود نداره! بهترین روش هست و دیگر روشی نیست!

بالا