قیام

sohrab

Active member
این اسب زیبای عرب-کرد مربوط میشه به فاز دوم پروژه ی زیارت اسبهای اصفهان ;)
همراهان باید لطف کنند اطلاعات بیشتر بدن

پیوست ها

• CIMG2643.JPG
    CIMG2643.JPG
    192.3 کیلوبایت · بازدیدها: 226
  • CIMG2646.JPG
    CIMG2646.JPG
    171.1 کیلوبایت · بازدیدها: 203
  • CIMG2647.JPG
    CIMG2647.JPG
    187.7 کیلوبایت · بازدیدها: 243
  • CIMG2649.JPG
    CIMG2649.JPG
    180.2 کیلوبایت · بازدیدها: 226
  • CIMG2655.JPG
    CIMG2655.JPG
    195.4 کیلوبایت · بازدیدها: 222

sohrab

Active member
پاسخ : نام؟ (عرب-کرد)

در مورد مشخصات اسب شاید هادی عزیز مطلع باشه.
جالبه که عمده اسبهای اصفهان توی اصطبل های کوچک پخش هستند. مثلا این اسب توی اصطبلی تو یه منطقه مسکونی شهر بود. بجز اون یک عرب (کره غرور) و چند کرد دیگه بودن که عکسشون را میگذارم.
خوش به حال کارمندان مشاور املاک صاحب الزمان ;)

پیوست ها

• CIMG2648.JPG
    CIMG2648.JPG
    166.2 کیلوبایت · بازدیدها: 161
کیمیا یا مادیون خوانسار تاپیک هم داره - کهربا سعید مسافری - شهاب که عراقیه اما به نظر من خون کرد هم داره - جادو که من خودم فروختمش به سین و گرگاب آخرین بار که دیدمش دمش را سوزانده بودند و.....

srafil

Member
سهراب جان میشه بگی این اسب کجای اصفهانه و مالکش کیه ممنون میشم ازت:blushsmiley:

کیمیا یا مادیون خوانسار تاپیک هم داره - کهربا سعید مسافری - شهاب که عراقیه اما به نظر من خون کرد هم داره - جادو که من خودم فروختمش به سین و گرگاب آخرین بار که دیدمش دمش را سوزانده بودند و.....

دمش رو سوزانده بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا؟

s.parizimanesh

Active member
اون مادیان هم فروخته شد به عباس صالحی ساز زن تعزیه خیلی معروفه بردش تهران فکر کنم فروختش.

shool

Member
کسی از دوستان پدر ومادر قیام که الان اصفهان پیش حاج اقای جنتیان هست را میشناسه لطفا معرفی کنید

اقای نوروزی عزیز ، مادر قیام ، اسمش طاووس و پیش بنده هستش که تاپیک داره ، قبلا هم توتاپیک خواهر قیام به اسم شیرین ( سلطان & طاووس ) معرفی شده . پدر قیام یک نریان کرد به رنگ نیله بود و درپایگاه نیروی دریایی سیرجان نگهداری میشد ( حدودا 14سال پیش ) .

اقا مجتبی سلام تاپیک طاووس دیدم چیزی زیادی داخلش نبود رنگش ؟پدر ومادرش؟ عکس؟ اسم پدر قیام ؟ وبا این اوصاف قیام کرد درشوره ممنون میشم کمک کنید

shool

Member
اقا مجتبی سلام تاپیک طاووس دیدم چیزی زیادی داخلش نبود رنگش ؟پدر ومادرش؟ عکس؟ اسم پدر قیام ؟ وبا این اوصاف قیام کرد درشوره ممنون میشم کمک کنید

گفته شده که درزمان انتقال ناخدا عسکری از پایگاه نیروی دریایی تهران به پایگاه سیرجان ، مادیان طاووس رانیز به سیرجان منتقل کرده . بعداز گذشت چندسال از ناخدا امیر احمدی استعلام گرفتم که فرمودند از روستای اطراف شیراز خریداری شده . اما از ناخدا عسکری پرسیدم ، ایشان فرمودند که یکی ازسربازهاش از شهر کامیاران به قیمت 250هزارتومان ان زمان برا پایگاه تهران خریداری نمودند. ناخداعسکری میگفتند باتوجه به سواری دادن بسیار عالیه طاووس و علاقه شدیدم به این مادیان ، درزمان انتقالیم ازتهران به سیرجان ، انتقالیه طاووس را هم گرفتم .

اگه بگفته شما از شهر کامیاران باشه بدون شک طاووس (کرد )وشما نوشته بودید پدرش هم (کرد )بوده وحاج تقی هم حرف شما را تایید کردند .اسم پدرش را هم گفتند( استوار )بوده با این وجود قیام بیشتر کرد یا کرد درشور ولی سواری قیام ندیدم .یه دوستام چند سال پیش دیده گفت قشنگه

shool

Member
اگه بگفته شما از شهر کامیاران باشه بدون شک طاووس (کرد )وشما نوشته بودید پدرش هم (کرد )بوده وحاج تقی هم حرف شما را تایید کردند .اسم پدرش را هم گفتند( استوار )بوده با این وجود قیام بیشتر کرد یا کرد درشور ولی سواری قیام ندیدم .یه دوستام چند سال پیش دیده گفت قشنگه

درکرد بودن پدرش واسمش ( استوار) شکی نیست . طی تحقیقاتی هم که از چند تا قدیمیهای پایگاه داشتم ، طاووس از کامیاران امده و مثل اینکه به شدت مورد پسند ناخداعسکری بوده ، که از انجا خریداری شده . درخصوص سواریه قیام هم خدمتت عرض کنم که تا 30الی 40دقیقه لونج نمیشد ، به هیچ وجه نمیشد سوارش بشی . بیش از اونی که فکر کنی پرخونه و سواریش و سرقدمش قشنگه . قیام سومین کره طاووسه .

بالا