عکس العملتون چیه؟

اگه یه اسب رم کنه و با سرعت زیاد بیاد طرفتون چیکار میکنید؟
فرار رو بر قرار ترجیح میدید؟!
یا سعی میکنید نگهش دارید!!!!
یا...

kamyab

Member
تا حالا چند بار برای من اتفاق افتاده،ایستادم جلوش یهو تغییر مسیر داده (مثل وقتی که ترمز دستی ماشینو بکشی) و سر تا پا خاک و خل شدم ;D

نفس گفت:
اگه یه اسب رم کنه و با سرعت زیاد بیاد طرفتون چیکار میکنید؟
فرار رو بر قرار ترجیح میدید؟!
یا سعی میکنید نگهش دارید!!!!
یا...
من که قطعا" سعی در گرفتن و یا نگهداشتن اون میکنم
اما در 2 حالت توصیه میکنم که فرار کنید
1 - زمانی که یک نریان داره میره طرف مادیان
2- زمانی که 2 تا اسب دارن دعوا میکنند
هرگز جلو نرین که ممکنه به قیمت از دست دادن جان یا نقص عضو تموم شه.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
من با دوربین میایستم بی حرکت تا از همچین لحظاتی عکسهای خوبی بگیرم
هرچند که چندین بار از جلو و دوبار هم از پشت اسب از روم رد شده

سنا

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
اونوقت چيزيتون نشد؟؟ ::) ::)
والا منم واسم پيش اومده اما از سرجام تكون نخوردم فكر كنم اسبه خجالت كشيد :) آخه يهو وايساد!!

سنا

Active member
مـــحــمــد رضــــا گفت:
من بيچاره يه بار گير كردم بين دست و پاي 2 تا نريان كه داشتن دعوا ميكردن
به خير گذشت اما بعدش شده بودم شبيه مجسمه ي گچي!!!

ایمان

Active member
فرارنکنی بهتره سرجایت وایسا
یا گوشه ای به ایستی که اسب بهت برخوردنکنه درغیراین صورت با اسب برخورد بکنی ( د.ه.ن0سرویس رایگان میشه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
oliveira گفت:
فکر کنم هزینه ای که برای بدنت تو این اتفاقات کردی بیشتر از دوربین باشه؟!
بله
یکی از دردناکترین اصفهان بود که یکی از دوستان که به ما اردات خاصی داشت گفت نرو وسط میدون عکاسی, ممنوعه
ماهم از بیرون کنار در ورود اسب عکاسی میکردیم
یک نریان هم نامردی نکرد از پشت اومد روم. صبح بود
تا شب و روزهای بعدشم عکاسی کردم
ولی تا یکماه درد داشتم

ناشناس

Active member
خوب این موارد زیاد برای من پیش امده . بعضی از موقع سعی به گرفتن اسب کردم و بعضی مواقع ایستادم اسب خودش تغییر مسیر داده / البته بستگی به اسبش داشت/

اما در مورد اسبی به نام قهرمان (یادش بخیر) نمیشد وایسی یا اینکه بخوای بگیریش / اگر قهرمان ول میشد یا اینکه سوارشو میزد زمین و به طرف آدما حمله ور میشد باید با تمام نیرو پا به فرار میگذاشتی بعد با هزار بدبختی در مانژ رو باز میکردی تا خودش بره داخل باکسش تازه وقتی وارد سالن باکسها میشد باید با شلاق لنج پشت سرش میرفتی(البته با ترس و لرز) تا به اسبهای دیگه آسیب نرسونه / ( زین و دهنه کردن این اسب حد اقل 1ساعت طول میکشید / سر فرصت طریقه زین و دهنه کردنش هم مینویسم)
وامان از روزی که ول میشد و بهت میرسید

این هم عکس قهرمان

پیوست ها

• oikiik.JPG
    oikiik.JPG
    14.6 کیلوبایت · بازدیدها: 94
ناشناس گفت:
خوب این موارد زیاد برای من پیش امده . بعضی از موقع سعی به گرفتن اسب کردم و بعضی مواقع ایستادم اسب خودش تغییر مسیر داده / البته بستگی به اسبش داشت/

اما در مورد اسبی به نام قهرمان (یادش بخیر) نمیشد وایسی یا اینکه بخوای بگیریش / اگر قهرمان ول میشد یا اینکه سوارشو میزد زمین و به طرف آدما حمله ور میشد باید با تمام نیرو پا به فرار میگذاشتی بعد با هزار بدبختی در مانژ رو باز میکردی تا خودش بره داخل باکسش تازه وقتی وارد سالن باکسها میشد باید با شلاق لنج پشت سرش میرفتی(البته با ترس و لرز) تا به اسبهای دیگه آسیب نرسونه / ( زین و دهنه کردن این اسب حد اقل 1ساعت طول میکشید / سر فرصت طریقه زین و دهنه کردنش هم مینویسم)
اگه بهت میرسید زیر دست وپاش بودی یا به دندون کر میکشید.!

حتما" موقع زین و دهنه کردن هم یه زنجیر از بیرون داشت که اونو می کشیدی ,نزدیک میشدو.....

ناشناس

Active member
oliveira گفت:
حتما" موقع زین و دهنه کردن هم یه زنجیر از بیرون داشت که اونو می کشیدی ,نزدیک میشدو.....

کار از زنجیرو این حرفها گذشته بود م
اگرکنج کاو هستی که بدونی بگو تا برات به صورت خصوصی بنویسم

فربود

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
بله
یکی از دردناکترین اصفهان بود که یکی از دوستان که به ما اردات خاصی داشت گفت نرو وسط میدون عکاسی, ممنوعه
ماهم از بیرون کنار در ورود اسب عکاسی میکردیم
یک نریان هم نامردی نکرد از پشت اومد روم. صبح بود
تا شب و روزهای بعدشم عکاسی کردم
ولی تا یکماه درد داشتم
آره امیر جون منم یادمه واقعا که شانس آوردی من به دوستم گفتم که وای الان چی به سرت اومده ...

♘ امیرحسین ♞ گفت:
ما به همچین مدیر قابلی حالا حالاها نیاز داریم
بیشتر از اینها احتیاط کنید و مواظب خودتون باشید امیر حسین خان
از این عکسای هنریتون اگر اینجا بذارید تا ما هم ببینیم ممنون میشیم

مـــحــمــد رضــــا گفت:
پاسختون بسیار کامل و مفید بود،واقعا از این مدل پاسخ دادن لذت میبرم.و بسیار متشکرم از نکات خوبی که بیان کردید.
گرفتن با زور؟یا زبان خوش؟
آخه جایی خوندم که یک اسب رو میخواستن بهش نزدیک بشن و از یه پل ردش کنن.اما به هیچ کس اجازه نمیداده حتی نزدیکش بره.تا اینکه یه نفر با کلی قربون صدقه رفتن و ناز خریدن به اسب نزدیک میشه و اونو از پل رد میکنه.میخوام بدونم تو شرایط بحرانی رم کردن اسب هم میشه از این فرمول استفاده کرد یا خیر؟

نفس گفت:
پاسختون بسیار کامل و مفید بود،واقعا از این مدل پاسخ دادن لذت میبرم.و بسیار متشکرم از نکات خوبی که بیان کردید.
آخه جایی خوندم که یک اسب رو میخواستن بهش نزدیک بشن و از یه پل ردش کنن.اما به هیچ کس اجازه نمیداده حتی نزدیکش بره.تا اینکه یه نفر با کلی قربون صدقه رفتن و ناز خریدن به اسب نزدیک میشه و اونو از پل رد میکنه.میخوام بدونم تو شرایط بحرانی رم کردن اسب هم میشه از این فرمول استفاده کرد یا خیر؟
قطعا" استفاده از زبان خوش توی تجربه شخصی من نشون داده که راه کار بهتری است. ولی گاهی اوقات هم اگر حیوون ترس از انسان نداشته باشه 10 نفر هم نمیتونن حریفش بشن
این اتفاق برای خودم افتاده:
چند ماه قبل رفتم اصطبل یکی از دوستان که ببینم چرا اسب را نیاورده تعزیه ، دیدم بیش از 20 نفر آدم دور اسب جمع شدند و با طناب و بیل افتادن به جون اسب و میخوان سوار اسبکشش کنن و حیوون بیچاره هم قدم از قدم بر نمیداشت که هیچ ، فقط لگد میزد . جلو رفتم وازش خواستم که اسب را به من بده تا سوارش کنم ، صاحبش کمی ناراحت شد و قبول کرد.
وقتی اسب را به من داد از همه خواستم که از اونجا برن و جلوی دید اسب نباشن ، اسب را 2 دور اطراف اسبکش گردوندم و در کمال حیرت همه اسب باخوشی همراه من اومد توی اسبکش .

ناشناس گفت:

این هم عکس قهرمان
چه خوشکله ؟ از چه نژادیه ؟
واسه پرش استفاده میکردین ؟

سنا

Active member
نفس گفت:
بهترين روش واسه اسب هاي وحشي(بعضي هاشون)قربون صدقه هست
به من كه خيلي جواب داده