عمومي كردن و معرفي اسب به اجتماع

ابوذر

Member
سلام دوستان.تو اين چند سال ناچيز كه تو كار اسب هستم و با اين حيوان زيبا و اعتياد آور آشنا شدم به يه نكته پي بردم و اون اينه كه هنوز خيلي از مردم هنوز نميدونن كه توي شهر محل زندگي شون اسب نگه ميدارن و اونها هم ميتونن وارد اين جامعه اسبي بشن و مثل اوايل خودم اونو دور از دسترس ميبينن!نمونش خودم كه وقتي شنيدم توي شهر كوچيكي كه توش زندگي ميكنم 3 تا باشگاه وجود داره كلي تعجب كردم!منظور بنده از بيان اين حرفها اين بود كه شما چه راهكاري ويا نظري در اين خصوص دارين كه بشه اسب رو به ميان مردم آورد و اونهارو با اين حيوان آشنا كرد؟من اصفهان ديدم كه توي تعزيه هاشون از اين حيوان استفاده ميشه و مردم از اول تا آخر تعزيه 90% حواسشون به اين حيوان هست تا خود تعزيه!به هرحال اين امر سالي يك بار بيشتر اتفاق نمي افته و دنبال نظراتي هستم كه موثر ويا تست شده باشن كه بشه روي اون سرمايه گزاري كرد و نميگم مثل كشور امريكا و يا اروپايي كه پليس سواره دارن ولي در حد معمولي مردم رو با اين رشته و اين حيوان آشنا كنيم.

ابوذر

Member
براي شروع خودم نظرم اين هست كه: توشهر ما يه مكان تفريحي (چشمه و باغها) كه از بعد از عيد نوروز خيلي شلوغ ميشه و تو تابستون بخاطر خنك بودن هواي منطقه ما جاي سوزن انداختن توش نيست!هوا هم كه گرمتر بشه فاصله 5 كيلومتري اين مكان هر روز ورزشكارا و مردم صبح زود پياده روي ميكنن و پيش خودم فكر كردم صبح زود اسبم رو زين كنم و باهم قدم زنان اين مسير رو بريم و برگرديم.البته هم براي روحيه خودم و هم اسبم خيلي خوبه و مردم هم كم كم با اين حيوان آشناتر ميشن

ریما

New member
شاید دلیل عمده اینکه مردم کمتر بسمت اسب میرن مبالغ بالای اموزش و یا نگهداری اون باشه.

بالا