علت درد چیست؟

mahsima

Member
من به علت بارندگی و کلاس های دانشگام چهار روز باشگاه نرفتم امروز که رفتم دیدم دست چپ اسبم وحشتناک درد میکنه به طوری که موقع چرخش نمیتونه دستش و زمین بزاره با فشار دادم فهمیدم ناحیهء درد از بالای دسته بالای بازو علتش چی میتونه باشه من به اسب فشار زیادی نیورده بودم.
ممکنه کوفتگی باشه؟!
درمانش چیه ؟اگر دامپزشکا کمکم کنن خیلی ممنون میشم...:confused:

علی واحدی

Active member
من به علت بارندگی و کلاس های دانشگام چهار روز باشگاه نرفتم امروز که رفتم دیدم دست چپ اسبم وحشتناک درد میکنه به طوری که موقع چرخش نمیتونه دستش و زمین بزاره با فشار دادم فهمیدم ناحیهء درد از بالای دسته بالای بازو علتش چی میتونه باشه من به اسب فشار زیادی نیورده بودم.
ممکنه کوفتگی باشه؟!
درمانش چیه ؟اگر دامپزشکا کمکم کنن خیلی ممنون میشم...:confused:
با توجه به اینکه چهار روز از باکسش بیرون نیومده(البته اگر مطمئن هستی که در غیابت کسی اسبو بیرون نیاورده باشه)ممکنه گرفتگی عضله باشه ویا اینکه ممکنه فرقون گارگرهای باشگاه بهش خورده باشه(اگر با محل درد با ارتفاع فرقون بخونه) در هر حال یا ضربه خورده یا گرفتگی عضله میتونه باشه. با مشورت با دامپزشک میتونی 10 تا 12 سی سی فلونکسین مگلوماین توی رگ بهش تزریق کنی. حتما خوب میشه ایشااله. از درمان سرد و گرم کردن هم میتونی استفاده کنی. یه کیسه یخ رو مدت 5 دقیقه روی محل بزار بعد از 10 دقیقه یه کیسه آب گرم بزار روش و حسابی محل درد رو ماساژ بده. حتما نتیجه میگیری. اگر کردی و نتیجه گرفتی حتما بمن pm بده لطفا.

mahsima

Member
ممنون ز راهنماییتون البته الان سه روز گذشته خیلی بهتر شده ولی هنوز درد داره .
مطمئنم کسی سوارش نشده و فرقونم نمیتونه باشه چون ناحیهء درد بالاست .
حتما راهنماییتونو انجام میدم ممنون نتیجه رو خبر میدم.

با توجه به اینکه چهار روز از باکسش بیرون نیومده(البته اگر مطمئن هستی که در غیابت کسی اسبو بیرون نیاورده باشه)ممکنه گرفتگی عضله باشه ویا اینکه ممکنه فرقون گارگرهای باشگاه بهش خورده باشه(اگر با محل درد با ارتفاع فرقون بخونه) در هر حال یا ضربه خورده یا گرفتگی عضله میتونه باشه. با مشورت با دامپزشک میتونی 10 تا 12 سی سی فلونکسین مگلوماین توی رگ بهش تزریق کنی. حتما خوب میشه ایشااله. از درمان سرد و گرم کردن هم میتونی استفاده کنی. یه کیسه یخ رو مدت 5 دقیقه روی محل بزار بعد از 10 دقیقه یه کیسه آب گرم بزار روش و حسابی محل درد رو ماساژ بده. حتما نتیجه میگیری. اگر کردی و نتیجه گرفتی حتما بمن pm بده لطفا.

دوست خوبم برادر جان
امیدوارم زود برداشت نکنی و یه طرفه به قاضی نری! از دست من هم ناراحت نشو!
ولی خودایش به کلب معاینه و بررسی تشخیص لنگش باز هم شخته که از چه ناحیه ای هست و به این راحتی ها نیست! اینکه بقوله تو ممکنه گرفتگی باشه تا درجه ای از لامینایتیس!
در ضمن تجویز قبل از معاینه اصلاً منطقی و درست نیست! این چیزی هست که بارها برای همه تکرار شده! تزیرق این دوز دارو برای یک بار هیچ افاقه ای نمی کنه! دوست دارم خودت علت تجویز و راه حل اب درمانی و علت اش رو بگی تا منهم بدونم قبل از اینکه من چیزی بگم!

در زمان لنگش باید تمام ناحیه اندام حرکتی از سم گرفته تا فوق رو بررسی و معاینه کرد که هر کدام احتیاج به بررسی و معاینه تخصصی خودش رو داره و بر اساس شک یا احتمال و یا تشخیص می توان درمان رو در نظر گرفت و دارو تجویز کرد!
چرا که از ناویکولار و یا لایمنس و یا سینکیگ و یا تاندونیت و یا چیپ فرکچر و یا گرفتگی و یا غیره به خوبی بررسی شه!
شاید حتی لازم شه ایکس ری و یا سونو برای تشخیص دقیق نیاز باشه!
شما وقتی به دکتر می رید و می گید پام درد می کنه و یا دور از جون هر جای دیگه ای هزار و یک آزمایش و رادیولوژی و اینها و بعد از بررسی های دقیق تازه تشخیص داده می شه!
اینکه ما باب کردیم و جا افتاده به خدا درست و حرفه ای نیست که ندیده تشخیص می دیم نه دیده تجویز می کنیم و درمان!
شاید با یک معاینه ساده تشخیص داده شه شاید هم بعد از کلی بررسی ! اما به هر حال دور از علم و حرفه ای بودن هست این روشی که در اینجا و درکل باب شده! و این کار اصلاً درست نیست! چه از جانب ما و چه دوستان! اینکه من حتی دیدم برخی از دوستان جتی سمع نمی کنن و می گن دلدرد هست و یا دیدیه می گن تاندونیت هست و درمانش فلانه! شما و من مسئولیم و اگه به طرف شک کنیم به علم و دانشش و یک چیز رو اصولی بخواییم درست می شه ! البته الان باب شده که هرکی رو هوا تشخیص بده خدای این حرفه هست که هیچ جای دنیا چنین نیست

بردار جان من منظورم شما نیستید بلکه هم مربیان و هم خوده من و همکار های من تا حدودی مقصر هستند! و این رو باید از همین جا درست کنیم و جا بندازیم! که بر خورد با بیماری کاره ساده این نیست و درمان همینجوری نیست!از راه تلفن و درمان تلفنی؟! نه؟ بهتره ما اینجا وقتی سئوال می شه به خوبی هیستوری بگیریم و دوستامون رو با بیماری هایی که با اون علائم می خورن رو براش شرح بدیم همراه با پروگنوسیز اون
اگه شما پا درد بگرید به دوستتون زنگ می زنید و می گید پام درد می کنه اونم می گه دگزا بزان حل می شه و شما می رید می زنید>؟

علی واحدی

Active member
دوست خوبم برادر جان
امیدوارم زود برداشت نکنی و یه طرفه به قاضی نری! از دست من هم ناراحت نشو!
ولی خودایش به کلب معاینه و بررسی تشخیص لنگش باز هم شخته که از چه ناحیه ای هست و به این راحتی ها نیست! اینکه بقوله تو ممکنه گرفتگی باشه تا درجه ای از لامینایتیس!
در ضمن تجویز قبل از معاینه اصلاً منطقی و درست نیست! این چیزی هست که بارها برای همه تکرار شده! تزیرق این دوز دارو برای یک بار هیچ افاقه ای نمی کنه! دوست دارم خودت علت تجویز و راه حل اب درمانی و علت اش رو بگی تا منهم بدونم قبل از اینکه من چیزی بگم!
دکتر جان عذر خواهی بنده را بپذیرید و کم علمی ما رو هم برویمان نیاورید ولی با توجه به توضیحات خواهر خوبمان احتمال لمینیتس و تاندونیت و جود نداره و محل درد بالاست و به عضله اشاره شده(باز هم جسارت بنده را ببخشید) برای رفع گرفتگی عضله و یا کوفتگی آن آیا همان دوز دارو افاقه نمیکنه البته استفاده از دوز صحیح دوز دارو 3 تا 5 روز با توجه به جثه اسب 1 سی سی برای 45 کیلو که بنده اسب را حدود 450 فرض نموده و 12 سی سی را گفتم ولی متاسفانه فراموش کردم 3 تا 5 روز را اضافه کنم(البته اگر با یک بار تزریق افاقه نشد).
باز هم جسارت برادر کوچکتان را ببخشید.

دکتر جان عذر خواهی بنده را بپذیرید و کم علمی ما رو هم برویمان نیاورید ولی با توجه به توضیحات خواهر خوبمان احتمال لمینیتس و تاندونیت و جود نداره و محل درد بالاست و به عضله اشاره شده(باز هم جسارت بنده را ببخشید) برای رفع گرفتگی عضله و یا کوفتگی آن آیا همان دوز دارو افاقه نمیکنه البته استفاده از دوز صحیح دوز دارو 3 تا 5 روز با توجه به جثه اسب 1 سی سی برای 45 کیلو که بنده اسب را حدود 450 فرض نموده و 12 سی سی را گفتم ولی متاسفانه فراموش کردم 3 تا 5 روز را اضافه کنم(البته اگر با یک بار تزریق افاقه نشد).
باز هم جسارت برادر کوچکتان را ببخشید.

برادر جان عزیز اصلاً منظور بنده کم علمی و یا .. نبود فقط و فقط شرینگ اصلاعلتی و آموزشی بود چرا که می خولستیم با تبادل نظر به یه نکاتی برسیم در مورد این موضوع و اینکه اگه سئوالی می کنم برای این نیست که اشتباه گفتی و یا .. برای این بود که توضیحی داده شه که همه بودند مثل دوزی که محاسبه کردی جیلی عالی و گفتی ! و هم در مورد نظرت بتونیم با هم تبادل نظر کنیم! برادر جان عزیز قابل توجه اینکه در بسیاری از بیماری های اندام حرکتی تحتانی شما ممکن هست تمارض رو از شانه ها و یا غیر برداشت کنی برای همین گفتم با معاینه دقیق می شه به این موضوع پی برد! به عنوان مثال در لامینایتیس در بر خی از شدت ها علائم بالینی درست مثل یه درد یا لنگش از ناحیه کتف بروز می کنه! در علائم اولیه و یا استئوآرتریت های شدید و غیره ....

هدف بنده اینکه تشخیص صد در صد رو بزاریم برای بعد معاینه و بررسی های دقیق و علمی و اینجا بر حسب اطلاعات فقط امکانهای موجود رو بگیم و شرح بدیم!و اینکه ممکن اسب دوستان چه عارضه یا بیماری درگیر شده چه کار هایی می تونه بکنه و درمان اش و راه پیشگیری اش چیه و .... نه اینکه با صراحت بگیم (به خصوص در این نوع موارد که نیاز به بررسی و معاینه دقیق هست ) و درمان رو ذکر کنیم! بلکه می تونیم بگیم فلان بیماری ها امکان داره باشه و این علائم اشونه این درمان و این پروگنوسیز بیماری هست! البته مواردی هم هست که شرح پزشک معالج،عکس و یا علائم بارزی داره و می شه تشخیص و درمان رو شرح داد! باز هم جسارت بنده رو ببخشید

علی واحدی

Active member
هدف بنده اینکه تشخیص صد در صد رو بزاریم برای بعد معاینه و بررسی های دقیق و علمی و اینجا بر حسب اطلاعات فقط امکانهای موجود رو بگیم و شرح بدیم!و اینکه ممکن اسب دوستان چه عارضه یا بیماری درگیر شده چه کار هایی می تونه بکنه و درمان اش و راه پیشگیری اش چیه و .... نه اینکه با صراحت بگیم (به خصوص در این نوع موارد که نیاز به بررسی و معاینه دقیق هست ) و درمان رو ذکر کنیم! بلکه می تونیم بگیم فلان بیماری ها امکان داره باشه و این علائم اشونه این درمان و این پروگنوسیز بیماری هست! البته مواردی هم هست که شرح پزشک معالج،عکس و یا علائم بارزی داره و می شه تشخیص و درمان رو شرح داد! باز هم جسارت بنده رو ببخشید
از توضیحات جامع شما بسیار ممنونیمو باز هم شما به بزرگواریتان برادرتان را ببخشید.

بالا