شقایق

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
چه بي سرو صدا آقاي قاسمي لطف كنين چند تا عكس از خودش و كره هاي توليديتون بگذارين .

عادت به شیپور زدن ندارم
سر فرصت که کره ها بزرگ شدند معرفی میشن.
تمرکز روی سیلمهای کرد که کره ندارن هست.

از کره های سلطان هم داریم

salimi

Member
اينكه دوستانتو خوشحال كني شيپور نيست به هر حال تبريك مي گم منتظر مي مونم تا معرفي كني

salimi

Member
كره هاي سلطان چند ماهه هستن به نظرتون كره دهيش چطوره نسبت به بقيه كره ها كه دارين

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
كره هاي سلطان چند ماهه هستن به نظرتون كره دهيش چطوره نسبت به بقيه كره ها كه دارين

7-8 ماه
چون تعداد مولدهای کرد کم هست ازشون استفاده خواهم کرد.
سلطان با مادیان خوب, خوب میده و با مادیان معمولی, بد
سیلمی باید با هر مادیانی کیفیت رو بالا بیاره.

salimi

Member
7-8 ماه
من هم دنبال چنين سيلمي بودم ولي باز هر چي كره دهي هارو نگاه كردم ديدم سلطان نسبت به بقيه كره هاي بهتري داده البته تعداد كره هاشم نسبتاً بيشتر بوده بعضي از سيلمي ها هم كه هنوز نتيجه كارشون مشخص نشده كه به زودي مشخص مي شه ضمناً در مورد كشش با ماديان هاي خوب و كره دهي خوب مي شه گفت كه اكثر سيلمي ها جواب ميدن و براي همينه كه صاحبان سيلمي حاضرن براي ماديان عالي تخفيف خوب و حتي بعضي اوقات مجاني كشش كنن.
مي گم كاش مي شد كه هر سيلمي داراي برگه اي از مشخصات وراثتي خود بود كه توسط آزمايشگاه معتبري ارايه شده و تعيين مي شد كه هر سيلمي در چه زمينه اي ژن غالب را دارد و صاحبان ماديان ها مي توانستند با ارايه خون ماديان خود به همان آزمايشگاه ها مشخصات و تيپ كره خود را قبل از كشش بدانند تا متحمل اين همه زمان و هزينه نشوند. در حال حاضر كه به صورت تجربه و آزمايش و خطا انجام مي شه و تازه بعضي ها همين مقدار آگاهي را كه با بررسي كره هاي يك سيلمي ميشه به دست آورد رو قبول ندارند.
من كه به شخصه تصميم دارم حتي اگر ماديانم خالي هم ماند و سيلمي مجاني هم بود تا از كره دهي آن مطمئن نشم ديگر كره نگيرم به دليل هزينه هايي كه ميشه و نتيجه دلخواه هم ممكن بدست نياد.

s.parizimanesh

Active member
7-8 ماه
این چه حرفیه امیر حسین کدوم سیلمی را سراغ داری که با مادیان بد کره خوب بده؟؟؟
مادیان رکن اصلی تولیده زمینه
شما برو بذر بپاش رو اسفالت ببین سبز میشه؟؟؟

s.parizimanesh

Active member
خوب با کدوم مادیان معموای بد داده یا اشغال داره؟؟؟
در ضمن فکر نکنم تا حالا با مادیان معمولی کشش شده باشه همیشه از مادیان خوب کشش شده

s.parizimanesh

Active member
خداراشکر تا جایی که من میدونم مادیان جنس باهاش کشش شده
وچون سیلمیش بالا بوده هر مادیانی ازش پر نشده
و به شما اطمینان میدم که بهترین کرها را در اصفهان تولید کنه.

بالا