شرکت بین المللی اسب کرد

OJANG

Member
ببینید آقای آلن رایلی یکی از بزرگترین دارنده های اسب عرب در نیم کره جنوبی بوده
شرکتی که در آن مدیر عامله سازنده انواع مجموعه های سوارکاریه
رشته مورد علاقش مسابقات استقامته که بدلیل اینکه خانومش کرمانشاهیه از طریق آقای عربی با اسب کرد آشنا شد و برای مسابقات استقامت ایده آل دید
برای اینکه این اسب به دنیا معرفی بشه باید اول نژادش تایید میشد که شد
حالا چرا اینقدر طول کشید و پای فدراسیون از کجا باز شد مفصله
ولی به امید خدا به زودی اسب کرد هم ارزش واقعیه خودشو با نام ایران در دنیا پیدا میکنه
این افتخار ایران برای تمام ایرانیان خواهد بود و همه باید در این راه پشتیبان هم باشند.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
چطور نوشته میشه؟ alen riley؟
آیا تا بحال اسب کردی از ایران خارج شده برای تحقیقات و...؟

OJANG

Member
امیر حسین جان از خیلی ها هنوز پول نگرفتن
یعنی ندادن و با بودجه خودشون این کارو انجام دادن
در ضمن رفتم اون لینک رو دیدم علت دیر شدنش شکایت به پلیس بین الملل بود
من امشب با خانومش تماس میگیرم آخرین اخبار رو میدم
ما نفهمیدیم امتیاز منفی از کجا اومد؟

♘امیرحسین♞

من اطلاعاتی در این زمینه نداشتم
میخواستم بدانم به چه نتیجه ای رسید این حرکت؟
اسبدارها به پلیش بیت الملل شکایت کردند؟

خنثی شدی

OJANG

Member
اره یکیشون
همین باعث شد که طول بکشه و جواب ها بره دست فدراسیون و اونام که هرروز یه ایراد میگیرن

من عادت ندارم خنثی باشم همیشه یا مثبت بودم یا منفی!!! ;D ;D ;D

♘امیرحسین♞

OJANG گفت:
اره یکیشون
همین باعث شد که طول بکشه و جواب ها بره دست فدراسیون و اونام که هرروز یه ایراد میگیرن
من عادت ندارم خنثی باشم همیشه یا مثبت بودم یا منفی!!! ;D ;D ;D
علت شکایت چی بود؟
ایرداهای فدراسیون چیست؟
+شدی

OJANG

Member
علت شکایت مسئله شخصی که اصلا ربطی به کار نداشت!
ایراد فدراسیون :ترجمه کنید_روی CD باشه_باید تایید بشه_از اول بایگانی دیجیتالی بسازید و ..........
ممنون از+

OJANG

Member
ما باید شجاعت اینو داشته باشیم که اگر اسبی داشتیم که از آزمایش سربلند بیرون نیامد بپذیریم نه اینکه تا دیروز دوست بودیم امروز دشمن.

♘امیرحسین♞

آخه یک سوال پیش میاد اینجا
معیار این آزمایش چیه؟
تا قبلش که اسب کردی وجود نداشته خارج از ایران که روش کار کرده باشند و اصولی تنظیم شده باشه
پس میمونه همین تحقیقات انجام شده که موگیری بوده, درسته؟

sohrab

Active member
کاری که فعلا انجام شده (آن هم به طور ناقص) میکروچیپ کردن و گرفتن تست dna بوده.

The program of DNA Testing and Micro-Chipping of Kurdish Horses in the Kermanshah Province in Iran has been conducted as a Joint Venture between:

Australian Agricultural Resources Group Pty Ltd
Australian Equine Genetic Research Centre
Australian Stud Book
Equestrian Federation of Iran
Government of the Province of Kermanshah Iran

OJANG

Member
از نظر علمی نمیتونم بگم چون علمشو ندارم ولی قضیه این طور بود که خصوصیات ژنتیکی اسب کرد با دیگر نژادها مقایسه شده برای اینکه آیا این نژاد وابستگی ژنی با دیگر نژادها داره یا نه ؟ جواب به این صورت بوده که این نژاد یک نژاد مستقله و وابستگی به هیچ نژاد دیگه ای نداره .
در ضمن کشور عراق هم دنبال این قضیه بود که به اسم ایران زودتر در آزمایشگاه ها به ثبت رسید حالا بعد از این هرکشوری که احیانا اسب کرد در اون باشه نمیتونه ادعای مالکیت ژنتیکی کنه.
در ضمن در آمریکا هم من در جایی مطالعه کردم که چند راس اسب کرد برده شده بوده که الان دیگه خالص نیستند.

OJANG

Member
به هیچ وجه حتی خودشون یه مادیان طلایی و کره کرد دارن که در ماهیدشت نگهداری میشه.

OJANG

Member
طی تماسی که امشب با خانوم حیدری گرفتم سوال کردم آزمایش به چه صورتی بوده ایشان فرمودند که ازمایش DNAکه اکثر دوستان اشاره کردند یعنی تعیین پدر و مادر یکی از شاخه های این آزمایش هست آزمایشگاه فوق یکی از 9 مرکز آزمایش DNA برتر در دنیاست و این آزمایش به این صورت بوده که ریز ترین مشخصات ژنتیکی اسبان نژادهای ثبت شده در تمام دنیا در آن موجوده و هر اسب جدیدی که آزمایش بشه با آنها مقایسه میشه و در غالب یکی یا مخلوط چند نژاد معرفی میشه . در مورد این نژاد هیچ نژاد دیگه در دنیا به آن شباهت و وابستگی ژنی نداشته و منحصر بوده و در این آزمایشگاه با پسوند IRIKH به ثبت رسیده به نام ایران .
اسامی 86 اسب و مادیان به مسئول تبار نامه در فدراسیون آقای دکتر بردبار داده شده که اولین کتاب رو به چاپ برسونن و فدراسیون هم از اسفند سال پیش تا حالا این مدارک را مورد استعلام و برسی قرار داده تا موافقت نموده.
آدرس و شماره این آزمایشگاه در یکی از لینکهای شرکت موجوده برای کسانی که قصد تحقیق داشته باشند. و چند نامه از مسئولین اسب آسیا و آمریکا با مضمون تبریک همراه با مهر آدرس و نام موجوده.
در مورد سایت هم بزودی بخش فارسی راه اندازی میشه تا دوستان از اون استفاده کنن.
در ضمن اطلاعات ژنتیکی در این آزمایشگاه بحدی پیشرفتس که در ایران ما در مورد انسان ها هم نداریم/
از این پس اسب کرد بعد از تبار نامه در جهان مورد استقبال و صادرات خواهد بود . انشا الله

بالا