سیر واسب

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سیر در اسبهای کورسی استفاده میشه برای تنفس بهتر
همچنین در بقیه اسبها برای دور کردن پشه و مگس و جواب خوبی هم میده

narges

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
سیر در اسبهای کورسی استفاده میشه برای تنفس بهتر
همچنین در بقیه اسبها برای دور کردن پشه و مگس و جواب خوبی هم میده
تصور میکنم نه تنها پشه و مگس و دور می کنه بلکه ادم و هم دور میکنه
ولی جدا مطلب جالبی هست تا به حال راجع به این چیزی نشنیده بودم اما با اون دوستمون موافقم سیر زیاد باعث کم خونی میشه

اسبها که کشک وبادمجان نمیخرند که بوش آذاردهنده باشه فقط وقت جو خردن کمی بو میاد که به فوایدش می ارزه . سیر همانطور که دوستان گفتند برای تقویت ریه و از بین بردن انگل و حتی برای تاندن اسیب دیده موثر است پوست را شفاف میکند ومگس وپشه را دور میکنه.من چون چند تا از دوستان به اسبهایشان میدادند چند سال ونتیجه خوبی گرفتند استفاده کردم .یکی از دوستان دیگه داروی انگل به اسبها نمیده از وقتی سیر را در تغزیه اسب شروع کرده. از یک دانه سیر مخلوط با جو اسب شروع میشود به روزی حداکثر 1 کله سیر نه بیشتر . تشکر از شبدیز
لطفا باز اگه کسی اطلا عات داره؟

اسبها که کشک وبادمجان نمیخرند که بوش آذاردهنده باشه فقط وقت جو خردن کمی بو میاد که به فوایدش می ارزه . سیر همانطور که دوستان گفتند برای تقویت ریه و از بین بردن انگل و حتی برای تاندن اسیب دیده موثر است پوست را شفاف میکند ومگس وپشه را دور میکنه.من چون چند تا از دوستان به اسبهایشان میدادند چند سال ونتیجه خوبی گرفتند استفاده کردم .یکی از دوستان دیگه داروی انگل به اسبها نمیده از وقتی سیر را در تغزیه اسب شروع کرده. از یک دانه سیر مخلوط با جو اسب شروع میشود به روزی حداکثر 1 کله سیر نه بیشتر . تشکر از شبدیز
لطفا باز اگه کسی اطلا عات داره؟[/QUOTE1]

1.امیر جان در جریان هستی که اون کسی رو که میگی مدتیه سیر رو جایگزین داروی انگل کرده(اسمشو نمیبریم)،در 2 سال گذشته 7-8 تا دلدرد و سو هاضمه و3 مورد مرگ اسب داشته.پس نمیتونه ملاکه خوبی برای قضاوت باشه.
2.در کل سیر خیلی خوبه.من(بدون حذف داروی انگل)، یک ساله دارم سیر میدم ولی نه هر روز(پیشنهاد من هفته ای 2 بار).در ضمن از پشه ها و مگسهای باشگاه ما چیزی کم نشد که نشد!

علی اصفهانی

Active member
با عرض سلام خدمت امیریحیی خان و محسن خان همشهریهای عزیز

اعتقاد من اینه که غذای مداوم اسب یونجه و جو و کمی کاه همراه با مکمل حاوی ویتامین و مینرال و کلسیم و فسفر است.

حالا در مواردی میشه کمی ذرت یا سویا یا سبوس(خیلی کم) برحسب نیاز اضافه کرد.

بقیه چیزها از جمله سیر را نباید بطور مداوم به اسب داد چون اینگونه موارد در حکم دارو هستند و باید برحسب مورد برای مدت کوتاهی استفاده بشن .مثل هرداروی دیگه ای.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان :smilingsmiley:

با عرض سلام خدمت امیریحیی خان و محسن خان همشهریهای عزیز

اعتقاد من اینه که غذای مداوم اسب یونجه و جو و کمی کاه همراه با مکمل حاوی ویتامین و مینرال و کلسیم و فسفر است.

حالا در مواردی میشه کمی ذرت یا سویا یا سبوس(خیلی کم) برحسب نیاز اضافه کرد.

بقیه چیزها از جمله سیر را نباید بطور مداوم به اسب داد چون اینگونه موارد در حکم دارو هستند و باید برحسب مورد برای مدت کوتاهی استفاده بشن .مثل هرداروی دیگه ای.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان :smilingsmiley:

درسته، و هر دارویی که خوردنش عادی و دائمی بشه از خاصیت آن کم میشه و برا بدن اون خاصیتی که هر چند وقت یه بار بهش بدیم رو نداره، به نظر من هفته ای یک یا نهایت ۲ بار بدیم خوبه

nnegar.k

New member
سير در اسب

سير همون طور كه دوستان گفتن خواص زيادي داره از جمله مانع چاقي مفرط در حيوان ميشه و همين طور روي كلسترول خون و قند خون حيوون تاثير زيادي داره و قند رو پايين مياره كه در مواقع مصرفش نبايد از حيوون زياد كار كسيد. سير به عنوان يه ماده ي ضد درد قراره توي دانشكدمون و توسط خود من استفاده بشه براي تسهيل در زايمان ،اين ماده مي تونه حتي قوي تر از مورفين عمل كنه البته در دوز هاي بالا تر و اون هم فقط و فقط به خاطر alicin موجود در سيره. اگه كسي بيشتر خواست بدونه مي تونم كمكش كنم:dodgy:

میشه بیشترتوضیح بدید alicin چه فرایند ومکانیزمی رو در بدن اسب یامادیون ایجادمیکنه؟
آیا باعث ترشح اندروفین...:hmmsmiley02:
ممنون

علی واحدی

Active member
سیر در کنسانتره

اگر از مکمل ها و کنسانتره هایی مثل پارسه یا انواع خارجی مثل kavalor یا ... استفاده میکنید که من معتقد هستم باید استفاده بشه در اونها به مقدار و درصد مقتضی اضافه شده است و بدون نگرانی از کم و زیاد شدن آن میتوانید استفاده نمایید.

nnegar.k

New member
میشه بیشترتوضیح بدید alicin چه فرایند ومکانیزمی رو در بدن اسب یامادیون ایجادمیکنه؟
آیا باعث ترشح اندروفین...:hmmsmiley02:
ممنون

به احتمال زياد اين ماده مثل يه اندورفين عمل ميكنه اما واسه ما هم هنوز كاملا مشخص نيست كه تاثيرش كجاست دقيقا فقط اينو بدونين كه روي pregnancy حيوان تاثير به سزايي داره ولي براي اثر بيشتر اول بايد له بشه بعد به حيوون خورونده بشه ،متاسفانه هنوز راهي رو براي ماندگاري اين ماده پيدا نكردم چون توي سير يه آنزيمي وجود داره به اسم alinaseكه alineموجود در سير رو به alicin تبديل مي كنه،تا زماني كه اين گياه خراشيده و يا له نشده اين واكنش اتفاق نمي افته ولي به محض اينكه در معرض هوا يا خراشيدگي قرار بگيره به سرعت تجزيه مي شه و بعد از مدت نه چندان طولاني خواص خودش رو از دست مي ده ،اگه بيشتر فهميديم حتما مي زارم توي سايت:smilingsmiley:

ممنون ازموضوعات جدیدی که عنوان می کنید.
ولی
تاثیرش بر آبستنی؟
مکانیزم alicin ؟

nnegar.k

New member
ممنون ازموضوعات جدیدی که عنوان می کنید.
ولی
تاثیرش بر آبستنی؟
مکانیزم alicin ؟

درد رو در زايمان كاهش مي ده البته توي انسان هم كاربرد داره كه مكانيزم عملش متفاوت هست و تاثيرش هم فرق مي كنه . اين ماده علاوه بر موارديكه گفتم روي سيستم cardio vascular هم تاثيرات فراواني داره .اين ماده اگر با ويتامين B COMPLEX در يك دوز خاص براي حيوانات تجويز بشه تا حدودي مانع سقط جنين و سخت زايي و همچنين مسموميت با lead acetate يا همون سرب كه خطرات جانبي فراووني داره و باعث ايجاد علايم شديدي در حيوون مي شه شبيه هپاتيت و كبد رو از كار مي اندازه بشه جلو گيري مي كنه و يا اينكه از شدت علايم اون كم مي كنه . alicin يه ماده ي پلي ساكاريدي هست كه مي شه گفت خيلي از خواص گفته شده براي سير مال اونه مكانيزم عمل خيلي پيچيده اي دره و امروزه مي خوان توي دانشكدمون با conjugate كردن اين ماده با موادي شبيه dextran كه اونم يه تركيب پلي ساكاريدي هست نيمه عمر اين ماده رو بالا ببرن و در خيلي از موارد مهم صنعتي ازش استفاده كنن . تنها عيب اين ماده اينه كه بوي بد سير مال اونه و اگر اون رو با يك ماده ي كلروفيل دار بخوريم اين بو تا حدودي از بين ميره:laughingsmiley::confused:

nnegar.k

New member
درد رو در زايمان كاهش مي ده البته توي انسان هم كاربرد داره كه مكانيزم عملش متفاوت هست و تاثيرش هم فرق مي كنه . اين ماده علاوه بر موارديكه گفتم روي سيستم cardio vascular هم تاثيرات فراواني داره .اين ماده اگر با ويتامين B COMPLEX در يك دوز خاص براي حيوانات تجويز بشه تا حدودي مانع سقط جنين و سخت زايي و همچنين مسموميت با lead acetate يا همون سرب كه خطرات جانبي فراووني داره و باعث ايجاد علايم شديدي در حيوون مي شه شبيه هپاتيت و كبد رو از كار مي اندازه بشه جلو گيري مي كنه و يا اينكه از شدت علايم اون كم مي كنه . alicin يه ماده ي پلي ساكاريدي هست كه مي شه گفت خيلي از خواص گفته شده براي سير مال اونه مكانيزم عمل خيلي پيچيده اي دره و امروزه مي خوان توي دانشكدمون با conjugate كردن اين ماده با موادي شبيه dextran كه اونم يه تركيب پلي ساكاريدي هست نيمه عمر اين ماده رو بالا ببرن و در خيلي از موارد مهم صنعتي ازش استفاده كنن . تنها عيب اين ماده اينه كه بوي بد سير مال اونه و اگر اون رو با يك ماده ي كلروفيل دار بخوريم اين بو تا حدودي از بين ميره:laughingsmiley::confused:

معذرت مي خوام من اينجا يه اشتباه داشتم alicin يه ماده ي ليپيديه واز چند نوع اسيد چرب مختلف ساخته شده

جناب اصفهانی صحیح میفرمایید.
توضیحات خیلی خوبی دادیدnnegar اگه میشه بازهم اطلاعات
محسن جان در مورد رفیقمان که نام نبردی آیا همه فاکترهای تغزیه به کار برده وفقط عامل این دلدرد ها ومرگ سیر است؟