سوال از دامپزشکان محترم؟؟؟

رضا صادقی

New member
چند روز پیش اسبی رو دیدم که نمیتونست خوب دست و پاهاشو برداره انگار که دستاش خشک شده :eek:hno-smiley02:، راه میرفت ولی مثل بچه آدمی که تازه میخواد راه بره ، دست ها و پاهاشو زیاد خم نمیکرد. این اسب که یک نریانه 3 ساله هست رو من هفته پیش دیدم که خیلی سرحال بود و کاملا سالم. صاحب اسب میگفت که فعالیت زیاد کرده (تاخته) عرق کرده بعد عرقش سرد شده اینجوری شده.
حالا سوال من اینه که آیا حرف صاحب اسب درسته؟ این یک بیماریه؟ مشکل بدیه؟ خوب شدنیه؟ راه خوب شدنش چیه؟

ramazoon

New member
بابا بزرگم میگفت اگر اسب این طوری بشه جو باد گرفته شاید هم بغل گیر شده شاید هم وقت رفتنش رسیده

سامان حسینی

Active member
چند روز پیش اسبی رو دیدم که نمیتونست خوب دست و پاهاشو برداره انگار که دستاش خشک شده :eek:hno-smiley02:، راه میرفت ولی مثل بچه آدمی که تازه میخواد راه بره ، دست ها و پاهاشو زیاد خم نمیکرد. این اسب که یک نریانه 3 ساله هست رو من هفته پیش دیدم که خیلی سرحال بود و کاملا سالم. صاحب اسب میگفت که فعالیت زیاد کرده (تاخته) عرق کرده بعد عرقش سرد شده اینجوری شده.
حالا سوال من اینه که آیا حرف صاحب اسب درسته؟ این یک بیماریه؟ مشکل بدیه؟ خوب شدنیه؟ راه خوب شدنش چیه؟

اگه اسب نااماده رو بهش فشار بیارن بعدهم عرقش روخشک نکنن همین شکلی میشه مثل یه ورزشکار که اگه رعایت نکنه این جوری میشه. فکرکنم کمکم خوب بشه! البته من دامپزشک نیستم ونظرخودم روگفتم!

سنا

Active member
شما فرض كنيد كه ورزش كنيد خيلي شديد بعد عرقتون سرد شه.بدنتون ميگيره. اينم شايد همينطوره.البته من دامپزشك نيستم.نظر خودمو گفتم :winksmiley02:

امید زمانی

Active member
همون بغل گیر شده به اصطلاح (گرفتگی عضلات اسپاسم)اگه زیاد ازش نگذشته باشه میشه درمانش کرد .... اما معمولا بهبودی کامل اتفاق نمی افته

رضا صادقی

New member
زنگ بزن و با یک دکتر دامپزشک صحبت کن . اینطوری بهتره (آخه دکتر های انجمن وقتی که نیازشون داری نیستند )
ممنون از راهنماییتون درسته چون چند روزه کسی جوابه منو درست نمیده:smile:، میشه یه دامپزشک خوب معرفی کنید که تماس بگیرم باهاشون! آخه تو شهر ما دامپزشک خوب نیست:sadsmiley:

ممنون از راهنماییتون درسته چون چند روزه کسی جوابه منو درست نمیده:smile:، میشه یه دامپزشک خوب معرفی کنید که تماس بگیرم باهاشون! آخه تو شهر ما دامپزشک خوب نیست:sadsmiley:

سلام دوست عزیز،آدرس ای میلت رو همین جا بگذار تا شماره یک دامپزشک خوب که تخصصش اندام حرکتی هست رو بهت بدم، تا بتونه خوب راهنماییت کنه

aman_tsr

Member
سلام
به نظرم گرم نگه داشتن کافی نیست بلکه تمرینات بسیار سبک هم مفیده اما یه دامپزشک میشناسم که در این موارد کاردونه به نام آقای دکتر خادمی شماره تماسشو اینجا میذارم تا سایر دوستان هم در مورد نیاز با ایشون مشورت کنند. 09133719349 - 09359397472

رضا صادقی

New member
سلام
به نظرم گرم نگه داشتن کافی نیست بلکه تمرینات بسیار سبک هم مفیده اما یه دامپزشک میشناسم که در این موارد کاردونه به نام آقای دکتر خادمی شماره تماسشو اینجا میذارم تا سایر دوستان هم در مورد نیاز با ایشون مشورت کنند. 09133719349 - 09359397472
ممنون از کمکتون دوست عزیز:winksmiley02: در مورد تمرینات خودم هم بهش فکر میکردم ولی شک داشتم گفتم شاید بدتر بشه

mahsima

Member
سوال دارم؟

من هرچی سعی کردم لینک جدا باز کنم نشد میگفت مطلبم کوتاهه نمیدونم چرا؟ با اجازه سوالم رو اینجا مینویسم .ممنون میشم جوابم وبگید..:rolleyessmileyanim:
کرهء من الان 8 ماهس و تو باشگاه نیست تو باغ شخصیه.
میخواستم بدونم چه واکسنایی نیاز داره و کی باید بهش زده بشه ؟
برا تست مشمشه و واکسن کزاز چی کار کنم؟
خوشحال میشم کسایی که جوابمو میدونن جوابمو بدن دارو انگل و الان میتونیم بدیم ؟
شکمش خیلی بزرگه به خاطر زیاد خوردنه یا ممکنه انگل داشته باشه؟
یه چیز دیگم هست برا مکمل غذایی چی بدم بهش تا تو رشدش تاثیر داشته باشه ؟
اینم عکسش...

پیوست ها

• 08c76a36056a450cb301.jpg
    08c76a36056a450cb301.jpg
    186.9 کیلوبایت · بازدیدها: 4

یوسف

New member
ا براساس این علاعم کمی که بیان شد احتمالا به بیماری صبح روز دوشنبه مبتلا است که در اصل همان بریدگی اسب پس از تمرین سنگین و نامناسب می باشد.درمان خاصی ندارد ولی درمان های حمایتی مثل تغزیه مناسب و تمرین ندادن حیوان مناسب است.به صورت اهسته به وضعیت پیشین باز میگردد.باز تذکر میدم که تشخیص من کامل نیست و باید دامپزشک به صورت بالینی و دقیق حیوان را معاینه و بعد تشخیص دهد. این جانب دانشجوی دامپزشکی میباشد.

یوسف

New member
ا براساس این علاعم کمی که بیان شد احتمالا به بیماری صبح روز دوشنبه مبتلا است که در اصل همان بریدگی اسب پس از تمرین سنگین و نامناسب می باشد.درمان خاصی ندارد ولی درمان های حمایتی مثل تغزیه مناسب و تمرین ندادن حیوان مناسب است.به صورت اهسته به وضعیت پیشین باز میگردد.باز تذکر میدم که تشخیص من کامل نیست و باید دامپزشک به صورت بالینی و دقیق حیوان را معاینه و بعد تشخیص دهد. این جانب دانشجوی دامپزشکی میباشد.​

لطفا در موردرمان تورم مفصل خرگوشی راهنمایی بفرمایید وضع موجود بر اثر پرش ازاد بوجود امده است ودرمان اولیه 1_کمپرس اب سرد 2_استفاده از ژل سر?

در مورد درمان تورم مفصل خرگوشی که حدودا5 روز  اتفاق افتاده است ودرمانهای اولیه 1_کمپرس اب سرد 2_استفاده از ژل سرد کننده 3_تزریق دگزا فنیل ارتریت 4نوبت 5_ استراحت اسب انجام گرفته متاسفانه تغییر محسوسی حاصل نشده وتشدید بیماری نیز نبوده  است لطفا راهنمایی نمایید درمان موثر تر  ویا معر فی دامپز شک متخصص  در این زمینه <BR>ضمنا اسب مر بو طه کره 3 به 4 بوده ودو ماه تمرین میکند 

بالا