سوارکاران Dressage

DADAR

Member
جهت ایجاد ارتباط بهتر با سوارکاران رشته های مختلف لطفا دوستانی که در رشته‌ Dressage فعالیت میکنند ,,به عنوان سوارکار,, مربی یا مالک اسب Dressage ,

لطفا خودشون رو در این قسمت معرفی کنند و در صورت تمایل مختصری از تجروبیاتشون , را ذکر کنند :)

جهت ایجاد ارتباط بهتر با سوارکاران رشته های مختلف لطفا دوستانی که در رشته‌ dressage فعالیت میکنند ,,به عنوان سوارکار,, مربی یا مالک اسب dressage ,

لطفا خودشون رو در این قسمت معرفی کنند و در صورت تمایل مختصری از تجروبیاتشون , را ذکر کنند :)
جناب دادار باسلام ،من الان این تاپیک رو خوندم وواقعا تعجب کردم یعنی توی این یک سال هیچ کس نبوده که تواین قسمت خودش رو معرفی کنه چون این امکان وجود نداره که از اعضای انجمن کسی درساژ کارنکنه ، ای کاش دوستان همه جا همکاری کنند چه بسا یک نکته کوچیک هم بتونه یه تجربه ی بزرگ برای ما به ارمغان بیاره.
من در این زمینه یه آماتورم که از زمانی که شروع به کارکردم واقعا تمام احساسم در برخورد با اسب متفاوت شده وبه این اصل که پایه ی همه رشته های سوارکاری درساژه به شدت ایمان آوردم فکر میکنم اگر دیگران هم بخوان این تجربه رو کسب کنن یکی از شیرین ترین تجارب سوارکاریشون خواهد بود.

آخرین ویرایش:

DADAR

Member
ممنون از پاسخت فروغ عزیز :

Dressage در مملکت ما وازه اییست بسیار غریب مهجور و ناشناخته .
معمولا سوارکارن یا در برابر آن مقاومت میکنند یا اصلا او را نمیشناسند , حال آنکه Dressage پایه تما رشته های دیگر است و هر رشته به اندازه نیاز خود میتواند از این علم پایه استفاده کند و بهره مند شود,

Dressage کلمه بزرگی نیست و شروع کردن آن بسیار آسان است,

همینکه شما سعی در قدم بردن اسبتان بر روی خط مستقیم هستید در حال تمرین Dressage هستید, یا تمرین برای یک ایست مستقیم و ثابت! ! !

Dressage هنر سوارکاریست, آن را تشبیه کرده اند به رقص باله یا Horse ballet به خاطر زیبائی , شکوه و جذابیتی که در آن دیده میشود,

با Dressage میتوان به بالاترین درجه از آموزش که یک اسب میتواند فرا گیرد دست یافت,

Dressage چیزی نیست به جز بالا بردن تونایی بدنی اسب تا جایی که بتواند در نهایت آرامش , حرکات مختلف را با کمترین اثری و به خواست سوار کار به نمایش بگذارد,

هدف از ایجاد این پست ایجاد ارتباط بیشتر بین علاقه مندان به DRESSAGE هست تا در این فضای فقر اطلاعاتی موجود در این رشته بتونیم با بهره مندی از اطلاعات همدیگر و ایجاد روابط نزدیکتر سعی در فراگیر تر کردن این رشته در جامعه سوارکاری داشته باشیم , چراکه به نظر بنده یکی از دلائل ریشه ایی عدم پیشرفت سوارکاری در ایران عدم توجه کافی به این علم پایه است:rolleyessmileyanim: انجمن اسب ایران Persian horse forum > رشته ها-Disciplines > درساژ Dressage >

بالا