سواركاري 14000 ساله

Katayoun G

Member
۱ از کجا برگشتن؟ اگر آمریکا؟ توضیح؟

۲ چند جای دیگر؟ کجاها؟

۳ منظور قبل از میلاد است؟ اگر آره حرفاتون چرا متناقضه!؟(با توجه به پست قبلتون)

به نظر من نظریات و تخمین های گوناگون باستان شناسان و دیرینه شناسان، به روز شدن و کشفیات جدید،و همینجور که بحث شد همه‌ي ممالك دنيا به فكر ايجاد تاريخ و فرهنگ نداشته، براي خودشون هستند!
اينها میتونه عوامل مهمي باشه که این موضوع همیشه یه جواب ثابت و واحد نداشته باشه

ما خوندیم که اولین اجداد اسب های امروزی در عصر Eocene یعنی 60 میلیون سال پیش در اروپا، آمریکا و آسیا زندگی می کرده اند.( اسب هایی با 3 و 4 انگشت)
بعد تمام جانوران گونه اسب ها(Equus) در اثر شرایط آب و هوایی نامناسب در اروپا و آسیا منقرض میشن. در آمریکا تکامل اون ها ادامه پیدا می کنه. در Pliocene ،حدود 5 میلیون سال پیش، تکامل اون ها به تک سمی ها رو داریم.
بعد 10000 سال پیش همون طور که گفتم از طریق تنگه برینگ به آسیا و اروپا برمی گردن و در آمریکا از بین میرن تا وقتی که سفید پوست ها اون ها رو دوباره به آمریکا برمی گردونن.

که چه جاهایی بوده کاملاَ مشخص نیست. ولی از چیزی که مطمئن هستیم اینه که در چند جای مختلف به طور همزمان انسان ها هوس سواری کردن! (من امتحان هام تموم بشه، میرم یکم دنبالش. ببینم چه چیزهای جدیدی پیدا کردن، چون خیلی برام موضوع جالبی شده.)

برای 6000، ق.م. یادم رفت. ولی 1000 همون 1000 سال پیش هستش.

مسلماَ همینطور هست که می گین. کلاَ درباره اتفاقات گذشته(تاریخ) با اطمینان صحبت کردن به نظر من اشتباه هستش. چون هیچ وقت نمی تونیم کاملاَ دریابیم که چه اتفاق هایی افتاده. بیشتر می تونیم حدس بزنیم. منم جمله ام قرار بود بیشتر جنبه طنز داشته باشه!:smilingsmiley:

ما خوندیم که اولین اجداد اسب های امروزی در عصر Eocene یعنی 60 میلیون سال پیش در اروپا، آمریکا و آسیا زندگی می کرده اند.( اسب هایی با 3 و 4 انگشت)
بعد تمام جانوران گونه اسب ها(Equus) در اثر شرایط آب و هوایی نامناسب در اروپا و آسیا منقرض میشن. در آمریکا تکامل اون ها ادامه پیدا می کنه. در Pliocene ،حدود 5 میلیون سال پیش، تکامل اون ها به تک سمی ها رو داریم.
بعد 10000 سال پیش همون طور که گفتم از طریق تنگه برینگ به آسیا و اروپا برمی گردن و در آمریکا از بین میرن تا وقتی که سفید پوست ها اون ها رو دوباره به آمریکا برمی گردونن.

که چه جاهایی بوده کاملاَ مشخص نیست. ولی از چیزی که مطمئن هستیم اینه که در چند جای مختلف به طور همزمان انسان ها هوس سواری کردن! (من امتحان هام تموم بشه، میرم یکم دنبالش. ببینم چه چیزهای جدیدی پیدا کردن، چون خیلی برام موضوع جالبی شده.)

برای 6000، ق.م. یادم رفت. ولی 1000 همون 1000 سال پیش هستش.

مسلماَ همینطور هست که می گین. کلاَ درباره اتفاقات گذشته(تاریخ) با اطمینان صحبت کردن به نظر من اشتباه هستش. چون هیچ وقت نمی تونیم کاملاَ دریابیم که چه اتفاق هایی افتاده. بیشتر می تونیم حدس بزنیم. منم جمله ام قرار بود بیشتر جنبه طنز داشته باشه!:smilingsmiley:

بله. مرسي کتایون جان از توضيحات

اما بازم یه اشتباه کردی دوباره (۱۰۰۰۰)ده هزار سال رو (۱۰۰۰) هزار سال عنوان کردی:smilingsmiley:

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
کتایون خانم.
لطفا اطلاعاتی از رشته equine science بگذارید و مطالبی که توش یاد میگیرید
ممنون

nnegar.k

New member
قدیمی ترین سنگواره های مربوط به اسب(اکووس کابالوس منظورمه) به 7000 سال پیش از میلاد بر می گرده، قدیمی ترین آثار رام کردن اسبا هم مربوط می شه به اروپای شرقی ،شمال قفقاز و آسیای مرکزی:happysmiley:البته شکی در این نیست که اولین دامپزشک ایرانی زرتشت بوده که معالجه ی اسبای گشتاسپ-پادشاه ایران- این لقب رو به خودشاختصاص داده:confused:
منبع این موضوع در دانشنامه ی آزاد ویکی پدیا اومده

بالا