سكانس برتر سينما( ارابه راني).

SAHARJOON1

New member
خيلي ها معتقدند كه سكانس ارابه راني فيلم بن هور بهترين سكانس تاريخ سينما است.
اين صحنه مربوط به سال 1960 به كارگرداني وايلر ارمريكايي هست .
ميتونيد از اين جا دانلود كنيد ( 60 MB )
از يه لحاظ هم خشونت هاي اين صحنه جاي تاسف داره .
براي ساخت يه فيلم چقدر اسب ها رو اذيت ميكنند.
دانلود كنيد ببينيد چطور اسب ها رو شلاق ميزنن واقعا شديد ميزنن واقعا شديد:eek:hno-smiley02:.نميدونم چطور اسب ها بعد از صحنه زنده موندن.:mellowsmiley:

دانلود

علی واحدی

Active member
خيلي ها معتقدند كه سكانس ارابه راني فيلم بن هور بهترين سكانس تاريخ سينما است.
اين صحنه مربوط به سال 1960 به كارگرداني وايلر ارمريكايي هست .
ميتونيد از اين جا دانلود كنيد ( 60 MB )
از يه لحاظ هم خشونت هاي اين صحنه جاي تاسف داره .
براي ساخت يه فيلم چقدر اسب ها رو اذيت ميكنند.
دانلود كنيد ببينيد چطور اسب ها رو شلاق ميزنن واقعا شديد ميزنن واقعا شديد:eek:hno-smiley02:.نميدونم چطور اسب ها بعد از صحنه زنده موندن.:mellowsmiley:

دانلود

سنا جان اتفاقا حدود 2 سال پیش پشت پرده این فلم جذاب رو نشون میداد و جلوه های ویژه اونو که اصلا شلاقها به اسبها نمیخوره و صحنه پرش ارابه بن هور از روی دیگری هم با در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی و مشاوره با بدلکاران بنام سینما در کار اسب صورت گرفته. خلاصه خیالتون راحت به اسبی آسیب دیده و نه اسبی کوچکترین شلاقی خورده اونم اسبهای سفید خوشگل عرب شیخ عرب:smilingsmiley:

SAHARJOON1

New member
سلام علي جان .
جدا راست ميگيد؟
خيلي خوشحال شدم از اين خبر با اينكه مدتها گذشته ولي خيالم راحت شد كه اسيبي به اسب ها نرسيده .واقعا اونطور كه فيلم نشون ميداد خيلي بيرحمانه اسب ها رو ميزدند دلم خيلي واسشون سوخت.
فكرش رو نميكردم واقعي نباشه اخه اسب ها انگار بد جوري ترسيده بودن و سريع ميدويدند.
راستي من سحر هستما:smile:
مرسي

SAHARJOON1

New member
ولي فكر كنم اوني كه شما ديدي مربوط به اصل فيلم نبوده . چون منم شنيدم چند سال پيش تصميم گرفتند صحنه هايي از اين فيلم رو دوباره شبيه سازي كنند احتمالا پشت صحنه مربوط به همون بوده.
فيلم هاي به اين قديمي كه فكر نميكنم پشت پردشون در دسترس باشه.

سنا

Active member
سنا جان اتفاقا حدود 2 سال پیش پشت پرده این فلم جذاب رو نشون میداد و جلوه های ویژه اونو که اصلا شلاقها به اسبها نمیخوره و صحنه پرش ارابه بن هور از روی دیگری هم با در نظر گرفتن تمام نکات ایمنی و مشاوره با بدلکاران بنام سینما در کار اسب صورت گرفته. خلاصه خیالتون راحت به اسبی آسیب دیده و نه اسبی کوچکترین شلاقی خورده اونم اسبهای سفید خوشگل عرب شیخ عرب:smilingsmiley:
بله.ممنون خداروشكر چون منم خيلي ناراحت و نگران اين مسئله بودم

علی واحدی

Active member
ولي فكر كنم اوني كه شما ديدي مربوط به اصل فيلم نبوده . چون منم شنيدم چند سال پيش تصميم گرفتند صحنه هايي از اين فيلم رو دوباره شبيه سازي كنند احتمالا پشت صحنه مربوط به همون بوده.
فيلم هاي به اين قديمي كه فكر نميكنم پشت پردشون در دسترس باشه.

سحر جان خواهر گرامی باید در ابتدا ورودتون به سایتو تبریک بگم که باید خیلی وقت پیش میگفتم شاید هم گفتم و یادم نیست. در هر حال از بودن شما خوشحالیم.
اون فیلمی که من عرض کردم دقیقا پشت پرده همون فیلم اصلی بود و خصوصا راجع به اسبها و اینکه در حوادث آسیبی ندیده اند و خیلی موارد جانبی برای سلامتشان رعایت شده و مثلا بعضی صحنه ها ارابه اصلا به اسبی متصل نبوده(مخصوصا جلوه های ویژه شلاق زدن ارابه رانها به اسبها) و با وسایل مخصوصی ارابه را تکان میدادند و فقط از ارابه رانها تصویر میگرفتند و آقای چالرتون هستون(بن هور) خود گفتند که با اسبها رابطه خیلی خوبی برقرار کرده بودند و لذت میبردند البته وقتی تعریف میکردند 70 تا 80 ساله بودندولی فیلم پشت پرده فیلم اصلی بود که سکانسها را نشان میدادند و چیدن صحنه را و نهایتا اصل تصویر را که آقای چارلتون هستون بعد از هر سکانس و پشت پرده مربوطه توضیحات و خاطرات را مرور میکردند. اتفاقا این فیلم با ارزش که بسیاری از جوائز نوبل را هم تصاحب کرد از فیلمهاییست که من یک نسخه فیلم ودیدیویی آن را دارم و شاید در سال 2 بار آن را نگاه کنم و همیشه برایم جذاب است . ارادتمند شماعلی واحدی.

علی واحدی

Active member
سلام علي جان .
جدا راست ميگيد؟
خيلي خوشحال شدم از اين خبر با اينكه مدتها گذشته ولي خيالم راحت شد كه اسيبي به اسب ها نرسيده .واقعا اونطور كه فيلم نشون ميداد خيلي بيرحمانه اسب ها رو ميزدند دلم خيلي واسشون سوخت.
فكرش رو نميكردم واقعي نباشه اخه اسب ها انگار بد جوري ترسيده بودن و سريع ميدويدند.
راستي من سحر هستما:smile:
مرسي

راستی از اشتباه لپی هم که درباره عوض شدن نام شما با سنا جان شد عذر خواهی میکنم چون مطلب هر دوی شما را داشتم میخواندم قاطی کردم همون موقع هم متوجه شدم ولی چون متاسفانه امکان ویرایش وجود نداره کاریش نتونستم بکنم و در هر حال ببخشید خواهر خوب من.(اینقدر عصبانی نداره که سحر خانوم:blushsmiley:شایدم داره:winksmiley02:)

Yakima_Canutt_stuntman.jpg

یکی از زیباترین سکانسهای سینما، سکانس بدلکاری روی اسب در فیلم دلیجان (Stagecoach) جان فورد است که توسط بدلکار معروف، یاکیما کانوت (Yakima Canutt, November 29, 1895 – May 24, 1986) انجام شده است. این صحنه زیبا بعدها بارها در فیلمهای دیگر اما به صورت مختصرتر! تقلید شده است. در این سکانس بدلکار به جای جان وین در فیلم دلیجان، بر روی اسبهای یک دلیجان می پرد و روی آنها می دود و به دو تای اولی می رسد وسپس می افتد و اسبها و دلیجان از روی او رد می شوند و در آخرین لحظه پشت دلیجان را میگیرد و دوباره وارد دلیجان می شود!

Yakima_Canutt_Stagecoach_underneath.jpgYakima_Canutt_Stagecoach.jpgYakima_Canutt_Stagecoach_as_Wayne.jpg
yakimacanutt_stunt_stagecoa.jpg

بالا