سرافراز

Wild Stallion گفت:
دکتر علومی استاد بزرگی هستند و من با اينکه نديدمشان به ايشان ارادت دارم

به همين خاطر ساکت ميشوم :-X
جناب دکتر بسیار دلشون به سرافراز و دردی که کشیده بود میسوخت و اظهار کردن تا حالا بیضه ی اسب با این تورم رو ندیده بودن
تلاش زیادی کردن اما متاسفانه دیر شده بود و ...

احسان

Active member
بله دکتر واقعاً کارش حرف نداره واقعاً خيلی استاد قابلی هستند و از نظر جراحی هم خيلی مجرب می باشند

آقای معيين ميشه شما کامل توضيح بديد که چی شد از روزی که سرفراز بيمار شد
علت بيماريش چی بود

چه کار ميکرد که شما فهميديد بيمار هست
بعد چه تجوييز هايی روش انجام داديد

کلاً توضيح بده ببينيم تاريخچه اين چيه بوده و بعد چرا بيضه ها تورم کرد آيا يک طرفی بود يا خير چون در عکس فقط يک طرفی هست

فتخ يا چيز ديگه هم نميتونسته باشه چون دکتر حتماً معاينش کرده

تورم بيضه هيچ وقت مرگ نمياره

دکتر خودش نظرش چی بود?

Wild Stallion گفت:
بله دکتر واقعاً کارش حرف نداره واقعاً خيلی استاد قابلی هستند و از نظر جراحی هم خيلی مجرب می باشند

آقای معيين ميشه شما کامل توضيح بديد که چی شد از روزی که سرفراز بيمار شد
علت بيماريش چی بود

چه کار ميکرد که شما فهميديد بيمار هست
بعد چه تجوييز هايی روش انجام داديد

کلاً توضيح بده ببينيم تاريخچه اين چيه بوده و بعد چرا بيضه ها تورم کرد آيا يک طرفی بود يا خير چون در عکس فقط يک طرفی هست

فتخ يا چيز ديگه هم نميتونسته باشه چون دکتر حتماً معاينش کرده

تورم بيضه هيچ وقت مرگ نمياره

دکتر خودش نظرش چی بود?
اقای شریف با عده ای دوستان میرن بیایان با اسباشون 2 روزی بگردن،خوب اینجوری میگن 10 یا 15 کیلومتری بیشتر نمیرفتن و استراحت میکردن، همونجا یک مادیون بوده که اماده ی کشش بوده و سرافراز رو با مادیون جفت میندازن
دکتر علومی گفت: در اثر ضربه شدید بوده چون که بیضه چرخیده بوده و مایع جمع کرده بود
و ما احتمال میدیم مادیون جفتک زده باشه ولی کسایی که گشت رفته بودن اینو تکذیب کردن
بعد از گشت سرافراز اومد توی کلاس و به شاگردا سواری میداد ولی مثل همیشه نبود ،ادرار نمیتونست بکنه، بنظر درد داشت ،خوراکش کم شده بود و بسرعت ضعیف تر می شد
مربی باشگاه نظرش اینه که سرافراز توی طول مسیر ادرار داشته و بعلت حرکت کردن نمیتونسته ادرار کنه و این باعث تورم بیضه ها شده البته حدسش اینه.
موقعی بیضه ی سرافراز با تیغ بریده شد مایع زرد رنگی بیرون پاشید فکر کنم دکتر گفت ادرنالین هستش یا یه چیزی شبیه این گفتن . بعد از 1 ساعت پس از اتمام جراحی تونست بلند شه ولی دیگه تا روز مرگش خوراک نخورد

احسان

Active member
هر اسبی که باشه در طول مسير سواری ادرار ميکنه حالا هر جا و هر مسيری باشه

بعد حبس ادرار هم علايمش اين نميشکه بيضه تورم پيدا کنه

پيچش بند بيضه به احتمال زياد بوده که دکتر هم تصميم به اخته کردن گرفتند

البته اينم شايد تا سونوگرافی نشه نميشه تاييد کرد

ضربه هم ممکن بوده ولی در هر صورت می بايست دوطرفه باشه يا اينکه بعد از اخته کردن حتماً پر خونی و اسيب بيضه مشاهده ميشده

در هر صورت دکتر کار درست رو انجام داده

ولی حالا چرا بعد از اين کار مرد رو ديگه بايد گفت تخصير ازرائيل هست :eek: ;D

Wild Stallion گفت:
هر اسبی که باشه در طول مسير سواری ادرار ميکنه حالا هر جا و هر مسيری باشه

بعد حبس ادرار هم علايمش اين نميشکه بيضه تورم پيدا کنه

پيچش بند بيضه به احتمال زياد بوده که دکتر هم تصميم به اخته کردن گرفتند

البته اينم شايد تا سونوگرافی نشه نميشه تاييد کرد

ضربه هم ممکن بوده ولی در هر صورت می بايست دوطرفه باشه يا اينکه بعد از اخته کردن حتماً پر خونی و اسيب بيضه مشاهده ميشده

در هر صورت دکتر کار درست رو انجام داده

ولی حالا چرا بعد از اين کار مرد رو ديگه بايد گفت تخصير ازرائيل هست :eek: ;D

مگه دکتر نباید به اسب ایست داد تا ادرار کنه ؟
وقتی نایسته میتونه ادرار کنه ؟

احسان

Active member
خودش می ايسته ديگه هرچی هم ضربه ميزنی نميره

حالا فرض کنيم که ما نزاريم ادرار کنه توی اون هوای گرم کرمان و در هنگام سواری که اسب عرق ميکنه آب بدنش کم ميشه ادرار هم کم ميشه البته اين در حد خيلی کمی هست اگر ادرار هم نکنه همه چيزش هم اکی فرض کنيم ادرار نکردن يا حبس ادرار چی کار داره به تورم بيضه ;D

اصلاً چرا گير داديد به تورم بيضه اين مشکل چيزی نيست که يک اسب رو بکشه

البته در يک صورت اونم پاره شدن شکم و آمدن روده ها در کيسه بيضه و ماندن به مدت طولانی که باعث از بين رفتن اون قسمت روده به علت کم خون رسيدن به اون ناحيه روده هست که اونم دست که بزاری معاينه کنی مشخص ميشود
دوستان متخصص نگيد چرا اين طوری بيان کردم ها خواستم همه بفهمند ( اين متخصصين خارج تحصيل کرده رو ميگما) ::) ::)

دلايل تورم بيضه

1 فتخ

2 هابرونما

3 ضربه

4 پيچش بند بيضه

5 برخی نريان ها در فصل توليد مثل دچار اين تورم بيضه ميشوند که مربوط به کشش نرفتن و توليد اسپرم و چيزای دگه هست ( از روی تجربه خودم اينو ميگم )

Wild Stallion گفت:
خودش می ايسته ديگه هرچی هم ضربه ميزنی نميره

حالا فرض کنيم که ما نزاريم ادرار کنه توی اون هوای گرم کرمان و در هنگام سواری که اسب عرق ميکنه آب بدنش کم ميشه ادرار هم کم ميشه البته اين در حد خيلی کمی هست اگر ادرار هم نکنه همه چيزش هم اکی فرض کنيم ادرار نکردن يا حبس ادرار چی کار داره به تورم بيضه ;D

اصلاً چرا گير داديد به تورم بيضه اين مشکل چيزی نيست که يک اسب رو بکشه

البته در يک صورت اونم پاره شدن شکم و آمدن روده ها در کيسه بيضه و ماندن به مدت طولانی که باعث از بين رفتن اون قسمت روده به علت کم خون رسيدن به اون ناحيه روده هست که اونم دست که بزاری معاينه کنی مشخص ميشود
دوستان متخصص نگيد چرا اين طوری بيان کردم ها خواستم همه بفهمند ( اين متخصصين خارج تحصيل کرده رو ميگما) ::) ::)

دلايل تورم بيضه

1 فتخ

2 هابرونما

3 ضربه

4 پيچش بند بيضه

5 برخی نريان ها در فصل توليد مثل دچار اين تورم بيضه ميشوند که مربوط به کشش نرفتن و توليد اسپرم و چيزای دگه هست ( از روی تجربه خودم اينو ميگم )

اینجوری میگن 3 بار کشش رفته،یک حدس دیگه ی ما عدم ارضای سرافراز در کشش آخر بعلت خستگی بوده
یعنی کشش رفته اما ارضا نشده
این میتونه دلیل بهتری باشه دکتر ؟

habib ebadi

New member
20140404_173021_201976-1.jpg
این عکس سرافراز سیلمی خالص ایرانیه که الان یزد به مالکیت عبادی هست
سرافراز کره نور و جیران از نوادگان انسیاتور
چند تا کره هم ازش گرفتیم که فوق العاده اند
90 درصد کره هاش مادیون و به رنگ خودش

بالا