رنگ اسب

سلام دوستان انجمن اسب.ممكنه در مورد نام هاي رنگ اسب ها و ترجمه فارسيشون و رابطه خلق و خوي اونها توضيح بدين؟ من نمي‌دونم اينا چين:كهر/نيله...؟؟ شما به چه رنگي علاقه دارين؟
سپاس

سلام دوستان انجمن اسب.ممكنه در مورد نام هاي رنگ اسب ها و ترجمه فارسيشون و رابطه خلق و خوي اونها توضيح بدين؟ من نمي‌دونم اينا چين:كهر/نيله...؟؟ شما به چه رنگي علاقه دارين؟
سپاس

به این قسمت رجوع کن حتما جوابت رو میگیری...

در مورد خلق خو منظورت چیه؟منظورت اینه که در رنگ های مختلف خلق خو میتونه متفاوت باشه یا نه ؟

لادن

Member
سپاس

من خودم عاشق رنگ نيله هستم، به ويژه نيله‌اي كه يال و دم سياه داشته باشه.

من هم شنيدم كه رنگ در خصوصيات رفتاري كبوتر و سگ و اسب تأثير داره؛
يعني كبوترهاي سبز و سياه هميشه هم در مسابقات مصافتي و هم مسابقات ساعتي اول مي‌شند يعني قدرت بدني و سرعت بيشتري نسبت به كبوترهاي سفيد دارند؛
سگهاي سياه و قهوه‌اي تيره خشنتر و سگهاي روشنتر آرامتر هستند،
و اسبهاي كهر و تيره رنگ از نظر بدني قوي‌ترند و مي‌تونند سواركار سنگينتري رو تحمل كنند

البته اين نتايج تجربي هستند و نمي‌دونم پايه‌ي علمي دارند يا نه

احسان

Active member
من خودم عاشق رنگ نيله هستم، به ويژه نيله‌اي كه يال و دم سياه داشته باشه.

من هم شنيدم كه رنگ در خصوصيات رفتاري كبوتر و سگ و اسب تأثير داره؛
يعني كبوترهاي سبز و سياه هميشه هم در مسابقات مصافتي و هم مسابقات ساعتي اول مي‌شند يعني قدرت بدني و سرعت بيشتري نسبت به كبوترهاي سفيد دارند؛
سگهاي سياه و قهوه‌اي تيره خشنتر و سگهاي روشنتر آرامتر هستند،
و اسبهاي كهر و تيره رنگ از نظر بدني قوي‌ترند و مي‌تونند سواركار سنگينتري رو تحمل كنند

البته اين نتايج تجربي هستند و نمي‌دونم پايه‌ي علمي دارند يا نه
خوشم ميآد کفتر بازی هم ميکنی:dodgy::biggrin:کفتر همسايه رو هم تور ميکنی يا نه:dodgy:

لادن

Member
لادن جان در مورد اسب ها با توجه به چه منبعي ميگي؟

«امين سلطاني» عزيز درست مي‌گه، من بهمن هستم، :smilingsmiley: لادن اسم ماديانمه

سنا جان اين حرف كه اسبهاي كهر و تيره‌تر مي‌تونن سواركار سنگين‌تري رو سواري بدند از مربيم آقاي ديانتي شنيدم،‌ و البته پدربزرگم هم تأييد كردند.

خود من هم تا حالا تو هيچ مسابقه‌ي كورسي اسب سفيد نديدم!

البته همه جا و تو همه چيز استثنا هست.

url

سنا

Active member
ممنون بهمن جان بحث جالبه حتما تحقيق خواهم كرد و مطلب رو ميذارم

لادن

Member
.... اسبهای تيره رنگ و درشت قامت تا ۵/۸۲ کيلو وزن سوار را تحمل ميکنند در حالی که اسبهای کوچک تر با رنگ طلائی برای سوار کار تا ۵۷ کيلو مناسب هستند.

اين مطلبو تو وبلاگ www.bashgah-chitgar.blogfa.com پيدا كردم كه اونجا هم منبعو http://kamardhorse.blogfa.com ذكر كرده بود.

بالا