راهنمای خرید و فروش اسب

ناشناس

Active member
صد بار این مطلب رو گذاشته بودم

نمیدونم چرا گم شده

پیوست ها

• 2agks9w.jpg
    2agks9w.jpg
    80.5 کیلوبایت · بازدیدها: 42
  • 10rmvdc.jpg
    10rmvdc.jpg
    109.2 کیلوبایت · بازدیدها: 39
  • 30j5v7d.jpg
    30j5v7d.jpg
    79.8 کیلوبایت · بازدیدها: 31
  • 25qpug1.jpg
    25qpug1.jpg
    65.8 کیلوبایت · بازدیدها: 32
عزیزان خوب فاکتور های مهم در مورد هریک از رشته ها رو توضیح بدید برای ما تازه کار ها تا استفاده کنیم .چه طوره با پرش شروع کنیم؟

hormoz

Member
سلام به همه اساتيد فن
من پس از جستجو و راهنمايي هاي زياد از خانم واعظي و همينطور امير حسين جانم
يه اسبچه خزر پيدا کردم و اتفاقا هم بارداره ( 8 ماهه)
اما مطالبي ذهن منو مشغول کرده لطفا ليست زير رو مطالعه کرده و به سئوالات من جواب بدهيد :

ليست مواردي که براي خريد يه اسب بايد در نظر گرفته شود
1- پرداخت هزينه اسب ( بر اساس نوع اسب و مقدار پولي که تو جيبمون داريم )
2- پرداخت هزينه نگهداري يا پانسيون
3- پرداخت به مربي که به اسب آموزش دهد
3- پرداخت به مربي که به يه مبتدي آموزش دهد
4-خريد وسايل اسب از قبيل زين و متعلقات اسب
5- هزينه حمل و نقل اسب به محل پانسيون
6- پزشک
7- پرداخت هزينه هايي که احتمالان از قلم افتاده

حالا با توجه به اين ليست
آيا :
1- عاقلانه هست يه کارمند اسب بخره ؟
2- به نظر شما در بند 7 چه مطالبي براي نگهداري از اسب فراموشم شده؟
3- و چطور ميشه اين هزينه ها راکم کرد که اين اسب مختص به پولدارها نشه بلکه يه کارمند هم بتونه به اين کار ادامه بده و حداقل نسل اسبچه خزر يا اسب هاي ديگر از بين نرود؟

سلام به همه اساتيد فن
من پس از جستجو و راهنمايي هاي زياد از خانم واعظي و همينطور امير حسين جانم
يه اسبچه خزر پيدا کردم و اتفاقا هم بارداره ( 8 ماهه)
اما مطالبي ذهن منو مشغول کرده لطفا ليست زير رو مطالعه کرده و به سئوالات من جواب بدهيد :

ليست مواردي که براي خريد يه اسب بايد در نظر گرفته شود
1- پرداخت هزينه اسب ( بر اساس نوع اسب و مقدار پولي که تو جيبمون داريم )
2- پرداخت هزينه نگهداري يا پانسيون
3- پرداخت به مربي که به اسب آموزش دهد
3- پرداخت به مربي که به يه مبتدي آموزش دهد
4-خريد وسايل اسب از قبيل زين و متعلقات اسب
5- هزينه حمل و نقل اسب به محل پانسيون
6- پزشک
7- پرداخت هزينه هايي که احتمالان از قلم افتاده

حالا با توجه به اين ليست
آيا :
1- عاقلانه هست يه کارمند اسب بخره ؟
2- به نظر شما در بند 7 چه مطالبي براي نگهداري از اسب فراموشم شده؟
3- و چطور ميشه اين هزينه ها راکم کرد که اين اسب مختص به پولدارها نشه بلکه يه کارمند هم بتونه به اين کار ادامه بده و حداقل نسل اسبچه خزر يا اسب هاي ديگر از بين نرود؟
این هزینه هاازبند3 به بعد اتفاقی است
یه عکس ازمادیان اسبچه (کامل از بغل ) بذار لطفا" ولی اگرمربی کودک تایید کرده نیازنیست.
هزینه ها براساس نیازشما طبقه بندی میشه ولی حذف نمی شه ازعالی ,خوب ....تا مضر واین شما هستید که اون سطح رو بر اساس توانایی واطلاعات انتخاب می کنین :smilingsmiley:

hormoz

Member
این هزینه هاازبند3 به بعد اتفاقی است
یه عکس ازمادیان اسبچه (کامل از بغل ) بذار لطفا" ولی اگرمربی کودک تایید کرده نیازنیست.
هزینه ها براساس نیازشما طبقه بندی میشه ولی حذف نمی شه ازعالی ,خوب ....تا مضر واین شما هستید که اون سطح رو بر اساس توانایی واطلاعات انتخاب می کنین :smilingsmiley:

سلام
منظور از اتفاقي يعني چي لطفا بيشتر توضيح دهيد؟

hormoz

Member
معنی اتفاق کاملا" مشخصه.یعنی یک بارهزینه میکنید تازمانی که مجددا" نیازش احساس بشه وبه صورت دوره ای وثابت معمولا" تکرارنمی شن.

نميدونم شما اسب داريد يا نه ؟
حالا به فرض اينکه داشته باشيد فکر ميکنيد ليست من بيشتر ميشه يا کمتر؟

خواهش ميکنم بيشتر راهنمايي کنيد چون به صورت جدي دنبال خريد اسب يا بهتر بگم اسبچه هستم و تو دوراهي گير کردم.

نميدونم شما اسب داريد يا نه ؟
حالا به فرض اينکه داشته باشيد فکر ميکنيد ليست من بيشتر ميشه يا کمتر؟

خواهش ميکنم بيشتر راهنمايي کنيد چون به صورت جدي دنبال خريد اسب يا بهتر بگم اسبچه هستم و تو دوراهي گير کردم.

به لیست شما شاید درصورت ایده ال وسالم بودن اسب موردی مثل نعلبندی (30-45 روز) یاخورده وسایل نگهداری ومکمل های خوراکی باید اضافه شود.

درکل من دقیقا" نمیدانم نگرانی شما ازچه بابتی است ولی اشاره ای به سطوح خدمات درجاهای مختلف ایران میکنم شاید کمک کننده باشد.
شما یه اسبچه خزر را ممکن است :
ازمجانی (کمنداندازی ویا گرفتن آزاد درمناطق شمالی) تا 10میلیون یابیشتر درایران خرید کنید.
هزینه پانسین+نعلبندی +مکملهای خوراکی (درصورت نیاز) ممکن است از 250 تا400 در باشگاههای مختلف متغیر باشد.(این هزینه عادی وبعضی موارد به عهده مالک اسب ونه به عنوان شرایط پانسیون وبدون شرایط حرفه ای است)
هزینه ترین اسب وآموزش سوار روی هم ممکن است ماهانه از100 تا250 ماهانه هزینه داشته باشد(بسته به نوع کار مربی وتعداد جلسه آموزشی در ماه )
هزینه خرید وسایل : این هزینه بسیارمتغیراست که شمامیتوانید مجموعه تجهیزات ولوازم اسب وسوار رادرایران باحداقل یک میلیون تاحداکثر 4میلیون خریدکنید(البته به صورت سفارشی هم میتوانید مارکهای مخصوص را باهزینه بالاترسفارش گذاری کنید.)
هزینه دامپزشک به صورت اتفاقی از50 تا200 (فقط ویزیت بدون تجهیزات مخصوص) خواهد بودالبته اگر این ویزیت به صورت ثابت ماهانه ودسته جمعی (اسبها )باشد این هزینه پایین ترمیآید
هزینه حمل ونقل هم که یکباربیشتر نیست (البته تا زمان عدم شرکت در مسابقه)

این هزینه های نگهداری وآموزش این سال ها 88-89 ودر شهرستانهاممکن است این هزینه هاکمترباشد

البته این هزینه شرایط پانسیون است ,درصورت داشتن مزرعه وکارگرهزینه های دوره ای شما به نصف کاهش یافته وهزینه های ساخت تسهیلات بالا میرود
حال بسته به شرایط میتوانید بندهایی ازآن را حذف ویا ازسطوح مختلف استفاده کنید

آخرین ویرایش:

hormoz

Member
درکل من دقیقا" نمیدانم نگرانی شما ازچه بابتی است

واقعا ممنون بسیار عالی و جامع بود

اما نگرانی من
من حدود 1200000 تومان دارم
قیمت اسب 900 تمام شد
آریاسب در مورد نگهداریش کمکم نکرد
خدا پدر مادر امیر حسین رو بیامرزد که گفت نگهش میدارم(البته با پول).
خانم واغظی گفت من باید به اسب یاد بدم و جای دور نبر چون وقت ندارم.
اسبی که میخوام بخرم 8 ماهه بارداره و تا بحال زین هم روش نرفته
تا سه ماه که نمیتونم سواری بگیرم (پسرم و میگم)بعد از اونم که مبخواد شیر بده بعدش هم مربی باید بهش یاد بده
از طرفی هر ترم 300 باید بدم جهت آموزش( دونفر)
کلی هم هزینه برای کاسپین باید بدم

پیدا کنید سن پرتقال فروش را؟

گفتم کارمند جماعت با یک میلیون و دویست هزار تومان هیچ کاری نمیتونه بکنه

شما میگید چکار کنم آیا راهی بهتر میشناسید؟بالاخره شماها استاد فن هستید

hormoz

Member
در چه زمینه ای نظر بدم؟ سوال دقیق بپرسید

من حدود 1200000 تومان دارم
قیمت اسب 900 تمام شد
آریاسب در مورد نگهداریش کمکم نکرد
خدا پدر مادر امیر حسین رو بیامرزد که گفت نگهش میدارم(البته با پول).
خانم واغظی گفت من باید به اسب یاد بدم و جای دور نبر چون وقت ندارم.
اسبی که میخوام بخرم 8 ماهه بارداره و تا بحال زین هم روش نرفته
تا سه ماه که نمیتونم سواری بگیرم (پسرم و میگم)بعد از اونم که مبخواد شیر بده بعدش هم مربی باید بهش یاد بده
از طرفی هر ترم 300 باید بدم جهت آموزش( دونفر)
کلی هم هزینه برای کاسپین باید بدم

پیدا کنید سن پرتقال فروش را؟

گفتم کارمند جماعت با یک میلیون و دویست هزار تومان هیچ کاری نمیتونه بکنه

شما میگید چکار کنم آیا راهی بهتر میشناسید؟بالاخره شماها استاد فن هستید

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
چون مادیان پر رو نمیتوانید استفاده کنید برای ورزش و همچنین هزینه های اضافه داره و نریان هم ممکنه چموش باشه برای کودکی که سواری رو تازه داره یاد میگیره و سنش کمه.
از مادیان خالی استفاده کنید البته بعد از گذاشتن زمان کافی برای تربیتش. در آینده که اسب سواری داد و شما هم دوست داشتید کره داشته باشید میتوانید کشش کنید.
در این حین هم مادیان رو در اختیار مربی بگذارید تا از ان در کلاس استفاده کنه تا هم هزینه شما نصف بشه هم مادیون اموزش ببینه. چون مربی هم مجبوره برای استفاده خودشم شده تربیت کنه اسب رو.

hormoz

Member
چون مادیان پر رو نمیتوانید استفاده کنید برای ورزش و همچنین هزینه های اضافه داره و نریان هم ممکنه چموش باشه برای کودکی که سواری رو تازه داره یاد میگیره و سنش کمه.
از مادیان خالی استفاده کنید البته بعد از گذاشتن زمان کافی برای تربیتش. در آینده که اسب سواری داد و شما هم دوست داشتید کره داشته باشید میتوانید کشش کنید.
در این حین هم مادیان رو در اختیار مربی بگذارید تا از ان در کلاس استفاده کنه تا هم هزینه شما نصف بشه هم مادیون اموزش ببینه. چون مربی هم مجبوره برای استفاده خودشم شده تربیت کنه اسب رو.

ممنون از راهنمایی خوبت
من تصمیم خودم رو گرفتم و میخوام یه مادیان کاسپین بخرم که 8 ماهه بارداره میخوام من هم با همه مشکلات پرورش اسب میخوام سعی کنم این کارو مثل همه دوستان و اهل فن این کار رو انجام بدم

به همین خاطر از شما دوست خوبم و همه دوستان این سایت که مثل امیر حسین میخوان کمکم کنن بخوام منو راهنمایی کنن تا با حداقل هزینه ایل کارو انجام بدم

شاید من اولین کسی باشم که با وجود کارمند بودنم دارم اسب میخرم و با هزینه کم به این کار ادامه بدم

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
جناب هرمز درصد کمی از افرادی که اینجا میبینید به منبع لایزال پول و پدر پولدار دسترسی دارند و اکثرا خودشون با هزار دردسر و مشکل اسب نگهداری میکنند.
شما فقط از خیلیای دیگه شجاعتر بودی که پا گذاشتی تو این راه و حاضر شدی لذت اسب رو به هزینه های جانبیش ترجیح بدی.

hormoz

Member
جناب هرمز درصد کمی از افرادی که اینجا میبینید به منبع لایزال پول و پدر پولدار دسترسی دارند و اکثرا خودشون با هزار دردسر و مشکل اسب نگهداری میکنند.
شما فقط از خیلیای دیگه شجاعتر بودی که پا گذاشتی تو این راه و حاضر شدی لذت اسب رو به هزینه های جانبیش ترجیح بدی.

و باز هم حمایت از طرف شما
واقعا ممنون
شاید من از همه شجاعتر باشم ولی یه چیز خوب دارم که همه آدمها آرزوی اونو دارن و اونهم
دوستان خوبی مثل شما و بقیه بچه های انجمن که منو راهنمایی میکنن.

bakhshi

Member
درباره اتصال ها میشه بیشتر توضیح بدید یا یک منبع معرفی کنید؟آخه برام جالبه چون توی فاکتور های مسابقه زیبایی هم اتصالات اوده بود
اتصالات داوری اسب اصیل گردن باید به جدوگاه ضمیمه کامل باشد اصطلاحا گردن باید از بالا در امده باشد هر چه گردن به سر نزدیک تر می شود باید قطر کمتری داشته باشد گردن باید قوس به داخل داشته باشد ، گردن در نقطه اتصال به سر جوری وصل شده باشد که فک اسب پایین تر قرار داشته باشد . نصب دم اسب اصیل در بالا ترین نقطه خط الراس باید باشد اگر سوال دیگری دارید بفرمایید تا حد توانم پاسخگو باشم:smilingsmiley: .

bakhshi

Member
علی آقا اگر جسارت نباشه ولی درک مسئله خیلی سخته و اگر میشه به زبان ساده تر توضیح بدین. در ضمن اسب اصیل را فرموده بودید. حال اینکه هر نژاد از اسب اصیل خصوصیات منحصر بفرد خودش رو داره.
منظور شما رو نمی فهمم!!؟؟ زبان ساده تر!! دوستان با دیدن اسب های خارجی متوجه توضیحات من می شوند . منظور بنده از اسب اصیل (عرب) هست چون مال بین النهرین هست و بین النهرین مدت طولانی دست ایرانیان بوده گفتم اسب اصیل نه اسب عرب!!! بله هر تیره اسب اصیل خصوصیت ویژه خودش داره مثلا عبیان حرکت و دم گیریش عالیه به شرط اینکه این خصوصیات در یه اسب عبیان ببینیم و گرنه این گفته صادق نیست ، با توجه به اسناد موجود تمام تیره های اسب اصیل از کحیلان گرفته شده و لقب این سر تیره ام الخیر است مثل ما که پدر هممون ادم هست ، کحیلان ها دونده هستند . گفته شده تیره وذنه خرسان قوی ترین و استقامتی ترین تیره اسب اصیل هست لقب خرسان ها هم سید الخیر است نمونه فوق العاده این تیره سیلمی انسیاتور بود . برخی از تیره ها به منظور زیبایی پرورش یافته اند مثل صقلاوی جدران ، نسبان . در مجموع اهمیت تیرههای خمسه از بقیه بیشتراست ، برخی تعداد سر تیره ها را 7 عدد می دانند ، جلفه تیره ای از موصل عراق بوده . تیره ها در قدیم به ترتیب اولویت بودند اولی کهیلان (خرسان) دومی عبیان سومی حمدانی چهارمی صقلاوی پنجمی هدبان به این ترتیب روشن است زیبایی در قدیم خیلی مورد توجه نبوده و تمرکز بیشتر روی اسب های قدرتی بوده برای جنگ و شکار و............. هیچکدام از الویت های پرورش اسب اصیل فوق تیره های زیبایی اسب اصیل نیستند:rolleyessmileyanim: مثلا تیره محبوب حمدانی اولویت سوم است ، تیره صقلاوی جزوه الویت های پرورش هیچ وقت نبوده و نیست .:winksmiley02:

sohrab

Active member
با توجه به اسناد موجود تمام تیره های اسب اصیل از کحیلان گرفته شده و لقب این سر تیره ام الخیر است مثل ما که پدر هممون ادم هست ، کحیلان ها دونده هستند . گفته شده تیره وذنه خرسان قوی ترین و استقامتی ترین تیره اسب اصیل هست لقب خرسان ها هم سید الخیر است.:winksmiley02:

اطلاعات غلطی که رضا ابراهیمی در میادین زیبایی میگفت را غلط تر! میگی. غلط اندر غلط!

لابد منظورت ام الخیل و سید الخیل هست (الخیل = اسب)

این افسانه ها امروز جنبه کاربردی نداره.

فکر کنم باید اسم سایت رو به انجمن اسب عرب ایران تغییر بدیم. همه بحث ها ختم میشه به عرب:rolleyessmileyanim:

bakhshi

Member
اطلاعات غلطی که رضا ابراهیمی در میادین زیبایی میگفت را غلط تر! میگی. غلط اندر غلط!

لابد منظورت ام الخیل و سید الخیل هست (الخیل = اسب)

این افسانه ها امروز جنبه کاربردی نداره.

فکر کنم باید اسم سایت رو به انجمن اسب عرب ایران تغییر بدیم. همه بحث ها ختم میشه به عرب:rolleyessmileyanim:

سلام سهراب جان تو تایپ از این غلط ها پیش میاد بی خیال:winksmiley02: ضمنا رضا خان عمرش گذاشته پای اسب اصیل اینو نگو :winksmiley02: کی گفته افسانه هست این اصول!!!؟؟؟ اصول پیس هستن بیس هیچ وقت افسانه نبوده و نیست....... هنوز عبیان در دنیا هست هنوز صقلاوی پیدا می شه با استاندارد های خودش برخی تیره ها چنان غلبه ای دارند که با قاتی کردن هم خصوصیاتش دچار ضعف نمی شه مثل حوری خانم با وجود تیره های گوناگون هنوزیک عبیان بود............. حرف این انگلیسی های نفهم تکرار نکن اونا چون از تیره هیچ اطلاعی ندارن این حرف هارو هی می زنن ما هم خیال می کنیم تیره کشکه البته ما اشتباه کردیم در مورد اسب های خودمون تمام تیره ها رو با هم قاتی کردیم شد این تولیدات درجه 3 ............. هنوزم میشه با قاتی کردن هدف مند به نتیجه رسیدخدانگهدار:smilingsmiley: