راهنمایی برای خرید اسب ( انتخاب نژاد )

softkadeh

New member
سلام

عضو جدید هستم دوستان .
امیدوارم بنده رو بخاطر ایجاد تاپیک جدید عفو بفرمایید.
و این رو در نظر بگیرید که کل سایتهای ایرانی رو مطالعه کردم تقریبا . و بعد تاپیک زدم .

بنده به خاطر علاقه ای که از کودکی به اسب داشتم تصمیم به خرید اسب گرفتم . و همچنین از این جهت که شاید یکسری مشکلات اعصاب و روان رو بتونم باهاش کنترل و درمان کنم .

استفاده ای که از این اسب میخوام بکنم سواری آزاد هست ولی خوب اسبی که نتونه بدوه و به قول معروف جفت بزنه و خنگ باشه به دردم نمیخوره .
منتهی از لحاظ انتخاب نژاد از نظر ظاهری و اخلاقی نمیدونم باید چه نژادی رو انتخاب کنم .

از نظر ظاهری :
از بین اسب های ایرانی از استایل اسب کرد خیلی خوشم اومده مخصوصا رنگ مشکی اون . ولی از عرب و ترکمن نه . دلیل اینکه توی قسمت کرد ها تاپیک زدم هم همینه

نظر نظر اخلاقی :
در مورد نژاد اسب های چنارانی که مطالعه میکردم فهمیدم خیلی با وفا هستن و به شدت عاطفی و صاحبشون رو دوست دارن . ولی چون فکر کنم دیگه نمیشه این نژاد رو پیدا کرد پس از لیست خریدم حذف میشه .
حالا من میخوام اسب چه خصوصیاتی داشته باشه ؟
- اول اینکه مثل اسب های چنارانی عاطفی و با وفا باشه و سوارش رو بشناسه و به همه سواری نده
- دوم اینکه باهوش باشه و مطیع که بتونه کارهایی که ازش میخوام رو انجام بده نه هر کاری که میخواد
- سوم اینکه قوی باشه و تنبل نباشه

یه سوال دیگه هم دارم . اینکه چرا اسب های کرد برعکس اسبهای خارجی صاف راه نمیرن و همش الکلنگی میرن یا کج میرن ؟ به خاطر نوع تربیتشون نیست ؟

خودم اگه اسب کرد این قابلیت ها رو داشته باشه 100% موافق نژاد کرد هستم ولی دوست دارم اساتید محترم راهنمایی کنن که انتخاب درستی داشته باشم

اصطلاحات "سر و دم گیر" و "پرخون" که به یه اسب تعلق میگیره دقیقا یعنی اون اسب چه قابلیتی داره ؟

پیشاپیش ممنون

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سلام
اگر صرفا برای گشت آزادی میخواهید برای شما کرد مناسب نیست. چون انرژی زیادی داره

softkadeh

New member
پیشنهادتون با توجه به سلایق بنده چیه ؟
البته قبل از خرید سوارکاری رو حتما یاد میگیرم ایشالا از این جمعه شروع میکنم .

softkadeh

New member
خرید و نگهداری اسب اصلا کار ساده ای نیست،بهتون پیشنهاد میکنم حتما خوب فکر کنید و با چند نفر با تجربه(اسب دار)مشورت کنید

اینجا اومدم برای همین دوست من . اینجا اگر کسی راهنمایی نکنه کجا میشه راهنما پیدا کرد پس .
میخوام اسبم رو توی یه اسطبل یا باشگاه نگهداری کنم . خودم هم سر بزنم بهش . البته قبلش هم سوارکاری رو یاد میگیرم هم تربیت اسب رو تا حدی .
شما اگر چیزی یاد بدید به من محبت میکنید .

اینجا اومدم برای همین دوست من . اینجا اگر کسی راهنمایی نکنه کجا میشه راهنما پیدا کرد پس .
میخوام اسبم رو توی یه اسطبل یا باشگاه نگهداری کنم . خودم هم سر بزنم بهش . البته قبلش هم سوارکاری رو یاد میگیرم هم تربیت اسب رو تا حدی .
شما اگر چیزی یاد بدید به من محبت میکنید .

میتونید اسبتون رو توی یکی از باشگاه های محل سکونتتون نگهداری کنید(پانسیون).بقیه کار ها رو هم مربیتون انجام میده

بالا