دیوانه

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
معرفی؟

پیوست ها

• OLD-KURD2.jpg
    OLD-KURD2.jpg
    17.1 کیلوبایت · بازدیدها: 228
  • OLD-KURD2.jpg
    OLD-KURD2.jpg
    17.1 کیلوبایت · بازدیدها: 244

vatan

Member
پاسخ : 9

اسمش دیوانه هست و یکی از بهترین اسب های کرد خمینی شهر بود.

vatan

Member
پاسخ : 9

امیر حسین عکاس استعداد عکاسیش خیلی خوب بوده که با دوربین آنالوگ یک چنین عکسی گرفته.
اگه دوربین دیجیتال داشت چی میکرد!!!

mansouri

Member
به نکته ی اساسی توجه نکردید کتو شلواره با دکمه های بسته اگه مردید امتحان کنید

امیر حسین جان وقتی این عکس را دیدم فهمیدم خیلی تو این زمینه زحمت کشیدی . اسم سوار کار نوراله معروف به آقا نور پسر نوروز آب پاش تو خمینی شهره .من از این اسب یه خاطره دارم . وقتی من 5 یا 6 ساله بودم همراه برادرم حجت و ولی اله کریمی که از اسب دارهای قدیمی خمینی شهر هستند رفته بودیم خونه نعمت اله محمدی معروف به نعمت سبیل دیوانه را تازه یکنفر خریده بود آورده بود خمینی شهر داده بود به نعمت که از کار دربیارتش وقتی ما رفتیم اونجا دیدیم پالان گذاشته روش و داره تو حیات می دونه به داداشم و دوستش تعارف زد هیچ کدوم سوار نشدن بعد بدون هیچ چیزی کتف من را گرفت و گذاشت روی اسب من هم بچه و ... اونه همگی ایستاده بودند تو دهنه درب ورودی داشتن نگاه می کردن یه دفعه اسب میل کرد و دستهاش را گذاشت بالای درب اونها رفتن تو و درب رابستن من موندم بالای اسب با حالت گریه تا بادادو فریاد اسب اومد پایین و من نجات پیدا کرم

دیوانه اسب بسیار پر خونی بود که متاسفانه هیچ کره ای از اون گرفته نشد و سر یک لج و لجبازی آنقدر تاختندش تا مرد

توی تاپیک طوفان می تونید عکس نعمت سبیل خمینی شهری را ببینید . این عکسها را از کجا آوردید ؟ خیلی تیزی

دهن اسبو پاره کرده....نگاش کن
نه اصلا سیستم این اسب اینجوری بود اون زمان خمینی شهر از الان هم سوارکار بیشتر داشت اما فقط دو یا سه نفر بودند که دلش را داشتند که سوار دیوانه بشن . قبل از اینکه خمینی شهریها بخرنش یه داستانی داره که سر کل کل سواری صاحبش مجبور شده به خمینی شهریها بفروشه . اسمش هم بی تناسب با رفتارش نبود اما بسیار پرخون و بازیکن بود شاید اگه الان بود تو تمام کورسها اول می شد :laughingsmiley:

شما از این اسبها چیزی سراغ داری ؟
دقیقا مثل دیوانه خیلی خیلی کم گیر میاد . اما اسب خوب تو خمینی شهر و اصفهان زیاد گیر میاد . یه اسب که شجره نامش مشخصه قهرمان کره طوطی مکاری نژاد هست که پیش آقای سعید مسافری هست . یه مادیون خیلی خوب که از کیسان کره داره پیش پسر عموی بنده سعید نظریان هست . یه قره کهر خیلی عالی پیش اصغر قربانی معروف به اصغر ملا . یه نیله بسیار پرخون به اسم سیمرغ پیش حاج اصغر حاج باقری و......

بالا