دیر شروع کردن چهارنعل

mahsa

Member
به نظر دوستان با اسبی که چهار نعل خیلی دیر شروع میکنه چکار باید کرد؟استفاده از مهمیز و شلاق تا چه حد موثره؟
راستش من این مشکل با اسبم دارم اسبم حرکات خوب میشناسه قدم و یورتمه شم که عالیه ولی دیر چهار نعل میندازه که این مساله برای من مشکل ایجاد کرده البته هنوز از مهمیز استفاده نکردم
منظورم از خیلی دیر عبور چندباره از دور مانژ بود که تو هر گام با استفاده از ساقم سعی داشتم اسب برای شروع حرکت ترغیب کنم که تا حدودی هم موثر بود ولی خیلی انرژی از من گرفت

به نظر من اگه ترينر اصلي داره از اون كمك بخوايين...مثلا مربي كه ترينر اون اسبه اونو وادار به 4نعل كنه...اسب من به صداي مربيم بيشتر واكنش نشون ميده

mahsa

Member
به نظر من اگه ترينر اصلي داره از اون كمك بخوايين...مثلا مربي كه ترينر اون اسبه اونو وادار به 4نعل كنه...اسب من به صداي مربيم بيشتر واكنش نشون ميده

ممنون سانی جان
ولی من میخوام بدون ایجاد صدا اسب برای شروع حرکت تشویق کنم

به نظر دوستان با اسبی که چهار نعل خیلی دیر شروع میکنه چکار باید کرد؟استفاده از مهمیز و شلاق تا چه حد موثره؟
راستش من این مشکل با اسبم دارم اسبم حرکات خوب میشناسه قدم و یورتمه شم که عالیه ولی دیر چهار نعل میندازه که این مساله برای من مشکل ایجاد کرده البته هنوز از مهمیز استفاده نکردم
منظورم از خیلی دیر عبور چندباره از دور مانژ بود که تو هر گام با استفاده از ساقم سعی داشتم اسب برای شروع حرکت ترغیب کنم که تا حدودی هم موثر بود ولی خیلی انرژی از من گرفت
چندعلت میتونه داشته باشه.
یا اسبت به اثر ساق آشنانیست ویاتعادل درستی نداره؟.
یا شما اثر صحیح چهارنعل رو منتقل نمیکنی.
یا اسب از انجام حرکت چهارنعل به دلایلی (درد ویا...) اجتناب میکنه.

لطفا"به سئوالهام به دقت جواب بده.
اسب مورد نظر چند سالش است؟وازچه نژادی؟
چه مدت آموزش میبینه وسابقه ورزشیش چی بوده؟
برنامه کاری اسب چیست (ورزشی ,کلاسی ویا...) وبرای چه منظوری آموزش می بینه؟

آیااین اسب رو خودت کار می کنی؟ یا ترینرداره؟
ودر صورت پاسخ مثبت در بند اول ,تعریفت از ساق دادن چیست؟
آیافکرمیکنی اسبت آمادگی بدنی (تعادل و..)برای چهارنعل رفتن را داراست؟

شاید فکر کنی اینها چه ربطی به چهارنعل رفتن ساده داره:blinksmiley:
ولی مهمه,وقتی به مهمیزبه عنوان یه راه حل فکرمی کنی مهمه که به این سئوالها پاسخ بدی.؟

چه سوال جالبی!
اتفاقا اسبی که من سوارش میشم زود چهارنعل رو شروع میکنه!(و اصلا نیازی به مهمیز نداره!!!)
منتظره تا من کمی فشار ساق پام رو زیاد کنم،دیگه ثانیه ای حرکتش رو از یورتمه به چهارنعل تغییر میده.
ولی هر اسبی به نظرم خصوصیات اخلاقی متفاوتی داره که حرکاتش از اون ناشی میشه.سوالات آقا بهنام کمک زیادی میکنه به شما.(البته ایشان همیشه بهترین و کاملترین پاسخ رو به سوالات میدهند که بسیار متشکریم از این بابت)

mahsa

Member
چندعلت میتونه داشته باشه.
یا اسبت به اثر ساق آشنانیست ویاتعادل درستی نداره؟.
یا شما اثر صحیح چهارنعل رو منتقل نمیکنی.
یا اسب از انجام حرکت چهارنعل به دلایلی (درد ویا...) اجتناب میکنه.

لطفا"به سئوالهام به دقت جواب بده.
اسب مورد نظر چند سالش است؟وازچه نژادی؟
چه مدت آموزش میبینه وسابقه ورزشیش چی بوده؟
برنامه کاری اسب چیست (ورزشی ,کلاسی ویا...) وبرای چه منظوری آموزش می بینه؟

آیااین اسب رو خودت کار می کنی؟ یا ترینرداره؟
ودر صورت پاسخ مثبت در بند اول ,تعریفت از ساق دادن چیست؟
آیافکرمیکنی اسبت آمادگی بدنی (تعادل و..)برای چهارنعل رفتن را داراست؟

شاید فکر کنی اینها چه ربطی به چهارنعل رفتن ساده داره:blinksmiley:
ولی مهمه,وقتی به مهمیزبه عنوان یه راه حل فکرمی کنی مهمه که به این سئوالها پاسخ بدی.؟

8سالشه نژادش ترکمن
چند ماهی هست که به باشگاه منتقل شده و من نمیدونم اموزشش در چه حدی بوده
ترینر اصلیش مربیمه که بخاطر حساسیت زیادی که روی این اسب داره احتمالا" اموزش درستی هم دیده
فعلا" که فقط من سوارش میشم برای تست درساژ داریم اماده ش میکنیم
حساسیت زیادی به فشار ساق داره منظورم از نگه داشتن ساق فشار کمی که با نگه داشتنش به اسب منتقل میکنم ولی واقعیت اینه که نمیدونم چرا با وجود اینکه حس چهارنعل به خودش میگیره چرا چهارنعل نمیره
من با این اسب همان طوری که با اسبهای دیگه کار میکردم کار میکنم ولی با کمی دقت بیشتر
منظورتون از داشتن امادگی چهار نعل رفتن اسبم متوجه نمیشم

شما همیشه بهترین راه حلها میدید ممنون میشم تو این زمینه هم کمک کنید

mahsa

Member
یادم رفت بگم اسب کلاسی نیست
از کجا میتونم متوجه بشم که به خاطر درد حرکت انجام نمیده؟

یادم رفت بگم اسب کلاسی نیست
البته وقتیکه تحت نظر یک مربی سواری میکنی اون بهتر از هرکسی می دونه که شما چه چیز هایی رو آموزش دیدی وتوانایی اجرا ونمایش چه حرکاتی رو بااسب زیر پات داری.
پرسیده بودی که
من به سئوالت اینطور جواب میدم که اسب درابرازناراحتی ازاجرای حرکتی که براش در شرایط موجود سخت به نظر میاد عکس العملهای گوناگونی را ازخود به نمایش می گذارد.
اگر شما سوار باهوش وتعلیم دیده ای باشی با تشخیص محدودیت وعدم تعادل دراجرای حرکات پی به انقباضهای اسبت می بری .
ازنظر من انقباض در یک ناحیه یعنی ضعیف بودن وضعیف شدن در آن ناحیه واصراربرفشار برقسمت ضعیف,عکس العمل هایی را از طرف اسب به دنبال خواهد داشت.
اولین نشانه امتناع پس ازانقباض در برابر درخواستی نامفهوم وبیشترازتوانایی ,عکس العمل گوشها ودم اسب است.
تازمانیکه گوشهارو به جلو ویاباهر تغییر اثری (موقعیت ساق ونشست و..) حرکتی ضربدری ومکرربه عقب وجلودارد ویادم باحرکتی نرم به کناره بدن تاب میخورد. اسب درکمال آرامش
وآشنا به محیط اطراف ,گوش به فرامین سوار دارد .
باهر گونه ناراحتی(به هر دلیلی) قسمتهایی ازبدن منقبض شده ودر صورت اصرار گوشها به عقب خوابیده ودم عکس العمل های تندتری را از خود نشان می دهد.
اگر بیشتر اصرار کنی در صورت وجود ناراحتی غیر قابل تحمل شروع به جفتک در حین حرکت مینماید.
اگر باز هم بیشتر بخواهی شروع به گه گیری می کند که علائم ونشانه های گه گیری متفاوت است.
حال این اسبی است که بارهاناراحتی خود رابه شما اعلام کرده ولی شما نشنیدید.؟
به هر حال
نشانه های امتناع در اثر ناراحتی درانجام حرکت رابه شماگفتم.
ولی درمورد سئوالت
اگراسب مورد نظر در زیر پای ترینر در حرکت چهار نعل هیچ نشانه ای از نارا حتی بروز نمی دهد:blinksmiley:
ومربیت معتقد است ,اسب این حرکت (چهار نعل) را به راحتی وآرامش قادربه اجراست.
وفقط شما درپیاده سازی حرکت با این اسب مشکل دارید واسب با ابرازنشانه های بالا از اجرای حرکت امتناع می کند پس یه تفاوت ,ناراحت کننده ای در اجرای شما وجود دارد که اسب امتناع می کند .
اگر اسب در دریافت اثردر هر دو حالت بی تفاوت است (که در آن صورت نمیتواند به ساق حساس باشد.:blinksmiley:)
و.....

mahsa

Member
هیچ کدام از علامتهای انقباض تا الان توش ندیدم در واقع همیشه ارام و با ارامش حرکات انجام میده نظر مربیم اینه که باید برخورد جدی با این اسب داشته باشم در واقع اسبیه که واقعا" باید ازش حرکات به طور صحیح خواست تا انجام بده
نمیتونم مقایسه کنم که این مشکل بقیه دارن یا نه چون تا جای که من میدونم رو این اسب حساسیت زیادی مربیم دارن و به کسی هم اجازه سواریش نمیدن در این مورد هم نمیتونم از خودشون سوال کنم که این مشکل موقع سواری خودشونم داره یا نه احتمالا" هم نداره چون مطمئنا" یک فرقی بین من مبتدی و مربی وجود داره
نظر ایشون اینه که با مرور زمان به خصوصیتهای اخلاقیش عادت میکنم و با بستن مهمیز مشکل تا حدودی حل میشه
ممنون از کمکتون فکر میکنم باید به رفتارش دقیقتر بشم تا بتونم نتیجه بهتر بگیرم

babak.padyab

New member
سلام بچه ها من امروز وارد جمع شما دوستان شدم
یه سئوال دارم و اون اینه که از کجا باید سئوالم را در مورد ورود و آشنایی دخترم با رشته اسب سواری بپرسم
ببخشید اگر اینجا جاش نیست در هر صورت ممنون می شم اگه راهنماییم کنین

mahsa

Member
یه سئوال دارم و اون اینه که از کجا باید سئوالم را در مورد ورود و آشنایی دخترم با رشته اسب سواری بپرسم

سلام خوش امدین فکر کنم بخش بانوان ولی بستگی به سوالتون داره

سلام آقا بابک، خوش اومدین به انجمن، توی قسمت تازه وارد یه تاپیک بزنید و سوالتون رو مطرح کنید،البته اگه صرفاً سوالتون مربوط به دخترتون هست و مربوط به خانومها می‌شه توی قسمت بانوان مطرح کنید همانطور که مهسا خانوم گفتن

mahsa

Member
مشکل این اسب دوباره خودش نشان داد یک مدت نسبت به قبل سریع چهارنعل مینداخت البته با مهمیز ولی دوباره چهار نعل دیر شروع میکنه این مشکل خود مربیم هم باهاش داره :happysmiley: قبلا" هم گفتم این اسب برا تست درساز اماده میکردیم که دستش درد نکنه تو مانز چهارنعل دیر انداخت و .......:hmmsmiley02: چند نفر دیگه هم کار با این اسب شروع کردن که انها هم همین مشکل دارن چکارش کنیم؟