دنیا ( طوفان * آیدا فل )

hooshmand

Member

سلام جناب اقاي امين
ضمن تشكر از قراردادن اطلاعات و عكس زيباي ماديان دنيا
به استحضار جنابعالي ميرسانم
برابر اطلاعات مستند شجره گله قره تپه ماديان صنم از سيلمي لاچين خان فقط يك كره بدنيا اورده
كه نريان و بيلي نام دارد و از سيلمي لاچين خان هم حدود 17 كره در گله قره تپه توليد گرديده كه هيچكدام دردفل نام ندارندو فقط لاچين خان يك كره نريان با ماديان صنم داده است كه همانطور كه ذكر گرديد نامش بيلي ميباشد
لطفا بفرماييد مستندات جنابعالي در مورد شجره ماديان در دفل چيست ؟؟ ايا اين ماديان در حال حاضر در كرمان نگه داري شود ..اگر زنده هست داغ دارد لطفا شمار داغ را بفرماييد تا اطلاعات دقيقش را در بياوريم و البته احتمال هم دارد نام لاچين قره تپه با لاچين خان اشتباه شده باشد ...
بهرحال بنده تمايل دارم به كمك جنابعالي اطلاعات شجره اي ماديان دنيا را شفاف سازي نماييم

سلام جناب هوشمند

با صحبتی که با مالک این مادیان داشتم عرض میکنم خدمتتان

مادیان "آیدا فل " صنم و لاچین خان (همان لاچین خان که متعلق به خانوم لوئیز بوده است) در سن دو - سه ماهگی توسط جناب سینا ظهیر خریداری شده و به کرمان منتقل میشود.

آیدا فل کرمان نگهداری میشه و احتمالا چند روز آینده میبینمش از نزدیک و اگه بتونم عکس میذارم.

hooshmand

Member
جناب امين
دوست عزيزم جناب اقاي مهندس سينا ظهير اسبان زيادي را از منطقه تركمن صحرا خريداري نموده
و به كرمان اورده اند و از توليدات گله قره تپه هم خريدهائي داشته اند ولي سيلمي لاچين خان با ماديان صنم
در گله قره تپه فقط يك كره نريان بنام بيلي داده است كه جناب اقاي دكتر غيادي ان را خريداري و در كورس گنبد و جرگلان هم دويده است و در حال حاضر در خراسان رضوي مي باشد
البته اگر ماديان اي دفل داغ داشته باشد و شما عكس ان را روي سايت بگذاريد اطلاعات شجرهاي اين ماديان را ارائه خواهيم نمود
ضمنا نريان طوفان كره سيدباي از توليدات منطق چاتال و توليد كننده ان جناب اقاي سعادتي مي باشند و احتمالا نام واقعي مادر اين نريان دردانه نمي باشد

ممنون جناب هوشمند
بنده هم دوست داشتم شجره این مادیون رو بهتر و کاملتر بدونم برای همین در تاپیکی که مربوط به صنم بود پرسیدم که کسی میشناسه کره ای به این نام ازش که متاسفانه جوابی نرسید.

سعی میکنم عکسی تهیه کنم - پیشاپیشاز کمک شما سپاسگزارم.

hooshmand

Member
سلام جناب اقاي امين
سپاس از اينكه عكس زيباي ماديان ايدفل را روي سايت گذاشته ايد
ظاهرا اين ماديان زيبا تاپيك ندارد لطفا زحمت ايجاد تاپيك را تقبل بفرماييد...
.................................................................
اينجانب سئوال جنابعالي در مورد ايدفل در تاپيك صنم را نديده بودم وگرنه همانجا پاسخ جنابعالي را مي دادم
و اما اطلاع رساني بيشتر در مورد شجره ماديان دنيا

* خود سيلمي طوفان در تركمن صحرا در زمان كرگي طوفان صحرا نام داشته و پس از خريد توسط جناب اقاي مهندس سينا ظهير و انتقال به كرمان تحت نام طوفان معرفي مي گردد

*نام ماديان دردانه در تركمن صحرا همان دردانه بوده است و فرمايش جنابعالي متين............

*بنا بر اظهار سينا خان ظهير كره ماديان اي دفل برنگ كرنك در پاي مادر يا در شكم مادر واز پدر لاچين خان از تركمن صحرا
احنمالا صوفيان توسط اقاي نيما تاجيك از بچه هاي كرمان موتور خريداري و به كرمان اورده مي شود و مادر اين ماديان هيچ ارتباطي با گله قره تپه و يا ماديان صنم ندارد ولي ايدفل خودش بعنوان كره از لاچين قره تپه ومادرش بعنوان پر از از لاچين خان معامله گرديده و راهي ديار كريمان شده است كه امري عادي مي باشد ........

سپاس از شما جناب هوشمند

بهتر بود مشخصاتش تکمیل بشه تا تاپیکی باز کنم براش - که به لطف شما شد.

طوفان یا همان کرگی الان کرمانه و کره های خوبی هم داده سالها امروز یه کره اش رو با آقجرن دیدم و بسیار عالی بود.

بله درست میفرمائید مالک آیدفل جناب تاجیک هستند.

من حدس میزدم که مادر این اسب صنم دیگری باشد.

باز هم تشکر از لطف شما

hooshmand

Member
جناب امين اشرف گنجوي

1*****اين ماديان كهر مادر كره ماديان در دفل (كرنگ سير با پاي چپ تا بالاي بخلق سفيد) مي باشد كه مادر و دختر هردو در عكس ارائه شده در كامنت شماره 12 توسط جنابعالي قابل روئيت هستند....

2*****عكس در شمال غربي مرتع صوفيان و در اواخر تابستان و اوايل پائيز گرفته شده

3***** ماديان كهر متعلق به جناب اقاي فرود ساكن روستاي صوفيان است

4*** پس توليد كننده و مالك اول دردفل ميشود اقاي فرود

5***مالك دوم دردفل هم كه مي شود اقاي نيما تاجيك ساكن كرمان

لطفاجنابعالي در كامنتي جداگانه زحمت درج اطلاعات صحيح شجره اي ماديان دردفل را بر اساس جمع بندي
همه كامنت هاي اين تاپيك با رعايت فرمت استاندارد ..تقبل فرم فرموده و با يك عكس زيبا از اين ماديان تكميل فرمائيد ......

سپاس از لطف شما جناب مهندس

اسم مادیان تا اونجا که من از صاحبش پرسیدم همان آیدا فل هستش (آید فل یا آیدا فل) / در دفل اسمی هستش که اونجا صداش میکردن؟

عنی این اسامی رو هم اگه بفرمائید ممنون میشم

hooshmand

Member
جناب امين اشرف گنجوي
اي دفل صحيح است و در كامنت هاي 7 و 10 هم اينجانب به همين نام اشاره نموده ام ولي در كامنت 13 اشتباه تايپي رخ داده كه از جنابعالي پوزش مي طلبم ...
ضمنا معناي اي دفل همان ..ماه پيشوني..در فارسي خودمان هست ....

hooshmand

Member
بله ماديان اي دفل بلحاظ نژاد براساس پدر و مادر بدون توجه به اينكه ايا خودش ازمايش دي ان اي دارد يا نه كه جنابعالي شايسته است ان را از مالكش سئوال فرموده ودرج نمائيد... تركمن و از تيره يموت هست و خون لاچين خان دارد و بلحاض فنوتايب و نقش صورت هم به لاچين خان شباهت دارد و ماديان توليدي خوبي است وكره اش از طوفان بنام دنيا كه همه اين اطلاع رساني و تصحيحات و گپ و گفت را در تاپيك او درج مي نمائيم هم در گروه تركمن..يموت قرار مي گيرد ماديان دنيا ماديان باارزشي است كه خون از سيلمي هاي ممتاز يموت يعني سيد باي و لاچين خان در رگ دارد و پايه خوبي هست كه انشاالله وقتي سيلمي قهرمان رزان متعلق به جناب اقاي حق گو در اواخر خرداد1393 به كرمان بيايد و اين ماديان دنيا 4 سال تمام باشد و مالك محترمش هم تمايلي براي توليد و كره كشي داشته باشند به نظر اينجانب مي توان بهترين كره ها را گرفت..لطفا سلام بنده را به مالكان محترم اي دفل و دنيا ابلاغ نموده .....
و بفرماييد اين فرصت طلائي را مغتنم شمارند ...هرچند از كشش ماديان اي دفل كره لاچين خان هم با سيلمي اق قلي عموي رزان و يا با رزان قهرمان هم نبايد غافل شد...............................
بهر حال شما در ديار كريمان تركمن هاي خوبي جمع نموده ايد كه مي بايست بنحو شايسته از ارزشهاي ژنتيكي سيلمي اق قلي برادر تني طلاقوش قهرمان و شميم قره تپهgts32 و رزان بهترين و پر امتياز ترين كره طلاقوش براي اصلاح نژاد توسعه و پرورش اسب اصيل تركمن در استان كرمان بهره هاي فراوان ببريد..................
درود بر همت و غيرت و عشق جناب اقايان علي محمدي مالك اق قلي و سيد مهدي حق گو مالك رزان و احسان كرمشاهي مالك شميم قره تپه gts32 كه اين سيلمي هاي باارزش را در حمايت مقدسشان
قرار داده اند ........ و درود بر عشق ..علاقه و پشتكار كليه مالكين محترم و ماديان داران تركمن استان كرمان كه نقش مهم و تعيين كننده اي در حمايت از اسب اصيل تركمن ايفا مي نمايند.....

سپاس از لطف شما جناب مهندس هوشمند

حتما توصیه های جناب عالی را به مالکین محترم انتقال خواهم داد .

استان کرمان از روزگار قدیم اسبان بسیار خوب از نژادهای مختلفی داشته و خوشبختانه دارد.

امیدوارم برای بنده هم سعادتی باشد که در این حوزه همکار دوستان باشم روزی .

نهایت سپاس خودم رو تقدیم میکنم به جناب کرمانشاهی و علی محمدی و حق گو و دیگر دوستانی که در حوزه اسب ترکم فعالیت داشته اند / مایه خرسندی بنده و دوست داران اسب است در کرمان که شاهد چنین تولیدات با کیفیتی هستیم .

برای بنده که این امکان نیست اما اگر جناب قاسمی لطف کنند این تاپیک را به گروه اسبهای یموت منتقل کنند سپاسگزار هستم.

ehsan1012

Member
جناب مهندس هوشمند سلام،شما ديگه داريد خيلي ما رو شرمنده مي كنيد انشالله كه بتوانيم بدرستي انجام وظيفه كنيم.

بالا