درساژ کلاسیک

ناشناس

Active member
فقط اینو میتونم بگم که اسبها دارای قدرت جادویی هستند .وما انسانها هنوز به اندکی از این قدرت پی نبردیم

علی واحدی

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
لازمست در یک تاپیک بطور مبسوط شروع کنیم به معرفی این حرکات
نه؟
امیر حسین جان اگر لطف کنید و این تاپیک رو ایجاد کنید لطف بسیار بزرگی به بنده و سایر دوستان عضو ساین نموده اید.

kahar

Member
baradar گفت:
خواهر خوبم این اسبها سالها آموزش دیده اند و از بدن سازی بسیار قوی و عضلاتی بسیار پرورده برخوردارند و انجام این حرکات برایشان خیلی راحت و بدون درد و یا ایجاد ضایعه میباشد(مثل پرش صحیح برای اسبان پرشی که خوب آموزش دیده باشند و از نظر بدن سازی و پرورش عضلاتیکه در پرش بکار میآیند پرورده شده باشند)

ممنون از توضیح شما
چون همیشه نسبت به اسب حس خاصی داشتم .دائم نگرانم که با این آموزش ها آسیب نبینن.این حس نگرانی همیشه با منه وبرای همین سوال کردم.

این حرکات را در زمان قدیم در مدارس سواره نظام کشورهایی که قدرت نظامی شان متکی بر سواره نظام بوده_ درست مثل همین کشورهایی که نام بردید_ به سواره نظام آموزش میدادند که در میدان جنگ _که آنهم بیشتر با سر نیزه و شمشیر بوده_ مثلا وقتی صاحب منصبی از سواره نظام توسط پیاده نظام دشمن محاصره میشده بتونه راهش برای خودش باز کنه و از مهلکه جان بدر ببره...
مثل حرکاتlevade capriole و ballotade و courbette
2923885.jpg

حرکت courbette
w0ko5j.jpg

حرکت levade capriole
ddj8tv.jpg

حرکت ballotade

که یکی ار معروف ترین تصاویر نقاشی شده از ناپلون بناپارت سوار بر اسب در حال انجام حرکت courbette است.

344vc08.jpg

دوست دارم که یه تاپیک تحت عنوان سواره نظام درست کنم

استقبالی میشه؟
واسم بنویسین لطفا

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
hamedmayel گفت:
دوست دارم که یه تاپیک تحت عنوان سواره نظام درست کنم
استقبالی میشه؟
واسم بنویسین لطفا
اول عکسهایی که داخل مطلب آوردید را پیوست پستتان کنید چون ممکنه اون سایت خراب بشه و عکسها نشان داده نشود
دوم http://horse.ir/forum/index.php/topic,3450.0.html سواره نظام

علی واحدی

Active member
ناشناس گفت:
فقط اینو میتونم بگم که اسبها دارای قدرت جادویی هستند .وما انسانها هنوز به اندکی از این قدرت پی نبردیم
جادو با علم ترینر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی واحدی

Active member
hamedmayel گفت:
این حرکات را در زمان قدیم در مدارس سواره نظام کشورهایی که قدرت نظامی شان متکی بر سواره نظام بوده_ درست مثل همین کشورهایی که نام بردید_ به سواره نظام آموزش میدادند که در میدان جنگ _که آنهم بیشتر با سر نیزه و شمشیر بوده_ مثلا وقتی صاحب منصبی از سواره نظام توسط پیاده نظام دشمن محاصره میشده بتونه راهش برای خودش باز کنه و از مهلکه جان بدر ببره...
مثل حرکاتlevade capriole و ballotade و courbette
2923885.jpg

حرکت courbette
w0ko5j.jpg

حرکت levade capriole
ddj8tv.jpg

حرکت ballotade

که یکی ار معروف ترین تصاویر نقاشی شده از ناپلون بناپارت سوار بر اسب در حال انجام حرکت courbette است.

344vc08.jpg
عکس دوم از بالا دقیقا کاپریوله. میدوتستید که اسب ناپلئون یکی از بهترین های عرب بوده و تقدیمی فتحعلیشاه به ناپلئون بوده(اسب اصیل عرب متعلق به ایران بوده.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
ناپلئون یک اسب عرب نداشته, فکر کنم اون که شما میگید تقدیمی فتحلیشاه نبوده
ولی اسمش وزیر بوده
سرچ کنید در انجمن

OJANG

Member
ایکاش کسانی که اطلاعات کافی دارن در مورد عکسا یه توضیحی میدادن که مربیان کین؟اونا کجا و طی چه مراحلی به این درجه میرسن ؟قیمت این اسبها تا چه حدی میرسه؟از چه سنی شروع میکنن و ........

علی واحدی

Active member
فتانه گفت:
baradar گفت:
خواهر خوبم این اسبها سالها آموزش دیده اند و از بدن سازی بسیار قوی و عضلاتی بسیار پرورده برخوردارند و انجام این حرکات برایشان خیلی راحت و بدون درد و یا ایجاد ضایعه میباشد(مثل پرش صحیح برای اسبان پرشی که خوب آموزش دیده باشند و از نظر بدن سازی و پرورش عضلاتیکه در پرش بکار میآیند پرورده شده باشند)

ممنون از توضیح شما
چون همیشه نسبت به اسب حس خاصی داشتم .دائم نگرانم که با این آموزش ها آسیب نبینن.این حس نگرانی همیشه با منه وبرای همین سوال کردم.
خواهر خوبم نگرانی در مورد اسبیکه با او در حال کار کردن میباشید بسیار خوب است و باعث میشود کلیه نکات ایمنی(مچ بند برای اسب و استفاده کردن از ژل پد زیر زین و ... ) را رعایت کنید تا همواره اسبی سالم داشته باشید.

ناشناس

Active member
آیا این هم یک رشته از اسب سواری میباشد

شاید هم نوعی درساژ باشد

پیوست ها

• 89643_526.jpg
    89643_526.jpg
    68.2 کیلوبایت · بازدیدها: 82
بالا