تولید گله سیاه

vatan

Member
به دلیل مقبولیت رنگ سیاه در اسب خانم به همراه دکتر غلاوند تصمیم گرفتند که یک گله سیاه تولید کنند برای صادرات به خارج.

مرضیه

Member
vatan گفت:
به دلیل مقبولیت رنگ سیاه در اسب خانم به همراه دکتر غلاوند تصمیم گرفتند که یک گله سیاه تولید کنند برای صادرات به خارج.
تا این حدش چیزی هست که تقریبا همه شنیدند،اطلاعات بیشتر؟!
اینکه با چه اسب هایی شروع کردند؟چه اسب هایی تولید شد؟کجا نگهداری میشدند؟تا چه حد به هدفشون رسیدند و آیا از نتیجه راضی بودند یا خیر؟!
در کل به کجا رسید این طرح؟!!

vatan

Member
با منع صادرات و همچنین دچار عارضه شدن دکتر غلاوند کار نیمه تمام ماند.

Katayoun G

Member
vatan گفت:
اولاً دکتر غلاوند نبود و دکتر نظام مافی بود. بعد صرفاً فقط به خاطر صادرات نبود بلکه به خاطر کمیاب بودن رنگ مشکی، خانم همیشه در فکر چنین کاری بودن و چون در آن موقع شرایط محیا بود این کار رو شروع کردن.
مرضیه گفت:
تا این حدش چیزی هست که تقریبا همه شنیدند،اطلاعات بیشتر؟!
اینکه با چه اسب هایی شروع کردند؟چه اسب هایی تولید شد؟کجا نگهداری میشدند؟تا چه حد به هدفشون رسیدند و آیا از نتیجه راضی بودند یا خیر؟!
در کل به کجا رسید این طرح؟!!
اسب های پایه شون سمرقند، خبیسه و کراسنیا بودن. که بعد کراسنیا، یوزپلنگ، بدخشان و آبنوس رو داد( البته اینها مهم ترین اونها هستن که من الان یادم می یاد)
بعد از فوت دکتر نظام مافی آقای وکیل السادات سهم ایشون رو خریدن.
اول این اسب ها در باشگاه قدیم خانم در کردان نگه داری می شدن، بعد یه مدت به ارگ جدید بم منتقل داده شدن و در آخر در باشگاه آقای وکیل السادات در یزد بودن.
بعد از فوت خانم هم ایشون سهم خودشون رو به آقای وکیل السادات واگذار کردن.
در مجموع من فکر کنم که هر چند این برنامه خوب شزوع شد ولی به دلیل مشکلاتی که خانم در اون موقع داشتن و یه سری شرایط دیگه نتونستن به اون نتیجه ای که می خوان برسن و بعد از فوتشونم که این برنامه یواش یواش منحل شد.

مرضیه

Member
Kat گفت:
اولاً دکتر غلاوند نبود و دکتر نظام مافی بود. بعد صرفاً فقط به خاطر صادرات نبود بلکه به خاطر کمیاب بودن رنگ مشکی، خانم همیشه در فکر چنین کاری بودن و چون در آن موقع شرایط محیا بود این کار رو شروع کردن.اسب های پایه شون سمرقند، خبیسه و کراسنیا بودن. که بعد کراسنیا، یوزپلنگ، بدخشان و آبنوس رو داد( البته اینها مهم ترین اونها هستن که من الان یادم می یاد)
بعد از فوت دکتر نظام مافی آقای وکیل السادات سهم ایشون رو خریدن.
اول این اسب ها در باشگاه قدیم خانم در کردان نگه داری می شدن، بعد یه مدت به ارگ جدید بم منتقل داده شدن و در آخر در باشگاه آقای وکیل السادات در یزد بودن.
بعد از فوت خانم هم ایشون سهم خودشون رو به آقای وکیل السادات واگذار کردن.
در مجموع من فکر کنم که هر چند این برنامه خوب شزوع شد ولی به دلیل مشکلاتی که خانم در اون موقع داشتن و یه سری شرایط دیگه نتونستن به اون نتیجه ای که می خوان برسن و بعد از فوتشونم که این برنامه یواش یواش منحل شد.
خیلی از توضیحاتتون ممنونم.
بازم اگر چیزی هست که باید گفته بشه بنویسید.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
جزییات رواز مادیان(کراسنیا) شروع میکنم
کراسنیا مادیان سیاهرنگی بوده که دربم وزیر نظر حاج اسحق عامری دربم متولد و پرورش یافته بود مری هم ان زمان به فکر تولید سیاه میفتد وکراسنیا رو ازمرحوم حاج اسحق عامری میخردو وبه تهران میاره و درنتیجه (سمرقند*کراسنیا)روطی چند سال باهم کشش میدهد و تولیدات ان دو شامل
یوزپلنگ-ابنوس-بدخشان- پنلی پلنگ- جنگیز است
کره های یوزپلنگ شامل
چوبک_خسرو- توتن خانم-تهاتموس هستند که تمام انها سیاه هستند
درضمن مادیان کراسنیا خون پدر حداد(سلیم)رو دارد

من شنیدم ، خانم به کمک جناب نظام مافی میخواستن گله اسبهای سیاه رنگ رو به دلیل کمیاب بودنش تولید کنن ، اسبهای پایه هم از خون سمرقند و خبیثه بود ک رنگ تیرشون قالب بود

بالا