تعادل برروی اسب بدون زین

چون اینجا یکم در مورد تعادل صحبت شده بود این سوال اینجا مطرح کردم

چرا پرش و چهار نعل بدون رکاب از نظر خیلی از مربیها جزء واجباته ؟ پرش بدون رکاب یا بدون زین چه کمکی به حفظ تعادل میکنه ؟
به نظر من به خاطر هیجانات پرش سوار مبتدی در حالت عادی بدن منقبضی به خود میگیره چه برسه به بدون زین
ازسواری بدون رکاب وبدون زین برای انتقال درست ثقل به داخل زین (خط تعادل نشست)استفاده می گردد.
سواران مبتدی و بی تعادل بسیارخودراوابسته به رکاب وتکیه ساق وزانوی خودبه اسب وزین وآویزان شدن به دستجلوهااحساس می کنند .
با سواری بدون رکاب ,مربیها شمارا به آویزان کردن پاهاوقرار دادن پاها به زیرنشست(خط تعادل نشست)دعوت میکنندکه در به تعادل رسیدن بهترسوار واصطلاحا" افتادن صحیح در درون زین موثراست البته بدون رکابی که سواررا به موقعیت صحیح هدایت کند.
در غیراینصورت به قول مربیها در چسبندگی سوار به زین کمک میکند.:blinksmiley::winksmiley02:LooL

mahsa

Member
ازسواری بدون رکاب وبدون زین برای انتقال درست ثقل به داخل زین (خط تعادل نشست)استفاده می گردد.
سواران مبتدی و بی تعادل بسیارخودراوابسته به رکاب وتکیه ساق وزانوی خودبه اسب وزین وآویزان شدن به دستجلوهااحساس می کنند .
با سواری بدون رکاب ,مربیها شمارا به آویزان کردن پاهاوقرار دادن پاها به زیرنشست(خط تعادل نشست)دعوت میکنندکه در به تعادل رسیدن بهترسوار واصطلاحا" افتادن صحیح در درون زین موثراست البته بدون رکابی که سواررا به موقعیت صحیح هدایت کند.
در غیراینصورت به قول مربیها در چسبندگی سوار به زین کمک میکند.:blinksmiley::winksmiley02:lool

ممنون از توضیحتون
الان با توجه به گفته هاتون تا حدودی دلیل اینکار متوجه شدم پس اینکار به تعادل تو پرش خیلی کمک میکنه راستش من حتی نمیتونستم تجسمش کنم چه برسه به انجام دادنش فکر میکنم تا حدودی سوار به سمت جلو بره نوع مانعی که برای بدون رکاب در نظر گرفته میشه فرق میکنه؟
ممنون

oliveria جان یه سوالی داشتم.رکاب تا چه حدی میتونه به حفظ تعادل کمک کنه؟من خیلی راحت و نرم سواری میکنم ولی سواری بدون زین و رکاب رو امتحان نکردم اونم فقط به این دلیل که از نبود رکاب ترسیدم.
همونطورکه دربالاهم اشاره کردم رکاب برای حمل وزن پایین تنه وقراردادن پاهادرموقعیت صحیح نشست وتمرکز ساق هادرموقعیت صحیح اثر بدون فشاری ثابت ویکنواخت به کنار بدن اسب مفید است.
فشار دائم وثابت علاوه براینکه اسب را نسبت به اثرات بی تفاوت(بی توجه ) میکند.باعث انقباض اسب بدلیل تنفس اسب در درون قفسه سینه میگردد.
پس اندازه وطول رکاب در موقعیت صحیح نشست ونقطه ومیزان اثر ساقها موثر است.
توصیه میکنم نشست در قدم بدون رکاب را برروی اسبی تر بیت شده وتحت کنترل به همراه انجام نرمش های مربوطه تجربه کنید.وتفاوت نشست درون زین رابا نشست جدا شده اززین تجربه کنید.

آخرین ویرایش:
ممنون از توضیحتون
الان با توجه به گفته هاتون تا حدودی دلیل اینکار متوجه شدم پس اینکار به تعادل تو پرش خیلی کمک میکنه راستش من حتی نمیتونستم تجسمش کنم چه برسه به انجام دادنش فکر میکنم تا حدودی سوار به سمت جلو بره نوع مانعی که برای بدون رکاب در نظر گرفته میشه فرق میکنه؟
ممنون
بله تعادل درپرش ولی درانجام آن تمامی موارد ازقبیل تبدیل نشست سه نقطه به دونقطه در نقطه جهش وهمراهی ودر اختیارقراردادن بدن (نه تنها دستجلو ها)به اندازه نیاز اسب ومانع از الزامات است.
اگر قراراست در پرش بدون رکاب به کمرودهان اسب ضربه بزنیدوبرای او تجربه بد بسازید ازخیر فواید آن (برای سوار)برروی موانع بلند بگذرید وتجربه خود را با تعادل بهتر بر روی موانع کوتاه پیگیری کرده وبه فراخورپیشرفت وآمادگی بیشتربدن به مراحل وارتفاع وعرض های بیشتر بروید.
انجام نرمش ها درحرکت بدون رکاب برروی موانع بسیار مفید واعتماد دهنده است.

آخرین ویرایش: