تشخیص بیماری از شما!!!!!!!!!!!!

سلام دوستان عزیز!
سوارکاران! مربی ها! دوست داران اسب ! صاحبان تجربه!
نمی دونم از شانس بد ماست و یا از شانس شما عزیزان!
از اونجا که دیگه بهتر می دونید این فصل ، فصل کشش هست و زایمان! بیشتر فکر و ذهن دامپزشک و کار مون تو حول و هوش همین کار ها می گذره!
خوب معلومه که کیس های مربوطه هم بالا می ره!
در یکی از باشگاه ها چندی پیش قرار بود یک مادیانی بزاد!
حول و هوش ساعت 12 شب حیوان زایمان کرد! یه کره ماده بسیار زیبا عرب! تا ساعت 4 صبح کره بلند نشده بود! جفت مادر هم جدا نشده بود! این دو تا مشکل اولی!
بعد از هزار تا زور و کار و این ها البته بدون دست زدن و اینا که بلند شد و سینه مادر رو گرفت ! تا اینجا که هیچی!
ما هم رفتیم خونمون و صبح برای بررسی مجدد جفت ماندگی به محل رفتیم! همه چیز خوب و عالی! آخرین روز اسفند 87 که 6 ساعت دیگه هم سال تحویل می می شد!
جفت بعد از درمان و .... به حمد خدا 9 ساعت بعد از زایمان خارج شد!
کره هم خوب و قبراق!
کره رو که چک کردم برای مکنیوم و غیره، همه چی نرمال بود!
سه روز بعد از عید که مجدد برای ویزیت و چکاب اسب دیگه ای رفته بودم!
دیدم کره بسیار بی حال و خسته است و بیشتر دراز کشیده و بسیار نحیف تر از یک کره 3 روزه است!
فکر کردم که مادیان به کره شیر نمی ده و کره رو پس زده! اما با کمال تعجب دیدم که مادیان هر چند لحظه یک بار سعی می کند کره را بلند کنه و شیر بهش بده اما کره قدرت بلند شدن نداره!
کره رو معاینه کردم یک ضعف عضلانی تنها چیزی بود که نشون می داد و علائمی دیگه مشاهده نشد! کره رو بلند کردیم و لی نمی تونست روی پاش وایسته! مهتر گفت که از صبح اینجوری شده!
به هزار دردسر کره رو بردیم زیر مادیان و مقداری شیر خورد ولی شیر هم پس زده شد و هم از بینی کره خارج شد!
خوب ضعف ! بی حالی! سستی! عدم توانایی در ایستادن! عدم توانایی در بلع! دما بدن طبیعی است! برگشت بلافاصله شیر از بینی و دهان!در واقع برگشت و بالا آوردن شیر! عدم اشتها!
یه چیزی شبیه همون کیس دکتر طاهری ؟!!! نظر شما در مورد این کیس چیست؟!

خوب تشخیص شما چیست؟
دکتران عزیز حق شرکت ندارن! ;)

احسان

Active member
پاسخ : تشخیص بیماری؟ درمان؟ و بدن جایزه!

:'( :'( :'( :'( :'( :'(

منم ميخوام شرکت کنم :p ;D

شرکت کننده؟ نبود؟ یعنی تا به حال همچین موردی رو مشاهده نکرده اید؟
راهنمایی کنم؟!!! سئوا کسی نداره!؟
جایزه نمی دم شرکت نمی کنید؟
یعنی جایزه بدم؟
این دکتر طاهری ناقولا کار رو خراب کرد! خیلی خوب منهم یه دونه از همین کتاب هایی که فلاش اش هی اینجا بالا و پائین می شه می دم خدمته برنده!

DVM.Shahbazi گفت:
سلام دوستان عزیز!
سوارکاران! مربی ها! دوست داران اسب ! صاحبان تجربه!
نمی دونم از شانس بد ماست و یا از شانس شما عزیزان!
از اونجا که دیگه بهتر می دونید این فصل ، فصل کشش هست و زایمان! بیشتر فکر و ذهن دامپزشک و کار مون تو حول و هوش همین کار ها می گذره!
خوب معلومه که کیس های مربوطه هم بالا می ره!
در یکی از باشگاه ها چندی پیش قرار بود یک مادیانی بزاد!
حول و هوش ساعت 12 شب حیوان زایمان کرد! یه کره ماده بسیار زیبا عرب! تا ساعت 4 صبح کره بلند نشده بود! جفت مادر هم جدا نشده بود! این دو تا مشکل اولی!
بعد از هزار تا زور و کار و این ها البته بدون دست زدن و اینا که بلند شد و سینه مادر رو گرفت ! تا اینجا که هیچی!
ما هم رفتیم خونمون و صبح برای بررسی مجدد جفت ماندگی به محل رفتیم! همه چیز خوب و عالی! آخرین روز اسفند 87 که 6 ساعت دیگه هم سال تحویل می می شد!
جفت بعد از درمان و .... به حمد خدا 9 ساعت بعد از زایمان خارج شد!
کره هم خوب و قبراق!
کره رو که چک کردم برای مکنیوم و غیره، همه چی نرمال بود!
سه روز بعد از عید که مجدد برای ویزیت و چکاب اسب دیگه ای رفته بودم!
دیدم کره بسیار بی حال و خسته است و بیشتر دراز کشیده و بسیار نحیف تر از یک کره 3 روزه است!
فکر کردم که مادیان به کره شیر نمی ده و کره رو پس زده! اما با کمال تعجب دیدم که مادیان هر چند لحظه یک بار سعی می کند کره را بلند کنه و شیر بهش بده اما کره قدرت بلند شدن نداره!
کره رو معاینه کردم یک ضعف عضلانی تنها چیزی بود که نشون می داد و علائمی دیگه مشاهده نشد! کره رو بلند کردیم و لی نمی تونست روی پاش وایسته! مهتر گفت که از صبح اینجوری شده!
به هزار دردسر کره رو بردیم زیر مادیان و مقداری شیر خورد ولی شیر هم پس زده شد و هم از بینی کره خارج شد!
خوب ضعف ! بی حالی! سستی! عدم توانایی در ایستادن! عدم توانایی در بلع! دما بدن طبیعی است! برگشت بلافاصله شیر از بینی و دهان!در واقع برگشت و بالا آوردن شیر! عدم اشتها!
یه چیزی شبیه همون کیس دکتر طاهری ؟!!! نظر شما در مورد این کیس چیست؟!

خوب تشخیص شما چیست؟
دکتران عزیز حق شرکت ندارن! ;)
سلام
میشه یه مقدار هم درباره زایمان کره بیشتر توضیح دهید.
آیا چیز غیر طبیعی در هنگام زایمان به غیر از مواردی که ذکر فرمودید, وجودنداشت ,مثل زایمان زودرس ویا دیر تر از موعد(ماندن کره درکانال رحمی یا پاره شدن...؟!
در موردوضعیت دفع کره هم میشه بیشتر توضیح بفرمایید.
آیا کره در هنگام معاینه جفت قادر به شیر خوردن بود؟
آیا دفعی در این مدت سه روز داشته؟!
تبی , شبه تبی ..به غیر از ضعف .!
یا مادر هیچ علامت مشکوکی که به کره منتقل کرده باشه.
ببخشید من دوباره سر زده اومدم.

زایمان کاملاً ظبیعی بوده! تنها خروج جفت و یکم دیر بلند شدن کره برای گرفتن سینه مارد قابل ذکر هست! که اونهم در تایم مجاز این اتفاق رخ داده! زایمان زود رس خیر و سر تایم صورت گرفته! مکونیوم یا همون مدفوع اول طبیعی و به راحتی دفع شد!
در معاینه جفت قادر به شیر خوردن ؟
متوجه نشدم! اما برداشتم این هست که در معاینه اولیه قادر به شیر خوردن بود! و مشکلی نبوده! از همون اول یکم پوزش خیس می شده که به ضن بنده همون شیر پس زده بوده که به اشتباه چسز دیگه برداشت می شد!
بله! دفع داشته! اما بسیار بسیار کم! چون چیز زیادی به حیوون نمی رسیده!
تب خیر نداشته!حتی در روز آخر افت فشار هم داشتیم!
خیر! مادر بسیار سالم و طبیعی است!

بالا