تست dna برای چک کردن اسب

fire_l30y

Member
با سلام می خواستم بدونم واسه تست dna با کی باید مشورت کنم و هزینش چقدر میشه؟توی شیراز کجا این کارو انجام میدن؟

sonia

Member
هنوز از اسبهای خالص دره شوری نمونه برداری نشده و Data در دست جهاد نیست که بقیه ی اسبها با اون مقایسه بشن
فعلا تنها راه بررسی یکی تباری هست که شجره ی اسب چی بوده
یکی مقایسه تیپ و ویژگی های اسب با اسبهای خالص از این نژاد که این موردجای بحث داره چون ویژگی های اصلی این نژاد جایی رسما ثبت نشده و تو هر استانی 1 تعریف از این نژاد دارند!!!

fire_l30y

Member
ممنون از راهنمایی تون اگر عکس بزارم کسی هست که بتونه نظر بده که اسب چه ارزشی داره

sonia

Member
خواهش میکنم
از نظر قیمت منظورتون هست؟
به نظر من نمیشه اینطور پی به ارزش اسب ببرید
ارزش 1 اسب به خالص بودن یا نبودنش نیست
اینجا سلیقه های مختلفی عضو هستند و چه بسا اسب پاسخگوی نیاز شما باشه ولی با نظراتی که اینجا روش میذارن دید شما رو تغییر بدن

سامان حسینی

Active member
ازجمله کارهایی که فقط جنبه تبلیغات داشت ومثه کارای دیگه8سال بود همین بود یسری تغییرات دادن وظیفه دی ان ای به جهاد واگذارشد من ازاقای دهقانی پرورش دهنده اسب عرب دربلژیک شنیدم اینکار هزینه زیادی داره وازنظر علمی هم کارایران نیست.از طرف جهاد چندبار خواستن اسبای خوب دره شوری رو میکروچیپ کنن ولی مالکان نذاشتن من ازشون پرسیدم گفتن اینکار بچه بازی جهاد هست واصلا نمیشه جدی گرفت بیشتر برای پوله وتحقیق اما اگر زیرنظرفدراسیون کاری محکم انجام بشه همه همکاری میکنن وبسیارخوبه.اسب عرب که کماکان زیرنظره فدراسیونه گهگاهم درحد مصاحبه مسولای جهاد میگن باید زیر نظر ما باشه اما خوب بیشتر شبیه شوخیه.اسب ترکمن چی ازمایشات دی ان ایش براساس فدراسیونه؟

سامان حسینی

Active member
ترکمن فدراسیون
خوب پس حالا دیگه مطمیین شدم کاری که زیرنظر فدراسیون نباشه به جایی نمیرسه فکرمیکردم زیرنظر جهاده چون تبلیغ خیلی میکردن.بد به حال کسایی که به خیالات واهی جهاد امیدبستن.یادمه اوایل فقط تو این سایت به خالص ایرانی اهمیت میدادن بعد کم کم روی کل ایران اثرگذاشت ایکاش برای دره شوری هم حرکتی بشه وفدراسیون اهمیت بده واین نژاد ایرانی هم به حقش برسه

yamin

New member
ba salam federasion dna asb dare shooro ra ba dr gus cothran dar texas A&M shoore karde ast dafeie ghabl bary paye asb dare shoori tedadi yal asb ferestade shood bary ettelat bishtar mitavanid ba dr bordbar dar moavenat asb davani va masool tabar nameh tamas begirid

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
یادمه اوایل فقط تو این سایت به خالص ایرانی اهمیت میدادن بعد کم کم روی کل ایران اثرگذاشت ایکاش برای دره شوری هم حرکتی بشه وفدراسیون اهمیت بده واین نژاد ایرانی هم به حقش برسه

ایده خالص ایرانی از همینجا شروع شد, و خوشبختانه صحیح جلو رفت و رسید به جایی که میشه گفت تعدادی خالص ایرانی خوب که ارزش کاه و یونجه دادن را داشته باشه بوجود امد یا از مرگ نجات پیدا کرد. خوشحالم از نتیجه
قدرت این سایت انقدر زیاد هست که روی کل اسب ایرانی تاثیر مثبت گذاشته و میگذاره. و با تمام حرف و داستانها و بحثهاش به جلو میره این حرکت. تا دوسال آینده ترکمن هم میشه عرب خالص ایرانی

fire_l30y

Member
ممنون از تمامی دوستان بابت راهنمای هاتون'امن فقط می خواستم بدونم اسب های که داذم توی چه وضعیتی هستن و چقدر خالص هستن

سامان حسینی

Active member
ایده خالص ایرانی از همینجا شروع شد, و خوشبختانه صحیح جلو رفت و رسید به جایی که میشه گفت تعدادی خالص ایرانی خوب که ارزش کاه و یونجه دادن را داشته باشه بوجود امد یا از مرگ نجات پیدا کرد. خوشحالم از نتیجه
قدرت این سایت انقدر زیاد هست که روی کل اسب ایرانی تاثیر مثبت گذاشته و میگذاره. و با تمام حرف و داستانها و بحثهاش به جلو میره این حرکت. تا دوسال آینده ترکمن هم میشه عرب خالص ایرانی
البته این پیشرفت رو مدیون شما وتک تک اعضا هستیم که زحمت کشیدن اشخاصی چون امید زمانی ایمان سهراب اقای اصفهانی ودیگر عزیزانی که همه میشناسیم.انشالا که همه ی اسبهای ایران به حقشون برسن چه ترکمن چه کاسپین و...

fire_l30y

Member
این جناب دکتر کترون که میگید رو کجا و چه جوری میشه پیدا کرد؟کدام شهر هستند؟

بالا