ترس از اسب

liza

Member
سلام دوستان
من بعد از 9 ماه دوباره برگشتم به کلاس های سواری.اما نمیدونم چرا خیلی ترسیده شدم!!!جوری که جلوی کار کردنم رو میگیره.هیچ وقت ترسی نداشتم حتی روزهای اولی که سوار اسب شدم.اتفاق خاصی هم نیفتاده که برا اون ترسیده شده باشم.زمین خوردن های معمولی!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید

Hana mohebat

New member
تا جای میتونی بهش نزدیک بشو.خوراک خودت یده. خودت قشوش کن.در روز به هر مضوعی مدام بهش سربزنی داخل اسطبل یا کله گیر بزن قدم یا هرچی میتونی.و...

liza

Member
تا جای میتونی بهش نزدیک بشو.خوراک خودت یده. خودت قشوش کن.در روز به هر مضوعی مدام بهش سربزنی داخل اسطبل یا کله گیر بزن قدم یا هرچی میتونی.و...

از اسب که نمیترسم از سواری میترسم اینگار/همش استرس دارم!!!:blinksmiley:نمیدونم چی باعث شده اینجوری بشم

matina

New member
سلام
به نظر من ترس از سواری جزئی از سواری و همینه که با عث اضطراب مثبت میشه و آدر نالین خونو بالامیبره و طول عمر رو زیاد میکنه و هیجان زیبای سوار کاری را به روح میچشونه و الا اگر قرا ر باشه که همه چی آروم باشه پیشنهاد میکنم علاقمند به سوار کاری زیر تلویزیون بشینه و علاوه بر لذت بردن تخمه هم بشکنه و سوار کار بدون اضطراب باهاش خیلی فرق نمیکنه و در عوض خرجش هم کمتره و یا اگه یرای تناسب اندام سوار کار میزه سواری بازم پیشنهاد بهتری هست اونم اینه که پیلاتس کار کنه و یا خودش بدود نه بر روی اسب و اگه میخواهد عشق به اسب رو هم همراه با دویدن داشته باشه اسب رو دنبال خودش بکشه .

همه ی اینها رو کفتم که بدونید این ترس هست که لذت ورزش سوار کاری و عشق با اسب بودن رو دو چندان که نه چند چندان میکنه.

من خودم هر وقت به صد متری اصطبل میرسم زبانم سر میشه و همین حس منو از جهان غیر اسبی جدا میکنه و باصطلاح هیبنوزم میکنه انقدر که تا دو روز بعدشم توی این حالت هیپنوز میمونم البته زبونم با دیدن اسبم خوب میشه .

koulak

Member
از اسب که نمیترسم از سواری میترسم اینگار/همش استرس دارم!!!:blinksmiley:نمیدونم چی باعث شده اینجوری بشم[/ QUOTE]

نمی دونم سواری شما در چه سطحی هست اما تا جایی که می تونید سعی کنید در شرایط سختتر نسبت به قبل سواری کنید.

از اسب که نمیترسم از سواری میترسم اینگار/همش استرس دارم!!!:blinksmiley:نمیدونم چی باعث شده اینجوری بشم
با سلام خدمت liza
سعی کنید موقع سواری کارهایی که شما موقع انجامشون بش تر میترسید رو بیشتر انجام بدید و در این هنگام عضلاتتون رو منقبض نکنید و به راحتی و بطور منظم نفس بکشید و صاف نشسته و به رو برو نگاه کنید.
امیدوارم مشکلتون هر چه زود تر حل بشه.

بالا