بررسي سيلمي سمند

امید زمانی

Active member
پیرو بحث درمورد موفقیت یا عدم موفقیت کره های سمند در کورس من از سایت معاونت فنی ریز امتیازات سیلمی ها رو در کورس اینجا میذارم .

سیلمی میانگین امتیاز در هر دور

1 . آهو سعید 4
2 . سمند 3.3
3. قیردالی 2.9
4 . سرآمد 2.8
5 . کج سقر 2.1
6 . طلاقوش 1.7
7 . کبوتر 1.4
8 . مهزاد 1.3
9 . دانیال 1.3
10 . طاغن 1.1
11 . لاچین 1.1

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
امید زمانی گفت:
پیرو بحث درمورد موفقیت یا عدم موفقیت کره های سمند در کورس من از سایت معاونت فنی ریز امتیازات سیلمی ها رو در کورس اینجا میذارم .

سیلمی میانگین امتیاز در هر دور

1 . آهو سعید 4
2 . سمند 3.3
3. قیردالی 2.9
4 . سرآمد 2.8
5 . کج سقر 2.1
6 . طلاقوش 1.7
7 . کبوتر 1.4
8 . مهزاد 1.3
9 . دانیال 1.3
10 . طاغن 1.1
11 . لاچین 1.1
ا- بعلت عدم مساوی بودن دو طرف معادله(تعداد کره) غیاث غلط است

اگر هم باز تعداد کره ها مساوی در نظر گرفته شود خوب این یک نکته بسیار منفی برای سمند رو اظهار میکند:
سمند با حدود حداقل 100 کره در کورس به این امتیاز رسیده و آهوسعید با تعداد حدود یک دهم

امید زمانی

Active member
چه ربطی داره عزیز دل . این یعنی میانگین گیری . همه کره های آهو سعید که خوب ندویدند هر چند من آهو سعید رو در کورس بالاتر از همه سیلمی ها می دونم اما این میانگین کره های سیلمی هاست و قیاس عادلانه . و این که هر چه قدر تعداد کره بالاتر باشه امتیاز که بالاتر نمیشه . میانگین گیریه .

♘امیرحسین♞

امید زمانی گفت:
چه ربطی داره عزیز دل . این یعنی میانگین گیری . همه کره های آهو سعید که خوب ندویدند هر چند من آهو سعید رو در کورس بالاتر از همه سیلمی ها می دونم اما این میانگین کره های سیلمی هاست و قیاس عادلانه . و این که هر چه قدر تعداد کره بالاتر باشه امتیاز که بالاتر نمیشه . میانگین گیریه .
میانگین گیری غلط نیست
آهو سعید با تعداد خیلی کمتر کره نسبت به سمند رسیده به میانگین بالاتر, پس دامنه خطاش خیلی خیلی کمه.

♘امیرحسین♞

امید زمانی گفت:
مگه ما آهو سعید رو نفی کردیم . دامنه خطا رو توضیح بده . وقتی داده ها مجهول اند .
داده ها کره های تو کورس هستند دیگه
سمند چندتا کره داشته؟
آهو سعید چندتا؟

امید زمانی

Active member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
داده ها کره های تو کورس هستند دیگه
سمند چندتا کره داشته؟
آهو سعید چندتا؟
دامنه خطا یعنی چی ؟ در ضمن اگه تعداد کره ها کم باشه قضیه بو داره . مثلا آهو سعید یه کره داره مثل گوگ نژاد دوخون همه کورس ها رو هم می زده وقتی تعداد کره ها کمه معدل رو خیلی میاره بالا .

arsalan

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
میانگین گیری غلط نیست
آهو سعید با تعداد خیلی کمتر کره نسبت به سمند رسیده به میانگین بالاتر, پس دامنه خطاش خیلی خیلی کمه.
ببخشید تو مذاکرات شما وارد میشم ولی لازم بود یادآوری کنم در یک جامعه آماری وقتی میانگین گرفته میشه بطور یقین جامعه ایی که آمار بیشتری داره میانگینش دقیق تر و مورد استناد تر خواهد بود و خطای پایین تری خواهد داشت.

arsalan

Member
اگر هم باز تعداد کره ها مساوی در نظر گرفته شود خوب این یک نکته بسیار منفی برای سمند رو اظهار میکند:
سمند با حدود حداقل 100 کره در کورس به این امتیاز رسیده و آهوسعید با تعداد حدود یک دهم
[/quote]

این مطلب به دو معنی میتونه باشه:
1- تقاضا برای کشش با سمند بسیار بالاست ==> بهتر بودن سیلمی از نطر مادیون دارها
2-تعداد کره کورسی بیشتر ==> کیفیت بالا کره های سمند در این مسابقه خاص (کورس)

♘امیرحسین♞

arsalan گفت:
ببخشید تو مذاکرات شما وارد میشم ولی لازم بود یادآوری کنم در یک جامعه آماری وقتی میانگین گرفته میشه بطور یقین جامعه ایی که آمار بیشتری داره میانگینش دقیق تر و مورد استناد تر خواهد بود و خطای پایین تری خواهد داشت.
منظور من در کارآیست
وقتی یک جامعه با 10-20 شاخص میانگینش بالاتر از جامعه دیگر با 600 شاخص است بنظر شما کدامیک کاراتر است؟

arsalan

Member
پاسخ : بررسي سيلمي سمند

♘ امیرحسین ♞ گفت:
منظور من در کارآیست
وقتی یک جامعه با 10-20 شاخص میانگینش بالاتر از جامعه دیگر با 600 شاخص است بنظر شما کدامیک کاراتر است؟
وقتی میانگین بالا تر باشد مسلماً منظور اینکه در مجموع آن جامع بالاتره. حال اگه میانگین روی کارایی مسلماً یعنی کارایی بالاتره. ولی صحبت سر صحت اطلاعات و میزان خطا بود که در این مورد همونطور که گفتم کاملاً مشخص جامعه ایی که بیشتر عضو داشته میانگینش دقیق تر و با خطا کمتری است. یعنی آمار عملکرد سمند از آمار عملکرد آهو سعید دقیق تره. این به این معنا نیست که سمند آمار عملکردش با عدد 3.3 از آهو سعید با عدد 4 بیشتره( مشخصه 3.3<4) ولی معنای صحبتی که فرمودید که میانگین آمار سمند روی تعداد کره بیشتری حدود 10 برابر آهو سعید بوده یعنی اینکه اگر یک کره سمند تازه به دنیا بیاید احتمال آنکه در مسابقات کورس به میانگین 3.3 برسد خیلی بیشتر از یک کره آهو سعید خواهد بود که به میانگین 4 برسد. این یعنی خطا کمتر و یا صحت آمار دقیق تر.

♘امیرحسین♞

arsalan گفت:
وقتی میانگین بالا تر باشد مسلماً منظور اینکه در مجموع آن جامع بالاتره. حال اگه میانگین روی کارایی مسلماً یعنی کارایی بالاتره. ولی صحبت سر صحت اطلاعات و میزان خطا بود که در این مورد همونطور که گفتم کاملاً مشخص جامعه ایی که بیشتر عضو داشته میانگینش دقیق تر و با خطا کمتری است. یعنی آمار عملکرد سمند از آمار عملکرد آهو سعید دقیق تره. این به این معنا نیست که سمند آمار عملکردش با عدد 3.3 از آهو سعید با عدد 4 بیشتره( مشخصه 3.3<4) ولی معنای صحبتی که فرمودید که میانگین آمار سمند روی تعداد کره بیشتری حدود 10 برابر آهو سعید بوده یعنی اینکه اگر یک کره سمند تازه به دنیا بیاید احتمال آنکه در مسابقات کورس به میانگین 3.3 برسد خیلی بیشتر از یک کره آهو سعید خواهد بود که به میانگین 4 برسد. این یعنی خطا کمتر و یا صحت آمار دقیق تر.
میزان خطا و اثرش در جامعه کوچک اثر خیلی بارز تری دارد و ممکنه بسرعت میانگین رو زیر 4 ببره
پس اعضای جامعه خیلی باید بی خطا باشند تا میانگین رو پائین نکشند.
یعنی فرصتی برای از دست دادن ندارند و فقط باید برنده باشند با امتیاز بالا

arsalan

Member
♘ امیرحسین ♞ گفت:
میزان خطا و اثرش در جامعه کوچک اثر خیلی بارز تری دارد و ممکنه بسرعت میانگین رو زیر 4 ببره
پس اعضای جامعه خیلی باید بی خطا باشند تا میانگین رو پائین نکشند.
یعنی فرصتی برای از دست دادن ندارند و فقط باید برنده باشند با امتیاز بالا
نکته ایی که همیشه در بحث آمار و احتمال اشتباه همینه. توجه کنیم داریم در مورد میانگین صحبت میکنیم و صحبت شما اصلاً صحیح نیست. لطفاً به مثال زیر توجه کنید, البته فقط یک مثاله و برای نفی مطلبی که فرمودید :
سمند: 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 ==> میانگین 3.3
آهو سعید: 1 و 5/0 و 1 و 13.5 ==> میانگین 4

میبینید اونطور که شما گفتید نیست و ضمناً این بحث کاملاً علمی و روشن که میانگینی که در یک جامعه با تعداد بالا گرفته میشه دقیق تر و با خطا کمتری است و احتمال آنکه اعضا جدید این جامعه به میانگین نزدیک باشند بالاتره.

علی واحدی

Active member
امید زمانی گفت:
کاش منبع صحبتهات رو هم می گفتی که من میرفتم با اون آقا بحث کنم ! به هر حال حالا باید نظرمو به خودت بگم . شما گفتی سمند هیچی نداره به جز رنگ اگه لازمه جملاتتون رو اینجا کپی کنم ؟در این مورد که سمند رنگ رو داشته یا به هر حال پر طرفدارترین سیلمی ترکمنه ببین توی باشگاه شهدا همیشه حد اقل 4-5 تا سیلمی ترکمن بوده که همه بهترین آخال های ایران بودند ولی تولید کنندگان ترجیحشون روی سمند بوده به چند دلیل : 1 - زندگی ترکمن ها خیلی وابسته به اسب بوده و راحت بگم نون سمند رو سر سفره هاشون خوردند . 2. انتقال رنگ سمند و نه تنها داشتن رنگ سمند یکی دیگه از خصوصیات بارز سمنده بر خلاف خیلی از سیلمی های دیگر . 3. حالا که حرف از رنگ سمند شد جالبه از همون آخوند پرویز یا هر کسی که قبولش دارید بپرسید که 1 کره داریم نمی دونیم باباش چیه ! اگه باباش کدام سیلمی ترکمن باشه ارزشش به خاطر تبار بالاتره ! ؟ رنگ کره سمند هم نباشه !
در مورد این که برید گنبد واسه خرید اسب نمی دونم اومدید یا نه بعید می دونم اومده باشی!!!! در مورد پرش که اصلا اینطور نیست . خیلی از مربی های طراز اول پرش کره های سمند را خیلی می پسندند و خیلی از اونها رو بهترین می دونند ولی مربی های کورس و خیلی عذر می خوام دنیای کثیف کورس اصلا اجازه قیاس سیلمی های ترکمن را نمیدهد . چون همین آقایی که نامش را بردید و بزرگترین ضربه را به کورس ترکمن زده یه اسب خالص ترکمن ندارد همه دو خونند و در ترکمن می دوند . تویلی قربانی هم که اصلا مربی گری ترکمن نمی کند ! من از سمند دفاع نمیکنم و خیلی دیگه از سیلمی ها رو هم دوست دارم و می پسندم . همین آهو سعیدی که می گویید یکی از بهترین اسبهایی است که در عمرم دیدم ! و یه کره مادیان ازش دارم و مراد هم نوه آهوسعیده .و به تازگی یکی از بهترین کره آهوی آهو سعید رو دارم می برم گنبد که از خونش بمونه همین اترک که الان داریمش و به نظر من عااااالیه 10 سال دیگه میزنیم تو سر خودمون که دیگه اترک نداریم و الان که اترک هست مادیانها یموت اصیل ما از دوخون پر میشن ما از آهو سعید بهتر هم در کورس داشتیم همین بچه آهو همیشه موقع شرکت در کورس اسبداران به مالکش می گفتند جایزه رو بگیر و نیارش چون می دونستند همیشه با فاصله 1 میشه ! زمینه ورزشی هم که حرفشو زدی برای بار دوم . گفتم کره نا موفق از سمند باید معرفی کرد . چه کورس وپرش در صورتی که کورس ترکمن هیچ اعتباری ندارد ! و نسبت به تعداد تولید مقایسه کرد بین سیلمی ها این حمایت از سمند و سیاسی بازی ها هم جالب بود توضیح بیشتر ارائه بفرمایید ...
حسن ختامتون هم خیلی نا مفهوم بود ! زیبایی استغراضی واژه سنگینی بود توضیح ارائه بفرمایید !!!!
کاملا موافقم.

♘امیرحسین♞

arsalan گفت:
نکته ایی که همیشه در بحث آمار و احتمال اشتباه همینه. توجه کنیم داریم در مورد میانگین صحبت میکنیم و صحبت شما اصلاً صحیح نیست. لطفاً به مثال زیر توجه کنید, البته فقط یک مثاله و برای نفی مطلبی که فرمودید :
سمند: 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 و 3.3 ==> میانگین 3.3
آهو سعید: 1 و 5/0 و 1 و 13.5 ==> میانگین 4

میبینید اونطور که شما گفتید نیست و ضمناً این بحث کاملاً علمی و روشن که میانگینی که در یک جامعه با تعداد بالا گرفته میشه دقیق تر و با خطا کمتری است و احتمال آنکه اعضا جدید این جامعه به میانگین نزدیک باشند بالاتره.
آهان میخواستم همینو بگم
در تعداد کم احتمال اینکه نتایج مثل 13.5 و 5 که خیلی بالاتر از نرمال هستند اتفاق بیفتد بیشتره
و از بین کره ها احتمال اسطوره دادن خیلی بیشتر

♘امیرحسین♞

البته بنظر من کسانی میتوانند نظر بدهند در این نظرخواهی که بهیچ وجه ذینفع نباشند
به هر حال نمیشه گفت تاثیر نداره کسی که مالکش باشه و کره داشته باشه ازش نظرش فرق نکنه با کسی که نداره و با اینکار خودش رو نفع بکنه و منافعش را
و از روی کاراییها قضاوت داشته باشه

احسان

Active member
سمند که اخال هست و فکر کنم اين اهو سعيد يموت درسته ؟ يا هردو آخال هستند

يه عکس از آهو سعيد بزاريد ببينيمش

احسان

Active member
به نظر من هم بهتر کسايی نظر بدند که اهل فن هستند نه اينکه پای صحبت چند نفر ديگه بشينند بيان حرف های اونا رو بزنند

احسان

Active member
خوب حالا اصلاً اين دوتا رو شما چرا با هم مقايسه ميکنيد ???

عکس اين اهو سعيد رو داری بزار ببينيمش

سمند خودش خوبی های زيادی داره
با اين همه توليد هم خودش رو خوب نشان داده هم پرش هم کورس هم زيبايی
محبوبيت هم که داره
اينجا مشکل پيش ميآمد که اگر با اين همه توليد کره خوب زياد نداده بود که کاملاً بر عکس هست و کر های خوبی داره

بالا