ببراز

نام اسب ببراز بود. من فکر میکنم کرد بود هم از لحاظ تیپ هم سواری. پدر ومادرش و دقیق نمیدونم ولی اسب مورد علاقه رفیقمون وطن خان باشه

vatan

Member
A.y.p گفت:
ببراز قبل از انقلاب از اصفهان توسط احساق خان عامری به بم امد واقای ایزد پناه خریدش
بله یه زمانی اکثر اسبهای خوب کرمان توسط خانواده عامری از اصفهان خریداری میشد.

ببراز درجوانی و پیری

پیوست ها

• babraz.JPG
    babraz.JPG
    69.5 کیلوبایت · بازدیدها: 86
  • babr.jpg
    babr.jpg
    138.8 کیلوبایت · بازدیدها: 28
  • bab.jpg
    bab.jpg
    54.8 کیلوبایت · بازدیدها: 79
  • babrr.JPG
    babrr.JPG
    148.4 کیلوبایت · بازدیدها: 30

mansouri

Member
به نظر من اگه از دم شروع کنیم و به صورت برسیم نمیشه به اسبی نز دیک تر دونست غیر دره شور

sonia

Member
به نظر من اگه از دم شروع کنیم و به صورت برسیم نمیشه به اسبی نز دیک تر دونست غیر دره شور

هیچ وقت واسه تشخیص از دم شروع نمی کنند

مخصوصا که الان با 1 عمل و برداشتن 1 غضروف از انتهای دم اسب دم گیر میشه

اگر درست دیده باشم در عکس , اسب نیله بوده و بعد سفید شده ( دره شور خالص به هیچ عنوان رنگ نیله نداره , این رنگ معمولا حاصل اختلاط با عرب و در بعضی موارد کرد بوده )

sonia

Member
جسارتاً بر چه اساسی میگید دره شوری به هیچ عنوان رنگ نیله نداره
1_ مجموعه ای که در سال 1378 در دانشگاه تهران توسط زنده یاد مهندس مجتبی قربانی گردآوری شده است رنگ های اصلی نژاد دره شور معرفی شده و نیله و قره نیله از این نزاد نبوده و نیست ( حاصل اختلاط هست ) 2_ به نقل قول از افراد بزرگی که در شناختن این نژاد به من کمک بسیاری کردند3_ در منابعی از جمله _جزوه رنگها و علایم در اسب اصیل، وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل پرورش و اصلاح نژاد دام، به اهتمام مهندس پیش نماز زاده، پاییز ۱۳۷۵ _ رنگ و توارث آن در اسب - گردآورنده: زنده یاد مهندس مجتبی قربانی ذکر شده 4_ تجربه ی شخصی که با این نژاد زیاد سر و کار داشتم

شما یه ملاک اصلی رو فراموش کردی که هنوز درقید حیاته و اونم امان ا..خان سترگ دره شوری که تعداد بالایی از تولیداتش نیله است واین رنگ در اسبان تولیدی پدرشون زیادخان نیز وجود دارد که هنوز از عکسای قدیمی زمان زیاد خان چندتایی هست که رنگ نیله در اونها مشخصه اگر خواستید میزارم

sonia

Member
شما یه ملاک اصلی رو فراموش کردی که هنوز درقید حیاته و اونم امان ا..خان سترگ دره شوری که تعداد بالایی از تولیداتش نیله است واین رنگ در اسبان تولیدی پدرشون زیادخان نیز وجود دارد که هنوز از عکسای قدیمی زمان زیاد خان چندتایی هست که رنگ نیله در اونها مشخصه اگر خواستید میزارم

بنده ایشون رو فراموش نکردم

اگر منظورتون از اسب های ایشون کارون قزل و یا دنا یا نمونه هایی از اسب هاشون با رنگ مشابه آنها هست من نمیگم این رنگ در دره شور نیست ( سفید یا سفیدی که خال خال سیاه داره و به قول شما اکثر اسب هایی در این رنگ از نژاد دره شور _ یا بهتر بگم خط خونی گله ی آن _ نزد امان الله خان نگهداری میشه )

دنا و کارون قزل از بدو تولد همین رنگ بودند با کمی تفاوت ولی به هیچ وجه نیله یا قره نیله نبودند که سیاه باشند و با بالا رفتن سن سفید بشن

اگر اشتباه میگم بفرمایید

بالا