انگشت پیامبر

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
ظاهر هیچکس نمیدونه !

اگر به گردن اسبهای عرب قدیمی نگاه کنید جایی که رگ گردن میره به سمت سر یک حفره میبینید که یک انگشت شست داخلش جا میگیره.
شرقیها به این حفره میگفتن جای انگشت پیامبر که بعدها غریبها هم همین اسم را براش گذاشتند.

بین اسبهای عربی که داشتم و دارم فقط دوران1 این حفره رو داره. عکسش را اضفه میکنم. شاید شما هم دیده باشید/.

من توی یه اسب دره شور داغ پیر(گلنار به مالکیت سردار رودکی{سردار شاهنشاهی}) چندین سال پیش دیدم فکر کردم مال سن وسال و تغذیه است.:blushsmiley:
یادی کنم ازش :وقتی راه میرفت پدر سوخته میرقصید راه نمیرفت که:dodgy:

شهاب

New member
در مواقع معني اين كلمه كه دوست خوبمون امير حسين نوشته زيان پيامبر هست و اگر انگشت پيامبر را معني انگليسيش رو بخوايم دقيقا" ميشه prophet thumb

این رو من روی گردن چندین اسب و مادیان دیدم. اما دلیل و فلسفه اش رو نمیدونم.. اتفاقاً چند وقت پیش توی اسطبل هلاکوپور مادیانی رو دیدم که این نشانه رو بصورت خیلی بزرگ داشت.. شاید اندازه کف دست یک بچه.
ربطی به سن و سال نداره. یکی از مادیان های کلاسی خودم هم این نشونه رو داره.

من شنیدم یه تیره اسب عرب هست که خیلی هم کمیابه بنام (( سبعه النبی)) که این علامت رو دارن.
یکی از اسبا خودمم اینو داره.
کره هست 1ساله.

aman_tsr

Member
جالب بود ، من یه مادیان عرب درهشوری داشتم که اون توی ران این فرورفتگی را داشت و همیشه فکر میکردم زمان کره گیش مشکلی براش پیش اومده بوده و جاش مونده

بالا