انسانیت-حیا- برهنگی

(Godiva) همسر دوک کاونتری انگلیس زنی خیلی محبوب و محترم بود. وقتی ظلم شوهر و مالیات سنگینی که باعث بدبختی مردم شده بود،را مشاهده کرد . اصرار زیادی کرد به شوهرش که مالیات رو کم کنه ولی شوهرش از این کار سرباز می زد. بالاخره شوهرش یه شرط گذاشت، گفت اگر برهنه دور تا دور شهر بگردی من مالیات رو کم می کنم . گودیوا قبول می کنه، خبرش در شهر می پیچد، گودیوا سوار یک اسب در حالی که همه ی پوشش بدنش موهای ریخته شده روی سینه اش بود در شهر چرخید، ولی مردم شهر به احترامش اون روز، هیچکدوم از خانه بیرون نیامدند و تمام درها و پنجره ها رو هم بستند.در تاریخ انگلیس و کاونتری بانو گودیوا به عنوان یک زن نجیب و شریف جایگاه بالایی داره و مجسمه اش در کاونتری ساخته شده است....

پیوست ها

• g.jpg
    g.jpg
    88.2 کیلوبایت · بازدیدها: 8
...

پیوست ها

• lady_godiva.jpg
    lady_godiva.jpg
    200.4 کیلوبایت · بازدیدها: 5
  • ist2_4628231-lady-godiva.jpg
    ist2_4628231-lady-godiva.jpg
    74.4 کیلوبایت · بازدیدها: 2
  • Lady_godiva_full.jpg
    Lady_godiva_full.jpg
    77.6 کیلوبایت · بازدیدها: 5

علی واحدی

Active member
(godiva) همسر دوک کاونتری انگلیسزنیخیلی محبوب و محترم بود. وقتی ظلم شوهر و مالیاتسنگینی کهباعثبدبختیمردم شده بود،را مشاهده کرد . اصرار زیادی کرد به شوهرش که مالیات رو کم کنه ولی شوهرش از این کار سرباز می زد. بالاخره شوهرش یه شرط گذاشت، گفت اگربرهنهدور تا دور شهر بگردی من مالیات رو کم می کنم . گودیواقبول می کنه، خبرش در شهر می پیچد، گودیوا سوار یک اسب در حالی که همه ی پوشش بدنش موهایریخته شده روی سینه اش بود در شهر چرخید، ولی مردم شهر بهاحترامش اون روز، هیچکدوم از خانه بیرون نیامدند و تمام درها و پنجره ها رو هم بستند.در تاریخ انگلیس و کاونتری بانو گودیوا به عنوان یک زن نجیب و شریف جایگاه بالایی داره و مجسمه اشدر کاونتری ساخته شده است....

امین جان این اتفاق را هیچگاه نشنیده بودم ولی با خواندن آن بغض سنگینی گلویم را فشرد.
شهامت این زن که یک نجیب زاده انگلیسی بوده که خیلی روی این مسئله تعثب داشته اند را باید ستود و برخلاف اینکه میگویند انگلیسیها بیتربیت ترین مردم روی زمین از نظر گفتمان و ... هستند باید اینکارشان را که به احترام این شیر زن از خانه بیرون نیامده و درها و پنجره ها را هم بسته اند ارج نهاد.

parisa

Member
امیدوارم از این مردم فهیم در دنیا هر روز بیشتر شود
خدا این بانوی شجاع و شیر زن مهربان را بیامرزد
با آرزوی امرزیده شدن تمام انسان ها

reihaneh

Member
کار اون زن واقعا بی نظیر بوده و کار مردم در اون زمان هم قابل احترام
ولی به نظرم به تصویر کشیدن این جریان به شکل مجسمه هایی که عکساشون گذاشته شده اصل ارزش این اتفاق رو زیر سوال برده ،هنرمند با ساخت مجسمه زنی که مردم همون زمان به خودشون اجازه ندادن اونو نگاه کنن کاری کرده که مردم در کل تاریخ اونو ببینن ،این شاید هنر دست باشه ولی بی هنری ذهن هست به نظر من:sadsmiley:

:eek:hno-smiley02:ببخشید شغل شریف شوهر محترمشون چی بوده اونوقت؟
آره دوک کاونتری به اسم leofrik بوده. دوک هم که به همه کاره و رئیس هر منطقه یا شهر میگفتن
امین جان این اتفاق را هیچگاه نشنیده بودم ولی با خواندن آن بغض سنگینی گلویم را فشرد.
شهامت این زن که یک نجیب زاده انگلیسی بوده که خیلی روی این مسئله تعثب داشته اند را باید ستود و برخلاف اینکه میگویند انگلیسیها بیتربیت ترین مردم روی زمین از نظر گفتمان و ... هستند باید اینکارشان را که به احترام این شیر زن از خانه بیرون نیامده و درها و پنجره ها را هم بسته اند ارج نهاد.
آره علی‌ جان کلا خیلی‌ تکون دهنده بود! هم کار بانو گودیوا و هم مردم، و سوار بر اسب شدنش هم خیلی‌ میتونه جالب باشه! از هر لحاظ می‌شه گفت اسب نجابت این زن رو نگه داشته و نجابتشو صد چندان کرده
کار اون زن واقعا بی نظیر بوده و کار مردم در اون زمان هم قابل احترام
ولی به نظرم به تصویر کشیدن این جریان به شکل مجسمه هایی که عکساشون گذاشته شده اصل ارزش این اتفاق رو زیر سوال برده ،هنرمند با ساخت مجسمه زنی که مردم همون زمان به خودشون اجازه ندادن اونو نگاه کنن کاری کرده که مردم در کل تاریخ اونو ببینن ،این شاید هنر دست باشه ولی بی هنری ذهن هست به نظر من:sadsmiley:
به نکته جالبی‌ اشاره کردین ریحانه خانوم. اما اگه آدم یه نگاه کلی‌ داشته باشه می‌بینه که اینقد ارزش زن توی این ماجرا بالاست که کسی‌ دیگه به جز اون حرکت بانو گودیوا توجه نمی‌کنه حتی آدمهای‌ پست و سنگدل هم تحت تاثیر قرار میگیرن و این مجسمه ها فقط نقش سنبل و بیادگار گذاشتن این ماجرا رو ایفا می‌کنن

reihaneh

Member
اما اگه آدم یه نگاه کلی‌ داشته باشه می‌بینه که اینقد ارزش زن توی این ماجرا بالاست که کسی‌ دیگه به جز اون حرکت بانو گودیوا توجه نمی‌کنه حتی آدمهای‌ پست و سنگدل هم تحت تاثیر قرار میگیرن و این مجسمه ها فقط نقش سنبل و بیادگار گذاشتن این ماجرا رو ایفا می‌کنن
حرفاتون قبول ولی به نظرم استفاده از سبک های مدرن و بیان همین معنا به طور غیر مستقیم میتونست قشنگ تر باشه

علی واحدی

Active member
به نکته جالبی‌ اشاره کردین ریحانه خانوم. اما اگه آدم یه نگاه کلی‌ داشته باشه می‌بینه که اینقد ارزش زن توی این ماجرا بالاست که کسی‌ دیگه به جز اون حرکت بانو گودیوا توجه نمی‌کنه حتی آدمهای‌ پست و سنگدل هم تحت تاثیر قرار میگیرن و این مجسمه ها فقط نقش سنبل و بیادگار گذاشتن این ماجرا رو ایفا می‌کنن

حرفاتون قبول ولی به نظرم استفاده از سبک های مدرن و بیان همین معنا به طور غیر مستقیم میتونست قشنگ تر باشه

ریحانه جان من هم با امین جان موافقم و عمق فاجعه بقدری زیاد است که ابعاد دیگر آنرا پوشش میدهد و بنظر شما استفاده از چه سبک مدرنی و به همین معنا جز یک تصویر زیبا یا یک مجسمه پایدار میتواند جایگزین باشد.

sohrab

Active member
البته ماجرا نسبت به انچه امروز به زنان روا میشه فاجعه امیز! نیست.
بی عدالتی دوک و پیشنهاد عجیب به همسرش که در واقع بازی با ابروی خودش بوده. فداکاری زن برای نجات مردمی که بدن برهنه اش را نگاه نکردند (البته بجز راوی داستان) ولی بعد ها مجسمه اش را ساختند تا همه تماشا کنند!:dodgy:

reihaneh

Member
ریحانه جان من هم با امین جان موافقم و عمق فاجعه بقدری زیاد است که ابعاد دیگر آنرا پوشش میدهد و بنظر شما استفاده از چه سبک مدرنی و به همین معنا جز یک تصویر زیبا یا یک مجسمه پایدار میتواند جایگزین باشد.

من هم معتقدم این اتفاق باید با ساخت مجسمه یا نقاشی یا هر چیز دیگه ای جاودان بشه چون ارزشش رو داره، و انتقادم به ساخت این مجسمه هم این نیست که مردم به چیز دیگری جز ارزش اتفاقی که افتاده فکر میکنن،نه این روزها برهنگی اینقدر عادی شده که توجه کسی به یک مجسمه جلب نشه ولی مقصودم اینه که پشت هر هنری فکری قرار داره ولی این نه،چون نیمی از ارزش این ماجرا به دیده نشدن این زن بوده و الان این ارزش به فنا رفته
اینکه از چه سبکی میتونسته استفاده بشه چندان در حوزه دانش من نیست که بگم ولی امروزه سبک های زیادی از هنر حتی در همین مجسمه سازی هست که دیگه برای نشون دادن یک موضوع عین اون رو نمیسازن

علی اصفهانی

Active member
فکر میکنم اگر مجسمه نیمه برهنه او ساخته نمیشد این حرکت انسان دوستانه او جاددانه نمیشد ... و همین الان ما راجع به این موضوع بحث و صحبت نمیکردیم .
هنر باید بقدری محرک و بارز باشه که توجه افراد را شدیدا جذب کنه .

parisa

Member
جالبه اگر ما هم از دید reihaneh عزیزو هم از دید دوستان دیگه ببینیم ، میبینیم که حرف هر دو طرف منطقی هست :wacsmiley:

علی واحدی

Active member
جالبه اگر ما هم از دید reihaneh عزیزو هم از دید دوستان دیگه ببینیم ، میبینیم که حرف هر دو طرف منطقی هست :wacsmiley:

پریسای عزیز کاملا درست میگه و حرف هر دو طرف کاملا منطقیست ولی نکته اینجاست که هیچیک از ما هنرمند یا منتقد آثار باستانی یا هنری نیستیم و فقط نظر شخصی خودمون رو ابراز میکنیم که نظر شخصی هر کسی هم برای دیگران باید مورد احترام باشه.
حالا این اثر و حالت اسبی اون و نجابتیکه از سرو و صورت اسب میباره و خالق اثر هم سعی کرده که شرم اسب رو نشون بده درحالیکه شوهرش ... که خیلی زیبا و جالبه در حالت اسب. حالا برهنه یا پوشیده یا هر جور دیگری این اثر زیبا و پر از راز درباره اسب و خصوصیات افراد و ممالکه.
حالا دو حالت میان دو گروه محترم ما وجود داره:
یا اینکه یک خانم نیمه عریان رو روی اسب مجسمه میکردن که داریم مشاهده میکنیم یا در مجسمه یک گونی هم درست میکردن و میکشیدن روی اون خانم محترم و زیر مجسمه مینوشتن که زیر گونی خانم نیمه عریان محترمی وجود داره :laughingsmiley::laughingsmiley::laughingsmiley:

reihaneh

Member
مجسمه یک گونی هم درست میکردن و میکشیدن روی اون خانم محترم و زیر مجسمه مینوشتن که زیر گونی خانم نیمه عریان محترمی وجود داره :laughingsmiley::laughingsmiley::laughingsmiley:

گوووووووووووووووونییییییییییییی؟!!!!!!:blinksmiley:
ای بابا، اصلا من تسلیم،فقط منظورم تفاوتی بود که مثلا الان بین این سه مجسمه مادر وجود داره، هر سه موضوع و مفهوم نسبتا مشابهی روو میرسونن ولی نوع بیان برخی کمی غیر مستقیم تر ،و با شباهت کمتر به واقعیت هست

پیوست ها

• 555093_mother_statue.jpg
    555093_mother_statue.jpg
    15.1 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • mother-child-stone-sculpture-8232-p.jpg
    mother-child-stone-sculpture-8232-p.jpg
    9.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • MotherAndChildBronze.jpg
    MotherAndChildBronze.jpg
    185 کیلوبایت · بازدیدها: 1

علی واحدی

Active member
گوووووووووووووووونییییییییییییی؟!!!!!!:blinksmiley:
ای بابا، اصلا من تسلیم،فقط منظورم تفاوتی بود که مثلا الان بین این سه مجسمه مادر وجود داره، هر سه موضوع و مفهوم نسبتا مشابهی روو میرسونن ولی نوع بیان برخی کمی غیر مستقیم تر ،و با شباهت کمتر به واقعیت هست

ریحانه جان شما درست میفرمایید. در هنرهای تجسمی و مجسمه سازی بیانهای مختلفی با موضوع یکسان وجود داره. :winksmiley02:

بالا