المان

kamyab

Member
مالكش ميگه قره باغ هست و از اون طرف آب آوردنش

محل نگهداري : باشگاه سهند تبريز

پیوست ها

• ELMAN1.jpg
    ELMAN1.jpg
    67 کیلوبایت · بازدیدها: 98
  • ELMAN2.jpg
    ELMAN2.jpg
    47.2 کیلوبایت · بازدیدها: 87
  • ELMAN1.jpg
    ELMAN1.jpg
    67 کیلوبایت · بازدیدها: 88
  • ELMAN2.jpg
    ELMAN2.jpg
    47.2 کیلوبایت · بازدیدها: 78

atila

Member
رنگش نشون میده که خون قره باغ داره اما تیپ و قیافش هم نشون میده که خالص نیست. من خودم لنگه این اسب و دارم

kamyab

Member
آتیلا گفت:
رنگش نشون میده که خون قره باغ داره اما تیپ و قیافش هم نشون میده که خالص نیست. من خودم لنگه این اسب و دارم
سلام آتیلا جان
شما که دیگه آخرشی
نظر کامل در مورد این اسب بدین

atila

Member
نه تنها به نظر من بلکه کلیه اسب شناسان احترام وافری به نژاد قره باغ دارند اسب پایه نژادها ی اسب دن و کاباردین بوده و با آخال تکه اختلاط نژادی زیادی داشته به طوری که به گفته اهل فن رنگ سمند در آخال تکه از قره باغ به ارث رسیده یکی از بهترین نژادهای اسب در دنیا که برای سوار کاری معرفی شده یکی هم اسب زیبای قره باغه بهترین خاصیت این اسب به نظر بنده استقامت زیاد صبوری خوش رفتاری مطیع بودن و داشتن رنگ های زیبای سمند و نیله یال و دم زیبا است . سواری در کوه وکمر با اسب قره باغ یکی از بهترین خاطرات هر اسب دوستی می تواند باشد.

atila

Member
ساریء کهر (کهر زرد). و چون این رنگ در اسب قره باغ زیاده به همین خاطر قره باغ ساروسو (زرد قره باغ ) میگند یه خورده کمرنگ تر از این رو هم سمند قره باغ میگند.

atila

Member
اصلا چیزی به اسم قره باغ خالص الان وجود داره یا نه ؟
دوست عزیز نژاد قره باغ یکی از نژادهای قدیمی است که در آن زمان نوشتن نسب نامه و شجره مرسوم نبوده در منطقه قفقاز قره باغ های بجا مانده از نسل ایلخی پرنس میگرادف روسی است که بعد از جنگ عباس میرزا وارد ایران و شمال آذربایجان اینسوی ارس شدند
به دلیل خرید و فروش این اسبان به منطقه کردستان و آذربایجان غربی رفته رفته نژاد این اسب دگرگون شد و تعداد نادری اسب اصیل در آذربایجان شرقی منطقه ارسباران و مغان
به جا مانده که درصد خلوص آن هم نمی تواند 100% باشد اما در جمهوری آذربایجان به دلیل شناسائی و اصلاح نژاد الان اسبان خالص قره باغ تا دلت بخواد موجود است .

بالا