اطلاعات در مورد اسب مینیاتوری

hhh

New member
سلام به دوستان....
اطلاعاتی در مورده خرید اسبای مینیاتوری در ایران می خواستم.....
و اینکه این درسته که اسب مینیاتوری همون پونیه؟؟؟؟آخه اسب پونی خیلی بزرگتر از مینیاتوریه.... ???

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
پاسخ : اطلاعات در مورده اسب مینیاتوری

برای سواری کودکان میخواهی؟ کاسپین منظورته؟
شاید منظورت پونی باشه

مینیاتورها قابل سواری نیستند.

DADAR

Member

دوست عزیز
اسبهائی که قدشون از قسمت جدوگاه 147cm یا کمتر از اون باشه ر ا پونی میگن و میتونه از هر نجادی باشه.

بعضی نجادها که قدشون همیشه کمتر از این هست , اما گاهی اوقات به دلایل مختلف اسب رشد کافی نداره و زیر 147cm میمونه که اونها هم جزوه پونی ها دسته بندی میشن ومیتونن در مسابقات پونیها شرکت کنن

تنها چند نجاد از این قاعده مستثنا هستند و با وجود قد زیر 147cm هنوز توسط انجمن مربوط به اون نجاد به عنوان اسب ثبت میشوند نه پونی که عبارتند از Arabian Horses // American Quarter Horses//The Morgan Horses

همینطور پونی ها برای شرکت در مسابقات به 3 گروه تقسیم بندی میشوند:

کوچک, , ,127cm , متوسط ,,,137cmو بزرگ,,,, 147cm

اسب مینیاتور همونطور که از اسمش پیداست جزو پونی ها حساب نمیشن و به اونها اسب مینیاتور گفته میشود.

مینیاتورها کوچکترین موجود Equine هاست و قدش از گروه کوچکترین پونیها هم کمتر است و معمولا بین 87 تا 97 cm هستند.

پیوست ها

• 800px-Mini-ponei%28REFON%29.jpg
    800px-Mini-ponei%28REFON%29.jpg
    145 کیلوبایت · بازدیدها: 27
  • 450px-Guide_horse.jpg
    450px-Guide_horse.jpg
    54.8 کیلوبایت · بازدیدها: 20

hhh

New member

نخیر برای اطلاع می خواستم......

بله اسب مینیاتوری سراغ دارم که قیمت رو بالا می گه!این رو بگم به این زیبایی و این چیزی که خود منهم تصور می کردم نیست!هم شتلند هست و هم فلاولا که قیمت حدود 8 میلیون تومان!در باشگاه جم!

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞

دامپزشك شهبازي گفت:
بله اسب مینیاتوری سراغ دارم که قیمت رو بالا می گه!این رو بگم به این زیبایی و این چیزی که خود منهم تصور می کردم نیست!هم شتلند هست و هم فلاولا که قیمت حدود 8 میلیون تومان!در باشگاه جم!
آنهایی که در ایران هستند بهیچوجه این شکلی نیستند
من همه رو دیدم
عکسهایی که اینجا میبنید مربوط به جامهای قهرمانی زیبایی این نژاد است

sohrab

Active member

امیر اونهایی که توی باشگاه شهدا دیدیم یادته؟
خیلی خوشگلتر بودن

دوست عزیز
اسبهائی که قدشون از قسمت جدوگاه 147cm یا کمتر از اون باشه ر ا پونی میگن و میتونه از هر نجادی باشه.

بعضی نجادها که قدشون همیشه کمتر از این هست , اما گاهی اوقات به دلایل مختلف اسب رشد کافی نداره و زیر 147cm میمونه که اونها هم جزوه پونی ها دسته بندی میشن ومیتونن در مسابقات پونیها شرکت کنن

تنها چند نجاد از این قاعده مستثنا هستند و با وجود قد زیر 147cm هنوز توسط انجمن مربوط به اون نجاد به عنوان اسب ثبت میشوند نه پونی که عبارتند از arabian horses // american quarter horses//the morgan horses

همینطور پونی ها برای شرکت در مسابقات به 3 گروه تقسیم بندی میشوند:

کوچک, , ,127cm , متوسط ,,,137cmو بزرگ,,,, 147cm

اسب مینیاتور همونطور که از اسمش پیداست جزو پونی ها حساب نمیشن و به اونها اسب مینیاتور گفته میشود.

مینیاتورها کوچکترین موجود equine هاست و قدش از گروه کوچکترین پونیها هم کمتر است و معمولا بین 87 تا 97 cm هستند.
ولی من جایی خوندم 142 و پایین تر توی گروه پونی هاست؟؟؟

بالا