اصول انتخاب یک باشگاه سوارکاری خوب

علی واحدی

Active member
یک باشگاه سوارکاری خوب (در حد استان فارس) باید حداقل دارای شرایط زیر باشد.
باشگاه سوارکاری در درجه اول باید از مدیریت قوی برخوردار باشد(منظور از قوی زوربازو و خشم و خودنشان دادن نمیباشد) مدیریت قوی باید کلا به باشگاه و آذوقه و کارگران و مسائل و مشکلات اعضای باشگاه رسیدگی نماید.(زمانی با آقای دادار و نوروزی و لیمویی و ... در باشگاهی بودیم بنام داماسب. خیلی کوچک ولی بهشت واقعی که هنوز هم آثارش باقیست. در این باشگاه سوارکاران و مراجعین حتی مدیریت باشگاه را که آقای لیمویی بودند و بسیار فرد افتاده ای بودند را نمیشناختند ولی از آنجاییکه کلیه افراد از کارگر و مربی و ترینر و شاگرد در جایگاه خودشان بودند هیچ مشکلی پیش نمیآمد)
باشگاه سوارکاری خوب باید دارای کارگران خوب و مودب و کارآمد و وارد به امور اسب باشد که آنهم برمیگردد به مدیریت و مربیان باشگاه(آموزشی که کارگران از طریق مربیان مجرب و مدیریت میبینند).
باشگاه سوارکاری خوب باید دارای مربیان مجرب و بنام باشد که در سطح استان و کشور فعالیت کاملی داشته باشند و دارای مدرک مربیگری باشند و دارای همان ویژگیهایی باشند که در مبحث انتخاب مربی مجرب به آنها اشاره گردید.
باشگاه سوارکاری باید دارای باکسهای 3در4 با آبخوریهای اتوماتیک و جریان هوای مناسب جهت تهویه باشد.
باشگاه سوارکاری خوب بایستی حداقل دارای دو مانژ استاندارد(40در60 یا 20 در40)باشد و کف مانژ هم دارای کیفیت خوبی باشد.
باشگاه سوارکاری بایستی دارای یک پارکور کامل باشد(تیرو پایه های خوب و رنگ شده و زیبا).
باشگاه سوارکاری باید از نظر فضای سبز و ظاهر آراسته ای برخوردار باشد.
((((اینجانب شخصا با سالنهای بیلییارد و کافی شاپ و ... در محیط باشگاه مخالف میباشم چون این سالنها صد در صد از میزان فعالیت افراد در جهت سوارکاری میکاهد و راندمان کار را کاهش میدهد. شما وقتی را که میخواهید بعد از کلاس سواریتان در سالن بیلییارد و ... بیهوده بگذرانید را میتوانید کنار مانژ بوده و با مشاهده افرادیکه درمانژ کار میکنند(که اکثرا ممکن است مربی بوده و پس از اتمام کلاس شما به سواری خود میپردازند)خیلی چیزهای مهمتری را با مشاهده و دقت آموخته و کسب نمایید.قصد جسارت ندارم ولی این سالنهای متفرقه در باشگاه سوارکاری صرفا جهت منافع مالی بیشتر احداث میگردند(بدون در نظر گرفتن کاهش راندمان ورزش سوارکاری).باشگاه سوارکاری"باشگاه سوارکاریست"نه تفریح و ... . حتا قبل از انقلاب هم که مرحوم نشاطیها و وجدانیها و بهرامیها بودند نیز باشگاه سوارکاری فقط باشگاه سوارکاری بود)))).
خلاصه مطلب یک باشگاه سوارکاری خوب باشگاهیست با امکانات خوب و اشخاص خوب و صالح و دور از حاشیه و غیبت.

مهر

Member
برادر عزیز ممنون از لطفتون ومطالب آموزندتون ،همیشه موفق و پیروز باشید.

سنا

Active member
ميگم برادر جان داماسب نميخواد دوباره راه بيفته؟
شنيدم آقاي نوروزي دنبالش بودم چي شد؟

علی واحدی

Active member
سنا گفت:
ميگم برادر جان داماسب نميخواد دوباره راه بيفته؟
شنيدم آقاي نوروزي دنبالش بودم چي شد؟
نه خواهر خوبم. داماسب زمین برای مانژ نداره و همسایه ها هم فروشنده نیستند.اگر هم بفروشنند قیمتها نجومیه.
یادش بخیر اواخری که محمود لیمویی تصمیم به تعطیلی باشگاه گرفت من و فرهاد و شهرام بهش گفتیم بیا این زمین هارو تا سر کوچه بخریم و اگر هم خودت نداری شراکتی میخریم. اینجاش جالبه اونموقع متری9000 تا 12000 تومان بود و التماس میکردن که بفروشن حالا متری 1000000 (یک میلیون هر متر) هم نمیدهند. اگر این کار رو کرده بودیم هم هممون الان بیلیاردر بودیم ویک باشگاه فوق العاده هم وسط شهر داشتیم. البته کوتاهی از خودمان هم بود ما باید بدون محمود بقیه رو تا سر کوچه میخریدیم که خودش حدود5000 متری میشه و برای یک باشگاه خصوصی نقلی البته با مانژهای استاندارد خیلی خوبه.

سنا

Active member
baradar گفت:
نه خواهر خوبم. داماسب زمین برای مانژ نداره و همسایه ها هم فروشنده نیستند.اگر هم بفروشنند قیمتها نجومیه.
یادش بخیر اواخری که محمود لیمویی تصمیم به تعطیلی باشگاه گرفت من و فرهاد و شهرام بهش گفتیم بیا این زمین هارو تا سر کوچه بخریم و اگر هم خودت نداری شراکتی میخریم. اینجاش جالبه اونموقع متری9000 تا 12000 تومان بود و التماس میکردن که بفروشن حالا متری 1000000 (یک میلیون هر متر) هم نمیدهند. اگر این کار رو کرده بودیم هم هممون الان بیلیاردر بودیم ویک باشگاه فوق العاده هم وسط شهر داشتیم. البته کوتاهی از خودمان هم بود ما باید بدون محمود بقیه رو تا سر کوچه میخریدیم که خودش حدود5000 متری میشه و برای یک باشگاه خصوصی نقلی البته با مانژهای استاندارد خیلی خوبه.
آخ كاش خريده بوديدش!
الان باشگاه وسط شهر علوم پزشكيه كه مجبوريم بريم چون نزديكه :(

علی واحدی

Active member
سنا گفت:
آخ كاش خريده بوديدش!
الان باشگاه وسط شهر علوم پزشكيه كه مجبوريم بريم چون نزديكه :(
البته خریده بودیمش سنا جان(من و فرهاد نوروزی و شهرام امین زاده و احمد فروتن) :( :( من که به تنهایی از این پولها ندارم متاسفانه ولی خدا کریمه ;)

سنا

Active member
baradar گفت:
البته خریده بودیمش سنا جان(من و فرهاد نوروزی و شهرام امین زاده و احمد فروتن) :( :( من که به تنهایی از این پولها ندارم متاسفانه ولی خدا کریمه ;)
آره ;) ;)

بالا