اشتباهات

به نظرم زاویه پرش وباسکول اسب نسبت به نقطه جهش خیلی زیاداست (یابدلیل رنگ مانع یاتوجه بیش از حدسواربه مانع یاتکنیک اسب ...)وثقل سوار هم بسیار جلوتر از اسب میباشدودرباره بقیه موقعیت سوارنظری ندارم.

علی واحدی

Active member
چه اشکال در عکس میبنید؟
از دستان سوارکار اگر شروع کنیم سوار کار تکیه به دستجلو دارد و دهان اسب را کشیده که در سومین مرحله پرش(پرواز روی مانع) پاهای اسب را قفل کرده و نمیگزارد که اسب از پاها استفاده کرده و آنها را به عقب و زیر بدن جمع نموده که ممکن است باعث کشیده مانع با پای اسب گردد در صورتیکه در این مرحله دستان سوارکار باید بجلو حرکت نماید و به دو سمت گردن اسب بوده و دهانش را همراهی کند. باسکول سوارکار خیلی بیشتر از ارتفاع مانع است و با توجه به این نکته که مانع اکسر میباشد جدایی سوارکار از اسب بسیار بیشتر از حد معمول بوده و بقول سوارکاران روی اسب شیرجه زده است که کار اشتباهی میباشد و مرکز ثقل هم بقول دوست عزیزمان اولیویرا بیش از اندازه بجلو میل کرده است. برادر شما برادر.

parisa

Member
برادر عزیز مثل همیشه نکات جالبی را گفتید از شما متشکرم
من اگر متوجه شده باشم هماهنگ نبودن با اسب وتکیه برکاب های ناهماهنگ باعث ایجاد این اشتباه میشه (فقل شدن پای اسب)
حتی من هم این اشتباه را دارم آیا راه حلی برای این اشتباه هست؟
فقط امیدوارم راه حل شما این نباشه که بدون دست جلو پرش را انجام بدیم

parisa

Member
راستی درباره عکس باید بگم فکر کنم سوارکار می خواد بپره نه اسب؟
البته اگر اشتباه نکنم

علی واحدی

Active member
برادر عزیز مثل همیشه نکات جالبی را گفتید از شما متشکرم
من اگر متوجه شده باشم هماهنگ نبودن با اسب وتکیه برکاب های ناهماهنگ باعث ایجاد این اشتباه میشه (فقل شدن پای اسب)
حتی من هم این اشتباه را دارم آیا راه حلی برای این اشتباه هست؟
فقط امیدوارم راه حل شما این نباشه که بدون دست جلو پرش را انجام بدیم
پریسا جان خواهر خوبم شما به بنده لطف دارید و ممنونم.
دقیقا یکی از راههای حل این مشکلات همان است که شما از آن فراری هستید;)
قفل شدن پاهای اسب هم دلیلش دستهای خشن سوارکاره که نمیتونه دهان اسبشو روی مانع دنبال کنه که روی مانع های بلند اکسر کار بسیار خطرناکیست و ممکن است که اسب توی مانع بیفتد(یعنی وسط اکسر پایین آید.برادرتان برادر.

rojin_k811

New member
چه اشکال در عکس میبنید؟
به نظر من چسبندگی زانوهای سوار با زین بسیار کم بوده(در واقع اصلا نبوده)، در نتیجه سوار بیش از حد وزن خودش را روی اسب انداخته. نکته دیگه اینکه سوار دهنه ی اسب را بیش از حد کشیده و اسب را خفت کرده.

بالا