اسب 3D

Mostafa_Amol

New member
♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
چیزهای عجیب دیگه ای هم میبینی عجله نکن

مصطفی جان دور و اطرافت اسبهای کاسپین نمیبینی؟

اسب کاسپین ؟ آهان منظورتون اسبچه ی خزر هست ! خوب چرا نمی بینم ::)..... ؟ ;D نمی دونم چرا نمی بینم ! لابد چون دود شده رفته هوا .... شاید رفته اون دور دورا ..... یا شایدم رفته پیش خدا ..... چه می کنن این آدما .... منقرضاسیون می کنن. :mad:

------------------------------------------------------
------------------------------------------------------
سلام مجدد خواستم پست الکی ندم همینو ویرایش دارم می کنم

خوب می خوام اسب خودمم به شما نشون بدم (البته اسبی هست که خودم ساختمش .... )
می خوام بهم بگید مشکلش چیه .... من که مشکلشو نفهمیدم ... بهم بگید چی کارش کنم که طبیعی تر شه!

asb1.jpg

asb2.jpg

asb3.jpg

یه توضیح کوچولو بدم این که : این یک اسب هست از زوایای مختلف ازش عکس گرفتم .....

راستی به اسبم نخندیدا ..... :-[

Mostafa_Amol

New member
farhad_chaman گفت:
گردنشو دقت کنید

من این اسب رو از روی این عکس ها ساختم توی برنامه ی 3DS Max خوب خودتون نگاه کنید می بینید که عکس اسبی که روش اسبم رو ساختام هم گردنش همین طوریه

ArabianStallion.jpg

profile.jpg

(بدن اسب رو از روی دومی و سرو گردن رو از روی عکس اول ساختم بنابر این انتظارم نداشتم بهتر از این بشه)

اگه اونایی که اسب دارن چند تا عکس از اسباشون می گرفتند و برام می فرستادن خیلی ممنون می شم ( 1عکس از کنار اسب (سمت چپ یا راست) و یه عکس هم از جلوی اسب و یک عکس از پشت اسب و یک عکس از هر زاویه ای که خودتون ترجیح می دین به طوری که کل بدن اسب معلوم باشه) ؛ "(طریقه ی گرفتن عکس) کاملا صاف بایستید و دوربین با بدنتون موازی باشه"

ببینم می تونم با کمک شما یک اسب درست و حسابی بسازم یا نه

در هر صورت متشکرم
یاحق :)

sohrab

Active member
سلام بر داش مصطفای خوش ذوق.
برای شروع خوبه. من هم یه مدت توی محل کار با اتوکد اسب می کشیدم! (امیدوارم رئیس سابقم یه اینجا سر نزنه)
سر و گردن عرب رو به تنه تروبرد چسبوندی ;)
اگر می خوای بهتر بشه، اول یال و دم رو اضافه کن (اسبه و یال و دمش)
بعد از اون باید زاویه و نسبت بزرگی اجزا رو اصلاح کنی که برات می گم.

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
ای تاپیک جذاب میتونه باشه جدا میکنم از اونجایی که 3d شده, عنوانشو چی بگذارم؟ و در کدام قسمت؟

مرضیه

Member
برای اضافه کردن یال و دم نرم افزار maya فکر میکنم گزینه ی مناسبی باشه.
فکر میکنم قلماش رو یه کوچولو کشیده تر بذاری بد نشه! ;)

Mostafa_Amol

New member
سلام

سهراب گفت:
سلام بر داش مصطفای خوش ذوق.
برای شروع خوبه. من هم یه مدت توی محل کار با اتوکد اسب می کشیدم! (امیدوارم رئیس سابقم یه اینجا سر نزنه)
سر و گردن عرب رو به تنه تروبرد چسبوندی ;)
اگر می خوای بهتر بشه، اول یال و دم رو اضافه کن (اسبه و یال و دمش)
بعد از اون باید زاویه و نسبت بزرگی اجزا رو اصلاح کنی که برات می گم.
خوب خودم می دونستم اولی اسب عرب هست اما دومی رو نمی دونستم از چه نژادی هست و می دونستم این کارم نتیجه ی درت و حسابی نداره . ولی مجبور شدم آخه هر چی سرچ کردم توی نت با اون ویژگی هایی که برای عکس از اسب گفتم نتونستم پیدا کنم برای همین از اینا استفاده ایدم

من زیاد با سیستم موی مکس کار نکردم ولی یه چیزایی بلدم باشه با یال و دم براتون می ذارمش .....

منم همینو می خواستم بهم بگین که کجاها نا متناسبه

متشکرم داداش

♘ امیرحسین قاسمی ♞ گفت:
ای تاپیک جذاب میتونه باشه جدا میکنم از اونجایی که 3d شده, عنوانشو چی بگذارم؟ و در کدام قسمت؟

امیدوارم واقعا جذاب باشه
و اینکه من پیشنهاد می کنم اسمشو بذارین اسب های سه بعدی یا اسب های سه بعدی شده یا 3D اسب
البته این فقط پیشنهاده ... اگر چه خودمم زیاد از پیشنهادم خوشم نمی آد ولی هر چی خودتون تصمیم گرفتین.
موفق باشید

سهراب گفت:
توی قسمت نقاشی هم میشه . من هم آثارم رو براتون میفرستم ;)
حتما کاراتون رو بذارین خوشحال می شم کاراتون رو ببینم

مرضیه گفت:
برای اضافه کردن یال و دم نرم افزار maya فکر میکنم گزینه ی مناسبی باشه.
فکر میکنم قلماش رو یه کوچولو کشیده تر بذاری بد نشه! ;)
خود مکس این توانایی رو داره ولی نمی دونم مکس توانایی موش بهتره یا مایا .... اصلا مهم نیست و اینجام جای بحث در این مورد نیست
مهم اینه که من مکس بلدم و مایا بلد نیستم پس مجبورم از مکس استفاده کنم

قلماش؟ یعنی کجاش؟ من نمی دونم قلم کجای اسبه ؟

متشکرم آبجی .

مرضیه

Member
منم برای اسم تاپیک یه پیشنهاد دارم!
"اسب مجازی" هم بد نیست.پیشنهاده دیگه!! ;D
منظورم از قلم ،زانو تا سم اسبه.(ساق پای اسب). "قلم هاش" معذرت میخوام،اشتباه از نگارش من بوده. ;D

Mostafa_Amol

New member
سلام
متشکرم که یه موضوع (تایپیک) جدید به این موضوع اختصاص دادین کاش یه پست خصوصی بهم فرستاده می شد که من بفهمم موضوع جدید کجا رفته

از بابت سه بعدی ها هم متشکرم ..... ;)

:-[حالا کسی نیست عکس اسب شو به همون شکلی که گفتم در اختیار ما قرار بده تا بتونیم یه اسب سه بعدی توی کارنامه ی سیامون داشته باشیم؟ :'(

مرضیه

Member
این مطلبی رو که گفتید ،میتونید بالای همین صفحه ببینید.
انجمن اسب ایران_فرهنگ_فرهنگ و اندیشه_هنر_طراحی و نقاشی_ 3d اسب

Mostafa_Amol

New member
مرضیه گفت:
این مطلبی رو که گفتید ،میتونید بالای همین صفحه ببینید.
انجمن اسب ایران_فرهنگ_فرهنگ و اندیشه_هنر_طراحی و نقاشی_ 3d اسب

خوب قبل از اینکه وارد اینجا بشم که نمی دونستم ..... باید سرچ می کردم تا پیداش می کردم

sohrab

Active member
نگران عکس نباش . انجمن پر از عکس اسبه :)
پیشنهاد می کنم " زلزله کره پازن" رو سه بعدی کار کنی ;)

واسه دیدن موضوع های آپ دیت شده از دو تا گزینه > دیدن نامه های جدید ارسال شده از آخرین ورود شما و
> دیدن پاسخ های جدید به ارسالهای شما می تونی استفاده کنی که بعد از وارد شدن به فروم بالای صفحه می بینی. اینطوری تاپیک ها رو گم نمی کنی ;)

Mostafa_Amol

New member
سهراب گفت:
نگران عکس نباش . انجمن پر از عکس اسبه :)
پیشنهاد می کنم " زلزله کره پازن" رو سه بعدی کار کنی ;)
I don't know!???
ببخشید چی چی بسازم؟

عکس با این مشخصات و از یک اسب فکر نکنم توی این انجمنم باشه!

saharrrnaaaz گفت:
واسه دیدن موضوع های آپ دیت شده از دو تا گزینه > دیدن نامه های جدید ارسال شده از آخرین ورود شما و
> دیدن پاسخ های جدید به ارسالهای شما می تونی استفاده کنی که بعد از وارد شدن به فروم بالای صفحه می بینی. اینطوری تاپیک ها رو گم نمی کنی ;)
به خاطر راهنمایی هاتون متشکرم

بالا