اسب و سگ

سنا

Active member
من كه سگم مال گشت و اين برنامه ها نيست ولي ديدم بچه ها موقع گشت سگاشون رو ميارن خيلي هم خوشكلن.آدم احساس امنيت ميكنه.
يكي از دوستان يه ژرمن شپرد داره هميشه از اسبا جلو ميزنه!

abolfazl_ds

New member
سلام
راستش من يه مشكل با سگ و اسب دارم و فكر كنم جاي مناسبي براي مطرح كردنش باشه
من تازه اسب خريدم ولي سگم اصلا با اين كره كنار نميايد و زماني كه پيش هم هستن با زور بايد كنترلش كنم در صورتي كه سگ تربيت شده هستش و كاملا تحت فرمان ولي وقتي اسب ميبينه از خود بي خود ميشه و همش بهش حمله ميكنه چطور ميشه اينا رو با هم آشتي داد؟
اينم عكسشه

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    116.3 کیلوبایت · بازدیدها: 4

سنا

Active member
من فكر ميكنم چون سگ شما اين كره واسش جديده اولش غريبي ميكنه.به نظرم عادت ميكنن به هم.به زمان نياز دارن

abolfazl_ds

New member
آخه نميشه ريسك كرد
من ميترسم آزاد بزارمش چون سگ حمله ميكنه و اگه بخواد واقعا گاز بگيره اونوقت مطمئنا اسب هم جواب خواهد داد و در اين صورت يكي از اونا آسيب ميبينه ولي اگه فقط پارس كردن باشه ميتونم آزاد بزارمش و ببينم عادت ميكنن با نه
يعني دليلش اينه كه اين سگ تا حالا اسب نديده ؟

ایمان

Active member
سگ و کره رو نزدیک هم ببند بطوری که دستشون به هم دیگه نرسه و از سرکول هم بالا نرن
احتمال سگ احساس حسادت میکنه

abolfazl_ds

New member
راستش اين كارو كردم ولي بدجور حمله ميكرد از ترس اينكه زنجيرش پاره بشه جابجاش كردم
يعني دوباره همين كار رو انجام بدم؟

سنا

Active member
يعني دليلش اينه كه اين سگ تا حالا اسب نديده ؟
چند تا دليل ميتونه داشته باشه
اينكه سگ تا حالا اسب نديده يا اينكه محبت شما جلوي سگ به كره اون رو كلافه ميكنه و حس ميكنه در علاقه ي شما بهش شريكي پيدا شده و اونو دشمن ميدونه يا اينكه پارس ميكنه فقط براي اينكه ژست بگيره(مخصوصا اگر نر هست)
بستگي به خلقيات سگ شما هم داره البته
بعضي سگ ها به همه چيز فقط پارس ميكنن و وقتي نزديك ميشن هيچ عكس العملي نشون نميدن(مثل سگ من)

ایمان

Active member
منم این مشکل رو تو روستا داشتم و با این کار حل شد ( حالا دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره ) شاید جواب بده شایدم نه )
سگه بدجور یه اسبه حسادت میکرد و همیشه اسبرو میچزوند ( سگ نگهبان گاوداری بود ) :winksmiley02:
نژاد اسبت چیه ؟

♘امیرحسین♞

♘ مدیریت انجمن اسب ایران ♞
سگ و کره رو نزدیک هم ببند بطوری که دستشون به هم دیگه نرسه و از سرکول هم بالا نرن
احتمال سگ احساس حسادت میکنه
نظریه نده
سگ رو دیوانه میکنه با این کار.
کره هم میترسه از سگ

*دستت رو بمال روی بدن اسب تا بوشو بگیره و بعد به بدن سگ بمال.

راستش اين كارو كردم ولي بدجور حمله ميكرد از ترس اينكه زنجيرش پاره بشه جابجاش كردم
يعني دوباره همين كار رو انجام بدم؟

در ضمن سگ شما دابرمن هست که کلا سر و صداش زیاده. اگر برای نگهبانی آنجاست خوبه ولی غیر از این برای سرگرمی خیر

abolfazl_ds

New member
آره دوبره نر هم هست
نگهبان باغه وقتي كره ميدوه يه جورايي خيلي عصبي ميشه و متاسفانه فقط پارس نيست و حمله هم ميكنه و وقتي كه ميگيره ديگه ول نميكنه براي همين ميترسم اين دوتا با هم روبرو شن و مدام بايد بپام كه نكنه كار دست اسب بده
البته اين كاري كه اميرحسين پي نهاد كرده رو هم امتحان ميكنم ايشالله كه جواب بده
اسب هم همونطور كه شما دوستان گفتين نژاد درستي نداره و تقريبا از هر نژادي توش مخلوطه :dodgy:

منم یه ژرمن شپرد اصیل داشتم هر وقت با اسب از باغ میرفتیم بیرون دنبال ما میومد و سرعتشو با سرعت اسب تنظیم میکرد وقتی چهار نعل میرفتم میومد پشت و لای دست و پای اسب.دو سه بارم یه لگد جانانه از اسبم خورد.اسمشم جکی بود.

من قبل از اینکه اصلا وارد سوارکاری بشم به سگها علاقه زیادی داشتم و هزاربار سگهای مختلفی داشتم و اونارو عوض میکردم.اطلاعات زیادی هم درباره سگها،نژادها و تربیت اونا دارم.

بالا